Skocz do zawartości

Wylaczajacy sie komputer, czarny ekran.


Recommended Posts

Witam,

jakies pol roku temu skladalem komputer, tzn:

 

  • AMD Athlon 2 x3 440 z odblokowanym rdzeniem (wylaczenie tego nie zmienia problemu)
  • Gigabyte GA-M720-US3
  • AMD Radeon HD 5750 1GB His
  • 550W Corsair
  • 2x1GB DDR 2 800MHz +1x512DDR 2 (osobno czy razem ciagle to samo)

Problemem jestto iz co jakis czas (bardziej losowo, czasem 6h nic sie nie dzieje a czasem co 5min) komputer sie zawiesza, leci wtedy z glosnikow szum (typowy po zawieszeniu, trrrrrr), a na monitorze czarno. Pomaga tylko reset a czasem trzeba odlaczyc PC z pradu.

 

Nie wiem gdzie szukac przyczyny, zapuszczajac OCCT, FumArk i MemTest (z osobna i razem) problem nie wystepuje, dzieje sie to tylko przy niektórych grach, glownie tych mniej wymagajacych tzn:

Heroes III, LOL, Heroes V a przy Bad Company 2, Crysis 2 Demo, Dirt 2 juz nie.

Temperatury w normie, memtest nie wykazuje bledow, OCCT i FumMark tez.

 

Mozecie sprobowac chociazby nakierowac w co strzelac ze sie to dzieje ?

Obstawiam karte graficzna tylko czemu przy FuMark nic sie nie dzieje ?

 

Wszystkie podzespoly sa na gwarancji ale nie u jednego sprzedawcy.

Link to post
Share on other sites

Karty AMD maja to do siebie ze w aplikacjach 2d pracują z zaniżonymi zegarami ale czasami z różnych przyczyn(wadliwy model,wadliwe sterowniki,czasami nawet zasilanie) zegary w 2d pracują na innych częstotliwościach niż powinny.Spróbuj uaktualnić sterowniki do karty graficznej.Możesz też posprawdzać wizualnie czy z kartą wszystko ok,tzn nie ma żadnych widocznych uszkodzeń(jezeli nie wyciągałeś karty od dłuższego czasu może warto było by ją wyczyścić),podociskac okablowanie.Czasami byle szczegół powoduje jakieś przykre sytuacje ;)

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

Kiedys spotkałem się z podobnym problemem kolega miał 4850 i zasilacz 450W do tego kilka dysków,napędów no i do tego cała reszta podzespołów,teoretycznie zasilacz powinien wystarczyć ale dodatkowe dyski/napędy zrobiły swoje i dopiero po pożyczeniu zasilacza o większej mocy okazało się, że jego zasilacz nie dawał sobie rady z dostarczeniem wystarczającej ilości mocy.Tylko ze tutaj posiadasz zasilacz o znacznie większej mocy niż jest wymagany:/ Dlatego możliwe że to kwestia softu z racji tego że black screeny występują tylko w mniej wymagających aplikacjach:/ Posiadasz może Aide64/Everest? Jeżeli tak prosiłbym o wysłanie e-maila z raportem z któregoś z programów(było by mile widziane gdybyś miał dostęp do pełnej wersji gdyż pokazuje ona wszystkie temperatury i napięcia)

Link to post
Share on other sites

Z checia wysle, powiedz tylko czy chcesz raport po czy przed black screenem ?

 

Poprzednio mialem zasilacz 350W Chiefteca, problem wystepowal dakej, kupilem nowy i w sumie pewnie bez sensu bo objaw byl dalej.

Tez myslalem chwile ze 550 moze jest jednak maly, podlaczylem dwa, karta dostala 550W a plyta i reszta 350, objaw bez zmian :(

Link to post
Share on other sites

Z checia wysle, powiedz tylko czy chcesz raport po czy przed black screenem ?

 

Wydaje mi się ze wszystko jedno możesz nawet wkleić tutaj tylko napięcia na danych liniach.

 

Jeżeli jest taka możliwość to jeżeli dało by rade zmienić karte na jakąś inną czy to starszą czy porównywalną do obecnej i przetestowaniu jej w aplikacjach które sprawiają teraz problemy było by jasne czy to wina karty czy coś innego:/

Link to post
Share on other sites

Poprzednio mialem cos z serii 4 bodajze, ale nie jestem do konca pewny czy tam wystepowal problem.

Obecnie nie mam skad skolowac karty niestety :(

Jak tylko burza przejdzie wkleje raport.

 

Napięcia wdg miernika w normie, tzn:

12V - 12.03V

5V - 5.07V

3,3V - 3,27V

 

Raport Pełen

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Pierwsza uwaga jeżeli podłączasz modół ram o wolniejszym taktowaniu niż inne kości to wszystkie będą pracować z taktowaniami najwolniejszej kości.Zakładam, że dysk C: to partycja systemowa? Troche mała :/ W sumie wszystko wygląda w normie.Ale jeżeli inne bardziej wymagające aplikacje działają to może być coś nie tak z softem(mogł byś usunąć sterowniki do karty,wyczyścić resztki driver sweeperem i zainstalować najnowsze)

Link to post
Share on other sites

Wole wiecej niz mniej nieznacznie szybszej, nie przeszkadza mi to :)

 

Na systemowej mam 8GB wolnego wiec po co wiecej skoro od jakis 5miesiecy nie uroslo to ?

 

System byl inny, lacznie z XP pirackim by zobaczyc czy to nie system wini, ale nie pomoglo :/

Link to post
Share on other sites

Czytales calosc ?

 

Napięcia wdg miernika w normie, tzn:

12V - 12.03V

5V - 5.07V

3,3V - 3,27V

 

System stal na obu dyskach, oba dyski po przeskanowaniu MHDD badow nie maja, i malutka liczbe sektorow powyzej 250ms, wiekszosc to mniej niz 50

Link to post
Share on other sites

Czytałem, i z całego tematu wywnioskowałem że sprawdzałeś programem Aide64/Everest. Skoro Wszystkie podzespoły teoretycznie sprawne pozostaje już chyba tylko sprawdzanie każdej części z osobna na innym zestawie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...