Skocz do zawartości

jaki monitor wybrać po BenQ FP241VW


Recommended Posts

Witam Was,

 

popsuł się na amen mój 12 letni monitor BenQ FP241VW

A Closer Look at the BenQ FP241VW - Desperately Seeking Quality LCDs (anandtech.com)

 

Uważam, że ten monitor do dziś jest bezkonkurencyjny jakościowo.

 

Testowałem kilka monitorów w ostatnim czasie i każdy z testowanych modeli ma pewne mankamenty których nie miał poprzednik, i żaden z tych mankamentów nie jest dla mnie do zaakceptowania.

 

Co testowałem:

  • LG 27GN950 - srebrzenie koszmarnie intensywnie, właściwie czarny to widziałem tylko wtedy gdy ekran był wyłączony.... dodatkowo trafiła mi się sztuka, która nie wybudzała się z uśpienia...
  • ASUS ROG STRIX XG32VC - zbyt mała rozdzielczość do przekątnej ekranu, niby matryca 10bit - ale widzę wyraźnie przejścia tonalne, okropne nieakceptowalne smużenie...
  • SAMSUNG  LC27FG73FQ - miał problem z działaniem FreeSync - pojawiały się jakieś anomalie obrazu, albo po prostu się nie włączał, - po krótkim czasie użytkowania popsuł się w sposób nienaprawialny i zwrócono mi kasę, bo nie było już dostępnej nowej sztuki na wymianę....

 

Potrzebuję urządzenia które ma szerokie kąty widzenia, dobre odwzorowanie barw, nie widać przejść tonalnych, nie srebrzy, nie smuży, przy 27" min. QHD, przy 32" 4K/UHD, proporcje 16:10 / 16:9 (nie jestem przekonany do 21:9 - ale gdyby wszystkie inne wymagania były spełnione to mogę spróbować), płaski lub maksymalne zakrzywienie 1800R - 1500R i 1000R jest zbyt agresywne.

 

A najlepiej jakby ktoś znalazł w piwnicy sprawnego BenQ FP241VW do odsprzedania....

 

Ktoś coś wie i może polecić?

 

 

Edytowane przez geforce_tm
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Zastosowanie? 

Głównie zawodowo praca z grafiką - ale nie na poziomie PRO, drobne edycje photo video. Do tego rozrywkowo w pracy/po pracy - jakiś film z netflixa blueraya, czasem gra typu tomb rider, albo total war.

 

Ogólnie wszystkiego po trochu.

Znalazłem jeszcze taki model - nowsza wersja tego o który pytałem wcześniej:

Monitor Philips M-line (329M1RV/00)

Edytowane przez geforce_tm
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...