Skocz do zawartości

Zestaw bez GPU i dysków do 3500


Recommended Posts

Hej,

Trochę ponad miesiąc temu prosiłem o pomoc w wyborze zestawu. Jakoś nie zebrałem się do zakupu, więc chciałem ponowić pytanie. Ze starego zestawu przechodzi tylko r9 290, którego raczej prędko nie zmienię ze względu na ceny GPU.

Komputera będę używać głównie do pracy (Visual Studio/Rider, wirtualne maszyny) oraz gierek.

Wcześniej @kajtek. proponował taki zestaw (jedynie zasilacz jest inny). Dalej jest ok, czy może coś się zmieniło przez ostatni miesiąc? Zastanawiam się czy nie lepiej zejść trochę z ceny i złoźyć coś na b660.

 

Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.01.2022 o 21:43, croissant napisał:

Zastanawiam się czy nie lepiej zejść trochę z ceny i złoźyć coś na b660.

12600K na B660 ma jeszcze sens, bo OC tego CPU mija się z celem i tańsza płyta to oszczędność jakiś 200 zł. 

Przejście w tym przypadku dodatkowo na 12400, to już rezygnacja z 4 rdzeni E-Core i powrót do zwykłego CPU 6/12. 

 

Pamięci obecnie warto brać https://proline.pl/pamiec-patriot-viper-steel-ddr4-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-pvs416g360c7k-p8112740

 

60 zł taniej z lepszą budą, z zasilaczem z 10 latami gwarancji 

https://proline.pl/koszyk/1fb68205 więc może w ten sposób szukając "małych oszczędności" i zostając jednak na Z690 która w przyszłości bez problemu poradzi sobie z i7, i9 a przed nami jeszcze Raptor Lake pod LGA1700 więc zejście do budżetowej B660 za 600 zł może odbić gorzką czkawką za jakiś czas. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...