Skocz do zawartości

Laptop R522 po updacie sterowników nie uruchamia się - BSoD


Recommended Posts

Cześć.

 

Posiadam laptopa Samsung R522, wymieniony tylko dysk na ssd 250gb i na nim windows 7.

 

Czyściłem system CCleanerem i pojawiła się opcja automatycznej aktualizacji sterowników komputera.

Pomyślałem, że spoko i kliknąłem, wielu nie mógł zainstalować więc zainstalował sterownik audio, uruchomiłem ponownie komputer i jeszcze doinstalował coś od chyba panelu dotykowego w sensie myszki. Kazał zrestartować komputer....

 

No i od tamtej pory już system nie wstaje, wiesza się na logo windows 7 przy uruchamianiu i po ok. 2 min widać, że wywala BSoD, ale znika w ułamku sekundy - nagrałem telefonem w slowmotion to pojawia się na ekranie tylko początek BSoD z informacją, że wystąpił bluescreen blabla.

- Naprawa automatyczna nic nie daje

- samsung recovery mówi że nie ma kopii zapasowych i może tylko wyzerować dysk

- Wyłączenie podpisów sterowników nic nie daje

- tryb awaryjny, jego włączanie wiesza się na windows\system32\drivers\CLASSPNP.SYS i po kilku minutach reset

 

Już nie mam pomysłów jak go uruchomić, jak i nie wiem jakim cudem aż tak go to uwaliło...

Edytowane przez szczepan997
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Odpal instalkę win7 i spróbuj opcji napraw. Jak nie pomoże to reinstalacja systemu. Nauczka na przyszłość żeby nie korzystać z automatycznej aktualizacji sterowników.

 

Instalka odpalona, kliknąłem napraw, szukało szukało i powiedziało, że narzędzie nie może automatycznie naprawić systemu.

 

W takim razie pytanie, jest jakiś sensowny sposób żeby teraz odzyskać dane z tego dysku?

 

EDIT:

System odpalił jak wybrałem zamiast trybu awaryjnego "ostatnia dobra konfiguracja systemu". Teraz tylko jak dojść co powoduje ten problem?

 

Edytowane przez szczepan997
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, szczepan997 napisał:

Teraz tylko jak dojść co powoduje ten problem?

No chyba sam napisałeś że sterowniki z ccleanera? Jeśli jakichś brakuje to zainstaluj ze strony producenta albo z windows update -> aktualizacje opcjonalne.

 

4 godziny temu, szczepan997 napisał:

System odpalił jak wybrałem zamiast trybu awaryjnego "ostatnia dobra konfiguracja systemu"

Czyli na szczęście miałeś włączone przywracanie systemu i powiodło się.

4 godziny temu, szczepan997 napisał:

W takim razie pytanie, jest jakiś sensowny sposób żeby teraz odzyskać dane z tego dysku?

W takiej sytuacji, jeśli jest wolne miejsce na dysku, można zainstalować system bez formatu. Wszystkie pliki z poprzedniej wersji są wtedy w katalogu C:/windows.old/

Druga opcja to pendrive z dowlonym linuxem live, zamontowanie dysku z windowsem i zgranie danych na pendrive/inny dysk/kartę pamięci etc.

A po pierwsze i przede wszystkim - backup ważnych rzeczy przynajmniej w dwóch, różnych, niezależnych miejscach!

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...