Skocz do zawartości

CS:GO - 100+ fps, gra nie chodzi płynnie


Recommended Posts

CS:GO

Siema. Gram sobie w CS'a na 100-120 fps a mimo to gra nie chodzi płynnie, działa jakby miała 30-40fps. Zauważyłem też, że przy komendzie cl_draw_only_deathnotices 1 (komenda ta wyłącza całkowicie HUD wyświetlając jedynie informacje o zabójstwach/zgonach) fpsy idą o +10 przykładowo na 130 fps. Po wpisaniu tej komendy gra chodzi jak zegarek, jakby faktycznie tyle fps było. Po zmianie na 0 wydajność spada o te 10 fps przy czym odczucia są jakby znowu sie grało na tych 30-40 fpsach. Liczę na to, że może ktoś się tym zainteresuje i pomoże mi rozwiązać ten problem. 

Spec:

Laptop lenovo

CPU - Intel Core i5-8250U 1.60GHz

GPU - NVIDIA GeForce MX150

Ram - 8gb

Wiem że procesor dość kiepski bo mało ma GHz ale no kurde czemu taka prosta komenda daje takie przyrosty.

Z góry dzięki... POZDRO

 

Edytowane przez Morświn
Link to post
Share on other sites

1. FPS'y odnoszą się  do liczby ramek przetworzonych przez podsystem graficzny, niekoniecznie przez samą logikę gry, czy też ekran. Czyli może być taka sytuacja, że np czekając na informację z serwera gra będzie 20 razy renderowała grafikę dla tego samego lokalnego stanu gry, czyli 20 razy tworzyła niczym nie różniącą się klatkę, po czym nastąpi przeskok i znowu 20 krotne renderowanie tego samego. W efekcie obraz będzie rwał (6 różniących się klatek na sekundę). 

2. Osobiście zacząłbym od sprawdzenia sieci - dwa parametry: opóźnienie oraz transfer. W następnej kolejności zerknąłbym na obciążenie procesora i zużycie pamięci, antywirusy/skanery etc... 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co do tego może mieć internet, skoro te fpsy rosną nawet na mapkach offline. Dodalem tez ze ta prosta komenda daje nieziemski przyrost płynności, przez co gra jest w pełni grywalna ale no wyłącza ona cały HUD wiec grać normalnie sie nie da. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...