Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jestem posiadaczem usługi w sieci Plus Internetu mobilnego. Planuje zmianę rutera z powodu że obecny nie obsługuje zasięgiem całego domu.

I tu rozpoczyna się pierwszy problem sprzęt jaki mam od sieci plus to: 

Modem zewnętrzny jest podpięty do anteny od telewizji następnie od niego idzie kabel taki jak do telewizji do rutera i problem jaki napotkałem na tym etapie to gdy oglądałem rutery na Internecie nie widziałem aby one miały wejście na ten kabel.

Kolejnym problemem jest ping który pojawia się gdy kilka osób na raz użytkuje sieć a ja chce w coś zagrać, skacze z 25ms do 200-400(połączenie przez wi-fi). Ruter który jest obecnie nie ma funkcji QoS czy owa funkcji przy nowym ruterze wystarczy aby ja mógł spokojnie grać a inny użytkownicy użytkowali Internet ? Przy zmianie rutera najprawdopodobniej bedzie on stał w innym miejscu przez co zamiast połaczenia wi-fi będzie możliwość połaczenia kablowego czy to tez zmniejszy ping podczas uzytkowania innych użytkowników ?

I trzecim  pytaniem jest to czy np obecny ruter można byłoby połączyć z innym kablem i ustawić w innej części domu ? I czy jeśli owa opcja była by możliwa to jeśli jeden ruter nie ma opcji QoS a drugi będzie miał czy ją bedzie mozna ustawić ? Czy taka opcja jest tylko możliwa w przypadku dwoch identycznych ruterów ?

I czwartym ostatnim pytaniem który mnie nurtuje jest to że antena jak i modem jest ustawiony w stronę anteny którą jak sprawdzałem nie obsługuje plus a antena która jest przez nich obslugiwana jest lekko w innym kierunku o ile anteny od telewizji średnia możliwość jest umieszczenia w stronę anteny plusa tak modem jest jaka możliwość tylko pytanie czy jest sens skoro modem jest podłaczony do anteny.

Edytowane przez OsobaWiadomaBogu
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...