Skocz do zawartości

Szukam procesora z płytą główną na mojego starego pc


Recommended Posts

47 minut temu, Rebelmind napisał:

@MoodyG powiem Ci, że w tej kasie nic lepiej nie kupisz.

Na śmietolu hihi znalazłem taką i5 2400 z płytą główną i RAMem 8gb 1333 :D

Tata użytkuje to z GTX 980 i jest baaardzo zadowolony, przesiadł się z E6600@775 :D dorzucił drugie 8gb za grosze i w WOT fpsy wskoczyły z 20-30 na ponad 100.

Serio zestaw fajny, masz 4 prawdziwe rdzenie a nie 2+4 wątki.

 

Z chłodzenia polecę https://www.olx.pl/d/oferta/chlodzenie-cpu-raijintek-rhea-92mm-s1150-CID99-IDMPh5o.html
Tylko i wyłącznie z uwagi na ciszę jaką zapewni, bo ten boxowy cooler będzie co chwilę bzyczał przyspieszając i zwalniając, a pewnie będzie pod obciążeniem chodził dość zauważalnie, a tak będzie cicho i turbo chłodno bo tak duże chłodzenie nawet w największym stresie ogarnie temperatury.
Tylko dopytaj czy ma adaptery na socket (powinny być).

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że twoja sytuacja finansowa nie jest kolorowa, aczkolwiek ja bym próbował myśleć przyszłościowo. Wsparcie dla windowsa 10 kończy się bodajże w 2025 roku (a już 2022 pod drzwiami czeka). Procesory pokroju i5 2400 nie są oficjalne wspierane przez widnowsa 11. Natomiast jak byś sobie wziął np i3 10100F (procek bez zintegrowanej grafiki, wymagana karta dedykowana) + jakaś tania płyta główna + 8 GB ramu DDR4:

procek koło 350 zł powinno dać się wyrwać

płyta główna - możliwe, że coś za 200 zł by wyrwał

ddr4 8GB 150 zł, może coś koło 100 zł uda się wyrwać

Za całość 700 zł

 

Ja też kiedyś jak najmniej chciałem wydawać, ale w efekcie ciągle miałem jakiś szajs, który trzeba było wymieniać. Czasem warto wydać trochę więcej i mieć coś na lata ;)

 

śledź promki po świętach- może coś się uda wyrwać po taniości ;) 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Doskonale pamiętam moment, gdy w 2015 roku próbowałem odpalać Wiedźmina 3 na gtx 570 i Core 2 Quad Q6600. Wyglądało to mniej więcej jak Cyberpunk na PS4 :D W pewnym jednak momencie możliwa była u mnie przesiadka na i3-4170 + gtx 960 - i na takim konfigu ukończyłem podstawkę.

 

Czasami 180 pln na płytę i Cpu tj max co można wyłożyć ;)

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, MoodyG napisał:

i5, bo ma 4 rdzenie (i3 ma 2) i w passmarku ma 50% więcej punktów

Jedyna uwaga: i5 ma TDP 95 W, więc chłodzenie boxowe raczej nie będzie dawać rady go schłodzić pod pełnym obciążeniem. Dobrze by było zastosować już jakieś chłodzenie powietrzne wieżowe. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...