Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Wymienić płytę główną, Ram i prawdopodobnie cooler. Jaką masz poza tym kartę graficzną i zasilacz? 

radeon hd 7850 zaslicz silietumpc 600w 8gb ram ddr3 1600mhz

14 minut temu, Rebelmind napisał:

Wymienić płytę główną, Ram i prawdopodobnie cooler. Jaką masz poza tym kartę graficzną i zasilacz? 

zastanawiam się nad i3 10100f myślisz że nada się do gier?

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Rebelmind napisał:

Za dużo tutaj nie ugrasz, bo 7850 będzie Cię mocno ograniczał niezależnie od procesora. Planujesz też wymienić grafikę w niedalekiej przyszłości? Jaki teraz Cpu masz na tej płycie? 

powiem szczerze ten komputer to trochę złom chcę wymienić w nim wszystko porucz zasilacza i dysku. Chcę wymienić kartę z prockiem i płytą i ramem no ale z kartą może być lekki problem szczególnie patrząc na ich ceny ta karta jest bardziej na przeczekanie tych trudnych czasów a mój aktualny procesor to i3 2100

Link to post
Share on other sites

Kupiłbym xeona 4 rdzenie 8 wątków pod lga 1155 za 200pln a zmienił zestaw jak będziesz wymieniał GPU. Inaczej wg mnie szkoda kasy. CPU 4/8 odpowiednik i7 do 7850 zupełnie wystarczy. 

A jak uzbierasz na gpu to dobierze się pod nie odpowiednie cpu, może spadną ceny cpu teraz 12400 jest obarczone podatkiem od nowości, może 11400 potanieją, obecnie nie kupowałbym nic jak nie zmieniasz grafiki.

 

NP.:

Procesor Intel Xeon E3-1230 V2 LGA 1155 Gw. F.Vat - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

Procesor intel xeon E3-1235 1155 fv23% - Części komputerowe, Procesory - Allegro.pl

Xeon E3-1270 | Węgrów | Kup teraz na Allegro Lokalnie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to masz trzy opcje (zakładając, że nie chcesz kupić nowszej grafiki teraz):

 

* wymieniasz swojego i3 2R/4W na Xeona i7, np ten https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1230-v2-lga-1155-gw-f-vat-10079120194

 

* sprzedajesz wszystko poza grafiką i kupujesz np zestaw na najnowszym i5 (12400f, B660 płyta, 16 GB DDR4 3600 MHz), koszt ok 1850 pln 

 

* sprzedajesz wszystko z grafiką włącznie i kupujesz zestaw na APU, np Ryzen 5 5600G, koszt ok 2100 pln

Link to post
Share on other sites

 

Jak nie masz to koniecznie kup ssd na system 120/250gb lub 500gb to dorzucisz kilka gier. SSD da drugie życie temu pc.

2 minuty temu, Rebelmind napisał:

* sprzedajesz wszystko z grafiką włącznie i kupujesz zestaw na APU, np Ryzen 5 5600G, koszt ok 2100 pln

Wg mnie mało opłacalna opcja ze względu na cpu patrząc że w przyszłości przyszłoby tam jakieś gpu lepsze.

Link to post
Share on other sites

@Up to to, a dodatkowe 2R/4W trochę pomogą tam, gdzie grafika jeszcze wydaje ale proc już zdycha (csgo, lol) 

3 minuty temu, olo163 napisał:

Wg mnie mało opłacalna opcja ze względu na cpu patrząc że w przyszłości przyszłoby tam jakieś gpu lepsze.

Odnosisz się do x8 Lini dla dGPU? Z moich obserwacji wynika, że APU od Amd fantastycznie trzymają ceny, a to będzie drugie najmocniejsze APU pod AM4. Gdyby te x8 miało faktycznie stanowić problem to pogoni z symboliczną stratą, a taka iVega już np FSR wspiera. 

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Rebelmind napisał:

@Up to to, a dodatkowe 2R/4W trochę pomogą tam, gdzie grafika jeszcze wydaje

Rozpatrywałem to bardziej pod kątem opłacalności na przyszłość, teraz 10100f da kopa w csgo ale ogólnie to wg mnie mimo wszystko lepiej iść w i5 6/12 jak będzie go stać na lepsze gpu. A jak nie ma gpu to lepiej poczekać pół roku i brać wszystko razem platforma i gpu. Teraz taki xeon to wg mnie jedyna rozsądna rzecz jaką można zrobić. 

... ale oczywiście każdy liczy i patrzy po swojemu, jak gra tylko w cs'a i liczy sie każda klatka to można iść w i3 czy 5600G

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Teraz, severian napisał:

Kolego warto zamienić i5 3550 na i7 3770 ?Na allegro chodzą po 500 pln.Pc służy mi do okazjonalnego grania w starsze gry.Grafika to gtx 1060 3 GB.

Szkoda kasy, taniej dorwiesz xeon e3 1230 v2 - pewnie za 150zł by się znalazł, też ma 4 rdzenie/8 wątków

Ale generalnie lepiej zacząć zbierać na nową platformę:)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

Popieram @Up, po taniości można by jeszcze dołożyć do Xeona i7 ale już takie 500 PLN tj prawie 1/4 nowej platformy.

 

Swoją drogą @wrobel_krk, ty jesteś może user Michał_krk na PurePC? 

Nie ja jestem tylko na pclab jeszcze ale też wrobel_krk:)

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, severian napisał:

Da się kupić za tysiaka płytę i procesor,który da jakiegoś zauważalnego kopa w grach ?Lamerskie pytania ale od lat już nie śledzę rynku PC ;) 

Trzeba poczekać chwilę jak i3-12100f i b660 potanieją, to takie kombo będzie za 1000zł, teraz pewnie 1100zł i masz procka w połowie drogi między amd 3600x a 5600x

https://ithardware.pl/testyirecenzje/intel_core_i3_12100f_test_recenzja_opinia-19465-14.html

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, severian napisał:

Da się kupić za tysiaka płytę i procesor,który da jakiegoś zauważalnego kopa w grach ?Lamerskie pytania ale od lat już nie śledzę rynku PC ;)

Nie ma lamerskich pytań, są tylko ludzie którzy nie pytają i kupują w ciemno :D

 

Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze DDR4 jeśli takowych nie masz (pamięć). Jeśli masz to za ~1200 pln składasz zestaw i5-12400f na płycie H610. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...