Skocz do zawartości

POMOC Z WYMIANA GTX970 NA RX 5600 XT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Mam pytanie, a mianowicie mam okazje wymienić swoją leciwa MSI 970 GAMING na MSI RX 5600 XT MECH OC + dopłata 1000 zł. Jak myślicie jest to dobry deal? Czytałem, ze ten Radeon ma tandetne wykonanie i jest trochę głośny i się zastanawiam. Może miał ktoś z Was z nim styczność.  Z góry dziekuje za pomoc w wyborze! 
 

CPU: R7 2700X

RAM: G.SKILL 3200 16 GB

PSU: TT 700W

MOBO:B450-A-PRO-MAX

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Tomaszdekster napisał:

Radeon ma tandetne wykonanie i jest trochę głośny

Co za różnica jak karta wykonana , ma działać . PCB na pewno wykonane tak samo jak u konkurencji . Jeśli chodzi o głośność to już kolega wyżej wspomniał . Ja bym się długo nie zastanawiał , zanim klient się nie rozmyśli jeśli sprzęt pewny . 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, janek20 napisał:

No ale przecież to jest ryzen 1gen. Wydajnosciowo nie widzę jakiś dziwnych problemów z moim procesorem, nie rozumiem gdzie leży problem. 
 

Dla porównania i3 10 gen + rtx 2060 vs r7 2700x + Rx 5600 Xt, bardzo zbliżona wydajność: 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, jakub1t napisał:

Przecież ryzen pierwszej generacji ma ch***e rdzenie . Sam mam mogę potwierdzić , Cos a'la haswell  inetla . Mój xeon pierwszej generacji core miał podobną wydajność , a to kila lat różnicy . 

No ale co to ma do rzeczy, pytam się czy jest opłacalny zakup karty graficznej, 2 pierwsze odpowiedzi pomogły mi dokonać wyboru, a teraz użytkownik powyżej pisze mi, ze mogę się rozczarować procesorem, pomimo faktu, ze mam go od roku wraz z GTX 970 i jestem zadowolony po przesiadce ze starej i5 4590 XD 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Tomaszdekster napisał:

No ale co to ma do rzeczy, pytam się czy jest opłacalny zakup karty graficznej,

 Ryzen7 2700x nie jest idealnie dobranym procesorem pod gry bo w tej cenie masz ryzena 3600  . Co nie zmienia faktu że dopłata 1000pln do rx5600xt względem gtx 970 to jest to okazja .  

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, jakub1t napisał:

 Ryzen7 2700x nie jest idealnie dobranym procesorem pod gry bo w tej cenie masz ryzena 3600  . Co nie zmienia faktu że dopłata 1000pln do rx5600xt względem gtx 970 to jest to okazja .  

Kupiłem ten procesor wraz z płyta i ramem za 500 zł od osoby, która chyba nie miała pojęcia o wycenie komponentów. Wiem, ze procesor cudem techniki nie jest, aczkolwiek spełnia moje oczekiwania na ten moment. Zdecydowalem się na zakup karty graficznej. Dziękuje za pomoc. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Temat dotyczy opłacalności zakupu konkretnego modelu 5600 XT. Mech to słaba konstrukcja ale tylko na tle konkurencji - wymiana za 970 + 1000 PLN to nie jest zła oferta obecnie. 

 

W kontekście Cpu: kolegom chodziło o to, że mógłbyś pójść za ciosem i wymienić 2700x na Ryzen 5 3600 (niewielka dopłata) i zyskasz wtedy jeszcze więcej. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...