Skocz do zawartości

Duża różnica temperatur modułów pamięci


Recommended Posts

Witam,

 

zakupiłem nowy zestaw,intel 12700K, ASus ROG Strix Z690-F gaming WiFi, GSkill DDR5 Trident Z5 5600MHz.

Niepokoi mnie duża różnica temperatur między dwoma modułami mojej pamięci. Jest to nawet ponad 10 st.C

Są to skoki temperatury jednego modułu, potem drugiego modułu w zasadzie na pulpicie przy przeglądaniu neta ,np. słuchaniu Youtube.

System jest świeżutki.

Czy jest się czym martwić??


Obraz

 

Edytowane przez Passt
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Nie działa link a jakie te temperatury?

Wstawiłem w Imgur. Już powinien działać.

 

Dodam ,że przeskanowałem pamięci w MemTest 86 w biosie (3 godz) oraz TestMem 5 (ponad 2 godz) pod Windows. Oba programy nie wskazały żadnych błędów.

Edytowane przez Passt
Link to post
Share on other sites

Spokojnie ta są niskie temperatury jakbyś miał dochodzące do 65 stopni na czujniku to już w środku może być pod 80, a tak to normalne temperatury:

https://www.igorslab.de/en/how-hot-is-ddr5-memory-really-reading-value-from-spd-stroke-vs-real-measurement-at-module-investigative/2

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

NA pulpicie, gdzie nic nie robię, są skoki do 47,8 st.C, gdzie większość czasu utrzymują 31 st.C. Trochę dziwne.

Panowie , pomożecie??

Na pulpicie mam skoki temperatury RAMu do 47,8 st.C ,gdzie większość czasu temp. oscylują w granicach 31 st.C, natomiast w Wiedźminie 3 (są bardziej wymagające gry) temperatury dochodzą do 63,8 st.C

Użytkownik forum pclab ma identyczne pamięci i najwyższą temperaturę jaką zanotował na RAMie to było 45 st.C.

Ponadto wczoraj zdarzył mi się freeze na pulpicie i samoczynne wyłączenie komputera.

Sprawdzałem RAM Memtestem i TestMemem5 oraz 1 godz. prime 95. Te tesy komputer przechodzi.

HWInfo_pulpit_2.png

 

Obraz

 

Dlaczego nie ma możliwości edycji postu??

Link to post
Share on other sites

Na jednej kości nie ma skoków temperatur.

Ale komp chodzi niestabilnie. Dwa razy mi się sfreezował.

Ponadto Metro Exodus ma straszne mikrościnki, których nie było na poprzedniej platformie.

Coś nie bangla tak jak powinno.

Podejrzewam płytę główną, bo myślę, że uszkodzić procesor jest bardzo trudno.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Bios zaktualizowałeś na najnowszy?

Wiadoma sprawa.

 

1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Co nie znamienia faktu ,że te temperatury są normalne na 99%:) Po godzinie jakiegoś memtestu to ile mają ?

Jeśli u innego użytkownika identyczne pamięci (na innej płycie) przy większym napięciu mają maksymalnie 32 st.C na pulpicie  i 45 st.C w grach, to pozwoliłbym się nie zgodzić z tą opinią :D

Edytowane przez Passt
Link to post
Share on other sites

Szukasz dziury w całym. Jak działa to działa. Sprawdz recznie temp. Jesli ta kosc cieplejsza jest zinniejsza na radiatorach to mozliwe ze termopady padły albo dali jakis syf. A moze poprostu z jednej kosci wiecej gb jest ciagniete? Zmien kosci miejscami i napisz jak to wyglada

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, danieloslaw1 napisał:

Szukasz dziury w całym. Jak działa to działa. Sprawdz recznie temp. Jesli ta kosc cieplejsza jest zinniejsza na radiatorach to mozliwe ze termopady padły albo dali jakis syf. A moze poprostu z jednej kosci wiecej gb jest ciagniete? Zmien kosci miejscami i napisz jak to wyglada

Właśnie problem w tym, że nie do końca działa.

W Metro Exodus  są potężne mikrościnki, na które jestem wyczulony i je widzę, ponieważ mam od trzech lat monitor z G-Sync. Na poprzedniej platformie tego nie było.

Ta gra chodzi o niebo płynniej u mojego braciaka na core i5 6600K, płycie Z170 i GTX 1080.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, danieloslaw1 napisał:

Dalej nie napisales czy cos sie zmienia w temp jak zmieniles kosci miejscsmi. mam nadzieje że dajesz ram do slotow 2 i 4 liczac od procesora

Sprawdzam jak się zachowuję moduły pamięci pojedynczo i wygląda na to, że wtedy brak skoków temperatury.

Jednak moduły sprawdzane osobno, tzn podłączone pojedynczo również mają skoki temperatur.

 

Edytowane przez Passt
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, danieloslaw1 napisał:

Czyli dajac ciepla do 2 a potem do 4 to temp taka sama?  Goraca caly czas goraca? Wez pojedynczo je wloz i napisz czy zimna dalej bedzie zimna a ciepla ciepła. Bardzo mozliwe ze chlodzenie niedociska albo cos z termopadami

 

Obie są ciepłe, na obu są skoki temperatur, niezależnie gdzie je umieszczę. Testowane zarówno pojedynczo, jak i w dualu.

Edytowane przez Passt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...