Skocz do zawartości

Trzaski w głośnikach


Recommended Posts

Cześć, 

Komputer jest podłączony do amplitunera kablem hdmi o długości 20m. Czasami pojawiają się trzaski w głośnikach jest to szczególnie uciążliwie przy zwiększonej głośności na ampli i zmniejsznej na pc (ale też nie przesadnie). Nie obserwuje tego zjawiska podczas słuchania muzyki tylko podczas np. odpalania kolejnego filmu na yt, muzyka puszczana z telefnu  jest bez zarzutu. Czy połączenie pc z ampli kablem opycznym rozwiązało by problem? Zależy mi na jakości czasami puszczam z kompa muzykę gram, oglądam filmy.  

 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Po HDMI sygnał idzie cyfrowo więc nie bardzo powinna mieć wpływ głośność na PC. Spróbowałbym wypróbować inny kabel HDMI - najlepiej krótszy.

Masz podłączone kabel pod płytę główną czy kartę graficzną?

 

HDMI pod płytę główną czy pod kartę graficzną podłączony?

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma możliwości skrócenia kabla bo komputer obsługuje dwa pomieszczenia. Kabel firmy unitek chyba już 5 w domu wiec raczej sprawdzone kable. Teraz dzwięk wychodzi z karty graficznej a gdybym puścił optyka z karty muzycznej do ampli byłoby lepiej?

Link to post
Share on other sites

Co mi to da? komputer obsługuje projektor 1080p (tu pomiędzy jest ampli) oraz monitor 4k 21:9 w obu przypadkach jest set 5.1. Karta musi się przełączać pomiędzy tą rozdzielczością. W drugim przypadku zestaw głośników obsługuje karta muzyczna.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Michur napisał:

Zmieniłem zobaczymy czy pomoże. To teraz kolejne pytanie:) czy dzwięk bezpośrednio  z płyty głównej do ampli może być gorszy niż ten bezpośrednio z karty muzycznej i czy karta muzyczna obsłuży atmosa?

Dźwiek z Twojego PC po HDMI czy optyku to cyfra. Wzmacniacz robi całą robotę - odpowiada za jakość dźwięku. Zmniejsz  ilość Hz bo kabel może nie wyrabiać, długi jest.

Za dźwięk po cyfrze nie odpowiada w tym wypadku karta muzyczna. Odpowiadałaby gdyby to było połączenie analogowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Kabel to Unitek C11046BK HDMI - HDMI 20,00 m  i on ma standard 2.0 czyli 4k 60hz więc chyba te 1080p nie powinno mu zrobić różnicy? Kabel wpięty w złacze 8K w ampli. Dzięki za szybką odp.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiemy się do końca chyba. Masz tak?:

karta>ampli>projektor? Możesz mieć i 4K ale kabel może przez długość mieć problemy z odświeżaniem obrazu w 60Hz.

Miałem podobne cyrki z PC>ampli ONKYO. Ja mam kabel 5m byle jaki i nie robił mi dobrze dźwięku w 60Hz. Miałem pauzy dźwięku. Zmieniłem na niższy poziom Hz i jest OK.  

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci tylko o przesłanie "dźwięku" z PC do ampli to ilość Hz i rozdzielczość obrazu nie ma tu żadnego znaczenia.

Przypuszczam, że jest to spowodowane synchronizacją dźwięk-obraz. Jedno nie nadąża za drugim i stąd mogą być te trzaski. Żeby puścić dźwięk do ampli musisz rozszerzyć/zduplikować ekran na swoim PC inaczej się nie da co się wiąże z jednoczesnym przesyłaniem dźwięku i obrazu. Optyk nie potrzebowałby takiego zabiegu bo przesyłasz tylko dźwięk.

Edytowane przez mistela222
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...