Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, przeczytałem różne poradniki i to dla mnie jakaś czarna magia jeżeli chodzi o wybór dobrego routera.

Na ten moment używam jakiegoś zabytkowego takiego jak na zdjęciu :

1567691802.7082.jpg

Obecnie jest używany jako rozdzielacz internetu na 3 komputery stacjonarne, przez co są do niego wpięte 4 kable ( 1 idący od anteny do tego routera i 3 idące od routera do komputerów ) Nie jestem zadowolony z tego w jaki sposób obecnie działa mój internet i mam obawy, że po prostu przyczynia się do tego obecna "puszka". Chciałbym to zmienić na jakiś nowy, lepszy gdzie internet będzie tak szybki jak należy i nie będzie powodował jakiś lagów w grach spowodowanych wysokim pingiem. Oprócz tego chciałbym uruchomić w swoim mieszkaniu sieć Wi-Fi. 

 

Router który chce zakupić ma posłużyć w tej konfiguracji jeszcze kilka miesięcy maksymalnie rok, po tym czasie będę przeprowadzać się na nowe mieszkanie gdzie z tego routera będzie szedł kabel (mam nadzieję z internetem światłowodowym) myślę, że do jednego maksymalnie 2 komputerów stacjonarnych.

 

Zależy mi przede wszystkim na stabilnym połączeniu internetowym, płynności w grach online i pełnej szybkości internetu. 

Budżet : chciałbym zamknąć się w 500 zł, zaproponujcie mi coś dobrego, może być tańsze jeżeli spełni moje wymagania, jeżeli jednak warto dołożyć coś więcej do tych 500 zł napiszcie... również rozważę wtedy takie opcje.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rafiki222 napisał:

Budżet : chciałbym zamknąć się w 500 zł, zaproponujcie mi coś dobrego, może być tańsze jeżeli spełni moje wymagania, jeżeli jednak warto dołożyć coś więcej do tych 500 zł napiszcie... również rozważę wtedy takie opcje.

Zapomniałeś napisać najważniejszego do jakiego rodzaju internetu? Radiowy, mobilny, telefoniczny, kablówka?

Link to post
Share on other sites

Jeśli w tej chwili masz switch to w ogóle nie potrzebujesz routera bo NAT zapewnia sprzęt dostawcy. Internet słabo działa zapewne dlatego, że masz słabe połączenie i urządzenie po Twojej stronie tego nie zmieni.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...