Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam takie szybkie pytanie odnośnie zakupu dysku używanego z działu giełda tu na forum. 

Chodzi mi o dyski 3TB  (ostatni post) https://forum.benchmark.pl/topic/278424-dyski-35-seagate-wd-i-inne/?do=findComment&comment=2818540

Czy te dyski są warte zakupu ? Jeden WD (WD30PURZ) ma przepracowane 199 godzin ale nie znam tych dysków i nie wiem czy taki zakup będzie dobrym pomysłem. Dysk będzie używany normalnie w komputerze (muzyka, filmy itp.)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu komentarza

 

Cytat

"Szybka wysyłka, znakomity kontakt, przesyłka dobrze zapakowana jednak opis nieadekwatny do przedmiotu. Dysk nie był nowy i jest niesprawny a niby sprawdzany. Dane SMART zresetowane - tak jakby ktoś chciał ukryć że dysk to złom. Zwrot bezproblemowy ale bezsensownie stracony czas i kupowanie poraz kolejny. "

 

trzymałbym się od dysków tego sprzedającego z daleka zwłaszcza, że interesujący ciebie dysk ma 4 lata i niby przepracowane tylko 199 godzin.:mlotek:

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

Moje kilkuletnie HDD mają przebieg kilkunastogodzinny, bo używam ich do backupu i włączam je przez power huba HDD, tylko aby dograć do nich brakujące nowe dane. 
Oczywiście znalezienie takiego to zazwyczaj nikłe szanse, ale są rzeczywiście ludzie, którzy tak używają dysków.     

Ps. Oczywiście po komentarzach, można odnieść wrażenie, że to nie ten typ :D      

Link to post
Share on other sites

Wolę nie ryzykować skoro to zerowanie takie powszechne się stało, odpuszczam używki całkowicie. 

 

Co do pytania @kokosnh, jaki najtańszy dysk dostanę na CRM ? Chciałbym kupić coś do 500 zł  (3-5TB 7200Obr/min)

 

Może HDWD130UZSVA ? Według oficjalnej strony jest na CRM. 

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...