Skocz do zawartości

Laptop do gier 5000-5500


Recommended Posts

Witam, 

poszukuję laptopa do grania w niezbyt wymagającą grę jaką jest WoW Classic, Heroes of the Storm i może diablo III.

Chciałbym celować w coś na RTX3060 bo nadal wydaje mi się, że łatwiej dostać coś w tej cenie niż budować PC w podobnym budżecie bo niestety sugerowane ceny RTX3050 okazały się przez polskich Januszy biznesu podbite 2, 2,5 raza.

 

Wielkość matrycy w laptopie nie ma jakoś specjalnie znaczenia i tak będzie podpięty pod zewnętrzny monitor Full HD i w tej rozdzielczość też zamierzam tylko grać.

dysk najlepiej na M.2 minimum 500GB

Co jeszcze ważne, to dobre wykonanie tego laptopa tak by latem przy wysokich temperatura się nie dławił i faktycznie system wentylacji był wydajny.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

jeszcze dodam jakieś opcje, które ja znalazłem w budżecie, ale rozpatrywane tylko z perspektywy parametrów nie wiem nic o wydajności chłodzenia, o którym wspomniałem, że zależy mi by było wydajne:

Laptop 1

Laptop 2

Link to post
Share on other sites

Cześć,

Zacznę od końca - laptop nigdy nie będzie cichy, kluczem do sukcesu jest, żeby po prostu nie zrzucał zegarów przez temperatury.

Acer w serii Nitro fatalnie rozwiązał chłodzenie, przez co ja pieszczotliwe nazywam go laptopem z funkcją płyty indukcyjnej. Poza tym karta ma tylko 85W, więc to bez sensu.

Jeden z linków prowadzi do wyszukiwarki, ale jeśli chodziło Ci o pierwszego, który się wyświetla, to DASH jest fatalnym wyborem - grzeje się jak cholera, a ta i7 ma 4 rdzenie, karta na 85W.

Budżet do 5500 zł już jest dość sprawiedliwy i da się kupić coś w miarę fajnego. Ja poszedłbym w stronę Gigabyte G5, którego TGP wynosi 105W. Chłodzenie w miarę daję radę, więc raczej nie ma się czym martwić.
https://www.x-kom.pl/p/660457-notebook-laptop-156-gigabyte-g5-i5-10500h-16gb-960-rtx3060p-144hz.html

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...