Skocz do zawartości

Dysk SSD czy Obudowa czy Więcej ramu na ram disk


Recommended Posts

Mam do wydania około 650 zł razem z kosztami dostawy szeroko pojętymi :) Czy to kurier czy to odbiór osobisty :) Jednak fajnie by było jakby coś z tych pieniążków zostało :)

Zakupy mogę dokonać w dowolnym renomowanym sklepie pomijając komputronik oraz esc.pl ponieważ jest tam drogo no chyba, że trafi się jakaś fajna okazja :)

 

Dysk SSD oraz ram na ramdisk chciałby zakupić w celu uzyskania lepszej wydajności ArmA2 OA, jak również moda w którego będę grał czyli Project Reality a znając team PR wymagania znacznie pójdą do góry (w przypadku PR:BF2 wymagania zwiększyły się dwukrotnie :) ).

 

Natomiast w przypadku obudowy chciałbym zakupić również dodatkowe wiatraczki, kołki do montażu wiatraczków, może jakieś oploty, filtry jak również czarne dodatkowe przedłużki do kabla ATX 20+4 pin. Założenie jest stworzenie komputera eleganckiego, zarówno prostego jak i ładnie wyglądającego. A przede wszystkim pasującego do mojego pokoju(dominujące kolory to różne odcienie brązów zaczynając od tych jasnych kończąc na ciemnych wraz z dodatkami chromawanymi/srebrnymi/czarnymi). Z tego właśnie względu najlepiej będzie pasowała obudowa czarna. (wszelkie dodatki w postaci diód LED w obudowanie komputera bez możliwości ich wyłączenia mnie denerwują :) ) jedynie zamontuje sobie w nie dalekiej przyszłości taśmy LED pod biurko do szaf o kolorze ciepłej bieli (w końcu trzeba też dla siebie zamontować taśmy led).

 

My rig:

- Phenom II x4 945 @ 3,61 GHz + SilentiumPC Fortis + Prolimatech PK-1 Nano + 2 x Enermax UCTB12

- Gigabyte GTX560 TI

- Asus M4A89GTD PRO

- Kingstone 2x2GB ddr3 1333MHz cl9 @ 1600MHz 8 9 8 24

- OCZ MXS 600W

- WD Green 500GB

- obudowa elite 334 (tani badziew) + 2 x Enermax UCTB12

 

Co zamierzam kupić:

-ram kingstone albo GOODRAM 2x4GB 1333MHz cl9 do ramdisku

-dysk ssd vertex2/agility/jakiś intel

-CM 690 II ADVANCE

 

I teraz moje pytania:

-czy te ramy będą współpracowały z tymi co teraz mam (płyta obsługuje dual channel)

-jaki dysk ssd najlepszy na tym się nie znam kompletnie :), ponieważ do tej pory potrzeba taka nie występowała

-zna ktoś jakąś lepszą obudowę, która by spełniała wymagania (chciałbym zakupić ją + inne akcesoria w sklepie cooling.pl)

-bądź jakaś inna propozycja (mogą być same pomysły sklepy sobie sam znajdę)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Ramu nie ma sensu dokładać jeśli nie bawisz się jakimiś specjalistycznymi programami. Do gier 4GB wystarczy spokojnie.

Kup po prostu SSD, najlepiej OCZ Vertex2 60GB. Chodź teraz tak spojrzałem i znalazłem to http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=41273 prędkość odczytu i zapisu jest super i pojemność też dobra tylko czemu ta cena taka jakaś dziwnie niska jest jak na takie parametry?

Co do kompa to nic więcej niż ten SSD nie opłaca się tu wkładać, cała reszta jest okej. :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Zdecydowanie dysk ssd albo obudowa i chłodzenie.

Dysk ssd odciąży dysk hdd system będzie szybciej startował ok 12s i widoczna minimalna zmiana w wydajności gier ,

ale może 1-2 fps.

 

Z kolei nowa obudowa da tobie większą wentylacje i większe osiągi i zwiększy rzywotność podzespołuw w twoim pc.

Pasjonat twoja obudowa jest wystarczjąca dobrze wentylowany model i ładna stylistyka nie ma sensu jej zmieniać.

 

4 biga ram jest aż nadto do gier i systemu więc więcej nie potrzeba : )

 

Na twoim miejscu kupił bym nowy dysk ssd i chłodzenie do karty graficznej.

