Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Jakoż, że komputer nowy dostane, po 7 latach oczekiwania, potrzebuję wymienić mojego kochanego flatronka L1510S na coś nowego i większego:].

Monitor będzie służył do grania oraz do tworzenia grafiki komputerowej. Chciałbym aby miał dobre kolory oraz brak smużenia/ghostingu.

Budżet do 2k zł.

Kilka sam wybrałem lecz nie wiem jak się sprawdzą w moich w/w wymaganiach(chciałbym na najwyższych detalach w crysis2 pograć bez smużenia, itp. oraz w gry, które wyjdą w przyszłości.

Me typy:

Eizo FS2331

HP ZR24W

LG E2360T-PN

Samsung BX2431

LP2475W

Co do ostatniego to on naprawdę żre 120W? Da się to jakoś zminimalizować?

Oczywiście możecie dawać swoje propozycje.

Bardzo proszę o szybką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Może do tego zestawiania można dołożyć DELL U2410

 

dokładnie, sam posiadam ten model i się sprawdza całkiem dobrze, natomiast jeśli bardziej gry niż grafika możesz rozważyć jeszcze HP ZR24W oraz NEC EA232WMi resztą nie zawracaj sobie głowy

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Ten Dell jest interesujący. Czy aby na pewno nie będzie smużenia w grach dynamicznych przy najwyższych detalach, tak przez kilka następnych lat? Rónierz chciałbym aby monitor był przyszłościowy. A co z LP2475W bo powiem szczerze, że wolałbym jego od tej ZR-ki ale nie wiem jak będzie się on spisywał.

Link to post
Share on other sites

Ten Dell jest interesujący. Czy aby na pewno nie będzie smużenia w grach dynamicznych przy najwyższych detalach

 

jak chcesz zajefajnie responyswny monitor to trzeba celować w kategorię "do gier", a nie do grafiki, niemniej korzystam z u2410 także do gier i nie powinieneś mieć obiekcji chyba, że jesteś bardzo wymagającym graczem, ale wówczas to nie tędy droga

 

A co z LP2475W bo powiem szczerze, że wolałbym jego od tej ZR-ki ale nie wiem jak będzie się on spisywał.

 

za niska responsywność, reversed ghosting... nic dobrego, RZ'ka zdecydowanie lepsza

Link to post
Share on other sites

U mnie sprawa wygląda następująco: lubię grafikę i się troszkę nią zajmuję, natomiast chciałbym sobie pograć w tytuły z ostatnich lat, które pożerały mój stary komputer. Możesz i prosiłbym Cię o podanie kilka przykładów monitora do gier. Chciałbym monitor o ładnych kolorach i radzącego sobie z nowymi tytułami. Mam bardzo dobry komputer i do niego potrzebuję monitora:] Jeśli miałbyś wybierać między dellem a hp'kiem zr który byś wybrał?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym monitor o ładnych kolorach i radzącego sobie z nowymi tytułami.

 

IIYAMA B2206WS

IIYAMA B2712HDS

Dell-Alienware AW2310 (3D)

BenQ XL2410T (3D)

 

niemniej to wszystko TN'ki, jak dobre by nie były nie mają startu do IPS i VA jeśli chodzi o jakość obrazu, z IPS bardziej do gier nada się DELL 2209WA

 

Jeśli miałbyś wybierać między dellem a hp'kiem zr który byś wybrał?

 

biorąc pod uwagę, że używam della odpowiedź jest dość oczywista, niemniej do gier bardziej nadaje się hp'ek

Link to post
Share on other sites

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1&sku=294998&~ck=dellSearch&baynote_bnrank=0&baynote_irrank=8

Piękna sztuka. Dziś wylądował na biurku w pracy. NEC LCD2490WUXi² będzie teraz jako secend.

Warto. Pozdrawiam.

 

Witaj, jeśli nie byłoby to dla Ciebie problemem mógłbyś sprawdzić Twojego della pod względem smużenia i ghostingu np na jakiś grach, lub programem Pixel Persistence Analyzer i testu Streaky Pictures?
Link to post
Share on other sites

Przy odtwarzaniu filmu DVD nawet dynamiczne sceny nie wykazują smużenia ni ghosting-u. Gier w pracy nie mam. Zaś barwy w Streaky Pictures są wręcz bajeczne/prawdziwe. W końcu to nie jest monitor gaming-owy, choć z pewnością nie będzie miał problemu.:)

Link to post
Share on other sites

@Ripek15 oba monitory wymagają kalibracji inaczej barwy są dość powiedzieć do kitu jak na taki sprzęt, więc za wiele nie zobaczysz "z marszu"

 

@voxcordi Mode selection: graphics, Preset mode: sRGB, Brightness 25, Contrast 40, Sharpness 60 - u mnie daje najlepszy efekt, choć można spokojnie podciągnąć brightness do 30 zależnie od potrzeb

Link to post
Share on other sites

A jakie jest odświeżanie obu monitorów? Czy dadzą radę z np.: rekreacyjnym graniem w Cs lub metro 2033, sieciowy crisys2 bądź battlefild? Czy raczej odpuścić sobie matryce s-ips? Chociaż chciałbym mieć dobre kolory do grafiki. Jakie jeszcze monitory do gier ale podkreślam 24''?

Link to post
Share on other sites

A jakie jest odświeżanie obu monitorów?

 

60Hz, jak wszystkich LCD, które nie są 3D

 

Czy dadzą radę z np.: rekreacyjnym graniem w Cs lub metro 2033, sieciowy crisys2 bądź battlefild?

 

bez problemu

 

Czy raczej odpuścić sobie matryce s-ips? Chociaż chciałbym mieć dobre kolory do grafiki. Jakie jeszcze monitory do gier ale podkreślam 24''?

 

zdecyduj się, czy chcesz monitor do grafiki, który nadaje się do gier, czy monitor do gier

Link to post
Share on other sites

Ok ale dadzą rade bez smużenia, ghosting'u i na najwyższych detalach? I ogólnie, który radzisz wziąć tzn. wady i plusy obu wg Ciebie. Dalej nie mogę się zdecydować na któregoś z nich.

Edytowane przez Ripek15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...