Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Podczas grania czy ładowania gier zdarzają się restarty komputera. FurMark + OCCT= restart kompa po 2 sekundach. Osobno FurMark czy OCCT hula jak należy.

Pacjent to Thermaltake Smart SE 530W 3-4 lata ma, nie pamiętam dokładnie. RAM sprawdziłem jest ok. Dyski są okej. 

 

SPECYFIKACJA PC:

Ryzen 5 3600

MSI B450 Gaming Pro Carbon AC

RTX 3060 Asus ROG Strix

2x8GB G.Skill TridentZ

 

Co polecacie 500-600W nie za miliony? Jakiś SilentiumPC?

Ewentualnie może gdzieś po promocji Seasonic Focus, bo Corsair RM za drogi.

 

Edytowane przez damianox89
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

Akurat jest promocja na seasonic, pod Twój config 550w starczy, mocniejszy jakbyś kiedyś zmieniał na jakieś 3070ti i wyżej z poborem:

https://www.pepper.pl/promocje/wybrane-modele-zasilaczy-seasonic-taniej-o-15-503031

Dobra to teraz pytanie, jaki zasilacz?

BeQuiet Pure Power CM 11 600W

Corsair RM 550W

Seasonic GX 550W

SilentiumPC Supremo M2 550W

1 minutę temu, MiK napisał:

Masz jakiś program do oc grafiki? 

Grafika działa na stocku, podczas FurMarka hula jak należy. Kupiłem ją niecałe 2 miesiące temu.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie albo Corsair( jeśli Ci chodzi o serie rmx) albo Seasonic Focus oba na tyle dobre, że brałbym tego co tańszy w danej chwili - oba maja 10 lat gwarancji, modularne, japońskie kondensatory, półpasywny tryb. W teorii rmx jest odrobinę cichszy ale rzadko kiedy zasilacz jest głośniejszy od gpu/cpu. Seasonic ma wygodniejsze do układania przewody, bo Corsair ma sztywne kable:)

 

 

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, damianox89 napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zasilacz który wziąłem to Seasonic FOCUS GX-550W 80Plus Gold. Mam nadzieję że to zasilacz był przyczyną problemów. 

Z promocji oczywiście? https://proline.pl/?n=promocja-na-zasilacze-seasonic-taniej-az-15

2 godziny temu, damianox89 napisał:

Ewentualnie może gdzieś po promocji Seasonic Focus, bo Corsair RM za drogi.

Akurat RM to nie jest nic ciekawego, bo to inna jednostka jak RMX, gorsze kondensatory, wentylator jak i sama gorsza mapa wentylatora.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 3ndurek napisał:

Z promocji oczywiście? https://proline.pl/?n=promocja-na-zasilacze-seasonic-taniej-az-15

Akurat RM to nie jest nic ciekawego, bo to inna jednostka jak RMX, gorsze kondensatory, wentylator jak i sama gorsza mapa wentylatora.

Tak ten z promocji proline. A Corsair to miał być RM550x

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...