Skocz do zawartości

X TECNOLOGIES DARK RUMBLE


Recommended Posts

Kupiłem w 2000r taki pad ..

 

WP-20220225-08-22-08-Pro.jpg

 

WP-20220225-08-11-55-Pro.jpg

 

Były do niego na dyskietce dołączone sterowniki do Win95/98.

Szukam sterownika.. Po zawartości dyskietki widzę że dyskietka z oryginalnym sterownikiem została skasowana w 2005r.. 

Pomóżcie jak możecie w znalezieniu sterowników :) 

 

 

 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites
  • tomek11 zmienił tytuł na X TECNOLOGIES DARK RUMBLE

Oki posprawdzam na XP..

Pad podłączony do GamePortu na win XP nie jest domyślnie wykrywany.

Przeglądając archiwalne posty na elektrodzie , znalazłem kilka wskazówek odnośnie sterowników - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic206277.html

Strona nie istnieje już z tymi sterownikami , ale przynajmniej wiem o jakie archiwum chodzi - DarkRumble-Win2000-XP.zip

Szukając dalej znalazłem te archiwum na nieistniejącej już stronie http://www.albanation.it/Drivers/DarkRumble-Win2000-XP.zip dzięki http://web.archive.org udało się je pobrać..

 

Instalując te sterowniki pojawia się takie urządzenie, a instalator zgłasza się jako Topmax 8-Button PC Controller Driver..

bez-tytu-u0.jpg

Po zainstalowaniu ich mam do wyboru 2 rodzaje kontrolerów..

 

1

bez-tytu-u3.jpg

 

2

bez-tytu-u2.jpg 

 

Dopiero teraz mogę zobaczyć identyfikator sprzętu ( VID_0663&PID_01F1\4&2f224132&0&VID_0663&PID_01F1_00 )

 

Najlepiej działa przy wyborze 2 rodzaju kontrolera..

Pad częściowo działa, częściowo ponieważ nie ma możliwości ustawienia 2 osi kontrolera. Działa wiec tylko lewa gałka analogowa..

Przełącznik ustawień widoku, cokolwiek to znaczy reaguje na cyfrowy krzyżak D-Pada. Działają też wszystkie 8 przycisków..

Pozostał problem z wykryciem prawej gałki analogowej.. 

 

Wybierając 1 rodzaj kontrolera poruszenie prawą gałką analogową powoduje przyciskanie części przycisków od 1 do 8 , w zależności od ustawień przełączników na tylnej stronie pada..

 

Więc chyba nie są to za dobre lub odpowiednie sterowniki, pozostaje szukać dalej..

 

 

 

 

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Wpadnij do mnie gdzieś mi się wala pad od xboxa 360 z kablem do pc to ci go oddam.  Bo sterowników twojego pada na pewno nie ma a jeśli system sam go nie wykryje i nie poustawia jak być powinno to nic nie zwojujesz. Sprawdź pod windows 10 może on go wykryje poprawnie a jak nie to kosz.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, majster klepka napisał:

Wpadnij do mnie gdzieś mi się wala pad od xboxa 360 z kablem do pc to ci go oddam.  Bo sterowników twojego pada na pewno nie ma a jeśli system sam go nie wykryje i nie poustawia jak być powinno to nic nie zwojujesz. Sprawdź pod windows 10 może on go wykryje poprawnie a jak nie to kosz.

 

Dzięki ale tak nowego pada nie potrzebuję . Ten stary docelowo będzie podłączany do komputera z Windows 98 / XP przez GamePort znajdujący 

się na starej karcie dźwiękowej lub płycie głównej.. To kącik retro komputerów, instalacja Windows 10 nie ma najmniejszego sensu , a z tego co mi się wydaje to GamePort na Windows 10 nie jest obsługiwany..

 

Przegapiłem jeszcze jeden możliwy do wyboru tryb pracy pada, który się pojawił po instalacji tego sterownika..

 

bez-tytu-u.jpg

 

Ten tryb umożliwia skonfigurowanie 2 gałek analogowych , ale aktywne może być tylko 4 przyciski z 8.

Przełączniki na tylnej stronie umożliwiają wybór czy aktywne są 4 z przodu czy 4 górne przyciski w danym momencie..

Teraz widać jak bardzo ograniczone były takie kontrolery w 2000 r i jakie kombinacje trzeba było z nimi robić..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...