Skocz do zawartości

3400G + B450 a konfig pamięci 3600mhz?


Recommended Posts

witajcie,

 

posiadamy 3400G na płycie asus b450m-pro (najnowszy bios)

kupiłem synowi 2x8gb crucial ballistix max 4000mhz 18-19-19 1,35v z nadzieją na downclock do 3600Mhz bo gdzies w jakis testach widzialem, że rzekomo działa igpu najefektywniej i że to jest najwyższa częstotliwość z jaką da radę gadać

 

jednak nie potrafię ich ustawić stabilnie i sieją mi bsodami po włączeniu systemu czasem na ładowaniu 3dmarka, generalnie nie udało mi się ich ustabilizować

 

próbowałem 3600 i domyślne opóźnienia na 1,35v i lipton, 16-18-18 1,35 i lipton, próbowałem odpalić z profilu XMP bez modyfikowania i w ogóle płyta nie wstaje

 

ktoś się bawił na podobnym konfigu i ustabilizował 3600 i mógłby się podzielić ustawieniami? 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

 

Hej

Sprawdź czy masz obsadzone kości pamięci w slotach 2 i 4 licząc od gniazda procesora. Mając dwie kości pamięci muszą one pracować w tych slotach w innym przypadku nie będą pracować prawidłowo zwiechy problemy z osiąganiem odpowiedniego taktowania itp. Myślę że te timingi które napisałeś są bez problemu do osiągnięcia. Spróbuj na początek zejść tylko samym zegarem pamięci nie dotykając timingów - jeżeli będą zwiechy to problem jest głębszy. Czasem płyta ma problemy z pamięcią konkretnego producenta ba nawet samym konkretnym modelem a nie producentem. Spróbuj to co napisałem na początek później możesz jako drugi krok podbić napięcie na pamięciach np na 1.37V to spokojnie niewielka wartość a zobaczysz jakie będą efekty i bawić się dopiero dalej z kolejnymi ustawieniami po sprawdzeniu że na tych jest stabilnie i nie jest to jakiś masakryczny problem.

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...