 

Ocz vertex 2 jest jednym z nawydajniejszych z serii ocz tym bardziej oferta jest co najmniej okazyjna ze względu na promocję-KLIK

 

I cooling.pl ochłoda dla twojego gtx 560ti-KLIK I KLIK

 

570 ZŁ RAZEM

Przyśpieszy system i ochłodzi karte na lato a reszta kasy na piwko :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Większa ilość ramu to tylko do ram disk :) dla army 2 :) podobnież działa bardzo dobrze :)

 

odnośnie tego solida to tutaj jest wsio opisane :) tylko w programie ATTO jest taki transfer a w przypadku odczytu/zapisu sekwencyjnego jest cienizna :)

 

@daniel93

a orientujesz się między różnicą w działaniu systemu odczuwalna/nie odczuwalna między vertex 2 a 3 ? niby ten 2 ma dwukrotnie większe transfery ale czy się opłaca przepłacać za niego?

 

a na karcie mam przecież WF2 :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

a to bierz tylko ten dysk.

Vertex 2 jest już tak wydajny że ho ho nic praktycznie ten sata3 nie da oczywiście będzie jeszcze bardziej wydajnie tylko po co lepij zainwestuj w karte do sli to da wydajność a nie jakieś ssd :)

 

Dalej dokładaj te 170 zł i zrób sobie maszynkę z kosmosu -Mój odnośnik

Mój odnośnik

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

@daniel93 Dzięki.

 

Odnośnie Sli to niestety moja płyta główna nie obsługuje tego wynalazku :) podobnie zasilacz musiałbym wymienić. Jedynie co ewentualnie bym mógł zrobić to sprzedać mojego 560ti i kupić 570 ale z drugiej strony obecnie mam monitor 1280x1024 i ta karta jest aż nadto do wszystkich gier jakie teraz zostały wprowadzone na rynek i będą na przestrzeni najbliższego roku/dwóch może więcej :)

 

płacić 350 zł za to że by system się uruchamiał w 12 lub 13 sekund jak dla mnie bez sensu

 

głównie mi zależy na zwiększeniu wydajności w PR:A2 :) ale chyba zrezygnuje z tego pomysłu i sobie grzecznie poczekam aż stanieją dyski SSD :)

 

ps. widzę że w agito.pl cena mojej karty poszła do góry znacznie :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites
WD Green 500GB - on nawet do gier sie nie daje, tym bardziej system bym na niego nie instalował, to jest dobry dysk na przetrzymywanie danych, ja bym go zamienił przynajmniej na WD Blue najlepiej WD Black...
Link to post
Share on other sites

OK OSTATNIA DESKA RATUNKU DLA CIEBIE

Jesteś praktycznie w kropce nie morzesz zrobić sli ani z twojego punktu podnieść wydajność komputera , trzeba było myśleć przy zakupie komputera pod względem rozbudowy ja pomyślałem i dokładam za dwa miesiące 6870 do crossfire i buldoga osadzam .

 

U ciebie jedynym wyjściem jest zmiana podstawki na intela.

Sprzedaj proca i płytke za 529 zł i kupuj.

-i5-2500k i Gigabyte GA-Z68X-UD3P

 

Po zmianie na 2500k twój gtx i tak zwiększy wydajność.

Potem z czasem dokupisz gtxa 560ti do sli i miodzio maszynka :]

A o zasilacz się nie martw 600w pociągnie ledwo ale jednak ;)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

@daniel propozycja ciekawa, jednak myślę, że na zmianę platformy warto poczekać aż do premiery buldożerów (moja płytka je obsługuje :) ) niż wydawać pieniążki a okaże się, że nie potrzebnie :)

@robert ciężko kupić dobry monitor za 650-700 zł :) zwłaszcza, że jakbym kupował to napewno bym celował w takie RBG-Y :)

 

chyba zostanę przy tej obudowie ;) znacie jakieś ciekawe modele obudów w podobnej cenie co CM

Link to post
Share on other sites

A no właśnie zainwestuj w monitor naprawde bardzo polecam ten-iiyama 2207ws kupiłem go z myślą o graniu zalerzało mi na b.dobrym odwzorowaniu koloruw i czasie reakcji jednak po oględzinach w sklepie przekonałem się doń.

Obraz jest tak realistyczny że aż wciąga głębią kolory są według mnie za dobre jak na ten rodzaj matrycy co dziwne monitor ma doskonałą jak na moje odczucie czerń i biel , prędkość matrycy tu nie ma co muwić poprostu zero ghostingu a gram w bardzo dynamiczne gry mam ponad 100 fps w crysisie 2 i przy 3200 dpi na myszce nie ma lagu monitor jak za te pieniądze jest ideałem :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Jak zainstaluje on gre na SSD (dla mnie instalacja systemu na takim dysku to pomylk, bo co cie zbawi te 12s skoro system ciagle(mowa o MS) cos na dysku mieli i nie wiele tej predkosci zostanie na gry) to da co to sporo. Wiekszosc rzeczy bedzie sie wczytywala duzo szybciej.

 

PS WD Green uzyam jako systemowy i nie narzekam, podstawowym bledem jest wylaczanie systemu, lepiej go hibernowac i wtedy po 10s mamy w pelni dzialajacy juz system.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...