Skocz do zawartości

Monitor dla RTX3060TI - 27" 2560x1440 165hz czy 25" 1920x1080P 280HZ?


Recommended Posts

Witam serdecznie, wymieniłem zestaw na nowy, chce wymienić również monitor, teraz posiadam 2560x1440 60hz ale chciałbym zmienić na coś z Gsynciem.

Mam rozterkę co do rozdzielczości dla RTX3060TI, brać 25" fhd 280HZ  czy 27" 2560x1440 165HZ?

Monitor uniwersalnie użytkowany, filmy, gry, internet.

Nie jestem pro gamerem, nie potrzebuje 240FPS/240HZ na low detalach żeby zareagować 1ms szybciej, bardziej chodzi o to czy RTX3060TI zapewni odpowiednią wydajność do 2560x1440 na najbliższe 2 lata, chciałem brać 3080 ale przy obecnych cenach odpuściłem.

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Brać 1440p. Największa różnica będzie odczuwalna rzecz jasna na samym pulpicie (zwiększenie przestrzeni roboczej), ale 3060Ti nie ma problemu z grami w tej rozdzielczości. Spodziewać się można 80-120fps w tytułach z ostatnich dwóch lat na najwyższych sensownych ustawieniach. Tam gdzie wydajność jest zabita przez RTX odzyskuje się ją dzięki DLSS. 

 

Poza tym - kupiony monitor niewątpliwie przeżyje tę i ze dwie następne karty graficzne.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, death143 napisał:

Witam serdecznie, wymieniłem zestaw na nowy, chce wymienić również monitor, teraz posiadam 2560x1440 60hz ale chciałbym zmienić na coś z Gsynciem.

Mam rozterkę co do rozdzielczości dla RTX3060TI, brać 25" fhd 280HZ  czy 27" 2560x1440 165HZ?

Monitor uniwersalnie użytkowany, filmy, gry, internet.

Nie jestem pro gamerem, nie potrzebuje 240FPS/240HZ na low detalach żeby zareagować 1ms szybciej, bardziej chodzi o to czy RTX3060TI zapewni odpowiednią wydajność do 2560x1440 na najbliższe 2 lata, chciałem brać 3080 ale przy obecnych cenach odpuściłem.

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

To w końcu o co Ci chodzi o monitor czy o wróżenie z fusów czy 3060Ti starczy na 2 lata grania w WQHD ? Jak grasz w starsze tytuły to sobie kup monitor o szybszym odświeżaniu a jak w nowsze to sobie możesz darować i ustawić v-sync na on a w sterownikach a w panelu NV na fast. Swoją drogą może ten rok coś poprawi w temacie grafik i wymienisz 3060Ti na coś z wyższej półki (nowa seria) o wtedy nowy monitor będzie jak znalazł.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...