Skocz do zawartości

Smartfon 2000/2500zł


Recommended Posts

Witam po tym jak wysiadł mój xiaomi mi9 jestem zmuszony zakupić nowy telefon. Na ten cel chciałbym przeznaczyć maksymalnie 2500zł ( jeżeli będzie trzeba i będzie warto mogę pomyśleć o zwiększeniu kwoty ). Jako, że w temacie smartfonów jestem dosyć zielony zwracam się do Was o pomoc w wyborze. Moje wymagania, jako że moje 2 poprzednie telefony był marki xiaomi chciałbym, aby nowy telefon miał dobry aparat i sprawny system. Telefon służy mi głownie do przeglądania internetu, korzystania z netflixa i youtube'a a także pracy na excelu. W gry nie gram. Z telefonów, które sam znalazłem i nad którymi się zastanawiam są to :

Motorola edge x30, ale chyba nie ma jej jeszcze w Polsce ?

Motorola Moto G100

edge 20

realme gt 5g, ale chyba słaby aparat i soft ?

realme gt neo2

Myślałem również nad marką vivo i oppo.

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam 7t Pro i z punktu widzenia wydajności jest świetny.

 

Problemem jest aparat, bo jest kiepski. W nowszych OP też zawsze gorzej od konkurencji. Słaba ostrość lub łapanie jej w dziwnych częściach kadru. Nawet w dobrym świetle lubi dać ciała, a średnie warunki to już porażka.

Dodatkowo telefon wymaga sporo wkładu na starcie, nie ma dedykowanego klienta poczty, więc musisz sam instalować jakieś apki. Podobnie z menadżerem plików, programami do otwierania różnych rozszerzeń itp. Dla wielu to zaleta, dla mnie uciążliwy mankament 

 

Problematyczna jest też współpraca z innymi urządzeniami. Notoryczne rozłączanie telefonu z zegarkiem, nie pomaga nawet zarządzanie energią na "bez ograniczeń". Podobnie z zestawem głośnomówiącym w aucie. Telefon gubi się i raz łączy z zegarkiem, raz z autem, a czasami nagle działa w trybie głośnika. 

Jako telefon prywatny jest poprawnie, jako służbowy porażka. No i w tej cenie w życiu nie poleciłbym go z czystym sumieniem. To już nie czasy opłacalnego OP. 

Link to post
Share on other sites

Kurcze dziwne, bo czytając i oglądając recenzje o OP 8 Pro wiele osób mówi, że swojego czasu miał on najlepszy aparat na rynku w tej cenie. Nie odnotowałem też żadnych problemów z łącznością. Do samsunga nie byłem i nie jestem przekonany. Wiem że dobry soft i aparat, ale specyfikacją nie powala.

Link to post
Share on other sites

U mnie w firmie wszyscy wyleczyli się z innych producentów. Już kilkukrotnie pisałem, Samsung się ceni, nie zawsze daje topowe podzespoły w danej cenie, ale jak raz ustawisz pod siebie, to działa do zajechania.

 

Zdjęcia w testach i na benchmarkach, a prawdziwe życie to jednak dwie różne rzeczy. Ja mówię o automacie, na szybko wyjęty telefon i zdjęcie z ręki. Do dzisiaj na komputerze mam fotki podzielone folderami pod kątem telefonów. Przerobiłem topowe Sony, później S8, obecnie rok używam OP. 

Stylistycznie Sony, funkcjonalnie i foto Samsung. OP jest szybki, można dużo w nim konfigurować, ale to dla kogoś, kto lubi to robić i liczy się ze sporadycznym rozjechaniem się aplikacji. Mnie przekonała kamera peryskopowa, bo selfie nie robię, a mam ekran bez dziury. Niestety, mimo zalet z chęcią we wrześniu wymienię telefon na S20/21 bez sentymentów.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja nie rozumiem tego zauroczenia Samsungiem choć od lat to już średniaki w swoich kategoriach cenowych. Chyba, że Samsung pcha sporo w marketing szeptany. Jedynie częste i długie aktualizacje na plus choć też potrafią zepsuć.

Samsung S20FE? Średniak z wieloma problemami nie spotykanymi nawet w chińszczyźnie (oprócz czujnika zbliżeniowego zasięg, dotyk, czytnik odcisków, stabilizacja wideo, gps)  i przeciętnym aparatem do tego czasem trochę muli (jak ma się porównanie nawet nie z konkurencją ale z wyższymi modelami samsunga co dziwne - pewnie kwestia pamięci). 2k jak ma się całkowicie wywalone na 5g to można rozważyć miedzy nord 2, a s20fe (szczególnie, ze samsung nie ma problemów z volte/vowifi u żadnego z operatorów) ale wersja 5g nieopłacalna.

 

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...