Skocz do zawartości

Gigabyte GTX590 i znikajace HDAudio, brak DTS-HD MA, DTS-HD


Recommended Posts

Tu juz nawet nie chodzi o to :)

 

480 wystarczala mi wydajnosciowo, 580 nie ma mozliwosci bitstreamingu wogole ze strony sprzetowej o ile mi wiadomo.

590 wedlug obecnych informacji ma mozliwosc sprzetowa, ale sterowniki nie chca tego widziec.

 

Tu juz o sam dzwiek sie rozchodzi..

Link to post
Share on other sites

Widzę, że dalej pętlisz z dźwiękiem, ale z nową kartą. :wariat:

 

Proponuję zamiast zmieniać karty zajrzeć tu :

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-590-review/5

 

cyt.

Passing on audio over the PCIe bus brings along enhanced support for multiple formats. So VP4 can now support 8 channel LPCM, lossless format DD+ and 6 channel AAC. Dolby TrueHD and DTS Master Audio bit streaming are not yet supported in software, yet in hardware they are (needs a driver update).

Link to post
Share on other sites

Więc przed zakupem następnej karty radzę sprawdzić czy spełnia wymagania.

Takie bicie piany w dwóch różnych tematach jest troszkę niepoważne.

 

Panowie, no bez przesady, idiota nie jestem.

 

Tutaj referencja zarowno do mozliwosci bistreamingu wogole jak i formatow HD: http://www.nvidia.pl/object/3d-vision-requirements-pl.html

 

(Tabelka BluRay 3D)

 

Kawalek specyfikacji GTX590:

"HDMI 1.4a support (via adapters from DVI #1, DVI #2, and mini-DP only) including GPU accelerated Blu-ray 3D support, x.v.Color, HDMI Deep Color, and 7.1 digital surround sound. See www.nvidia.com/3dtv for more details.”

Standardy dzwieku HD zawieraja sie w specyfikacji HDMI 1.4a

Link to post
Share on other sites

Widzę, że masz monopol na wiedzę więc radzę skierować zapytanie centralnie do nvidi czy wszystkie karty z serii 5 mają pełne wsparcie bitstreamingu.

 

Powtórzę cyt. z portalu guru3d:

 

Dolby TrueHD and DTS Master Audio bit streaming are not yet supported in software, yet in hardware they are (needs a driver update).

 

Czyli brak programowego wsparcia.

Niestety nigdzie na stronie nvidi nie znalazłem informacji na temat wsparcia dla Dolby TrueHD.

Sprawdź pierwsze lepsze forum anglojęzyczne i tam znajdziesz info na temat kart które wspierają opisywane formaty.

 

Twój link dowodzi tylko, że jedynie 460 ma obsługę tych formatów :

http://www.nvidia.pl/object/3d-vision-requirements-pl.html

 

GeForce GTX 460[4][5]

[5] Obsługuje w kompatybilnych filmach Blu-ray dźwięk w formacie DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD w trybie bitstream, o ile zainstalowano sterowniki NVIDIA z serii 260 lub nowsze wraz z kompatybilnym oprogramowaniem do odtwarzania filmów.

Link to post
Share on other sites

Nie ma wsparcia BluRay 3D bez bitstreamingu DTS HD MA i Dolby TrueHD.

 

Nie zamierzam ogladac filmow BluRay bez dzwieku.

Interesuja mnie informacje ze strony nV, specyfikacji i oficjalnych zrodel, nie z testow osob trzecich ;)

Link to post
Share on other sites

Ja tam wychodzę z założenia że jednak BD to jednak tylko ze stacjonarnego odtwarzacza. Zawsze coś się wywala przy podłączaniu kompa do wzmacniaczy i tv po hdmi. Co nie zmienia faktu, że także na power dvd 11 spokojnie w kompie oglądam filmy bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam ogladac filmow BluRay bez dzwieku.

Interesuja mnie informacje ze strony nV, specyfikacji i oficjalnych zrodel, nie z testow osob trzecich

 

W pełni trzymam twoją stronę.

Jak uda ci się uruchomić DTS HD MA i Dolby TrueHD na 590 nie zapomnij opisać tego triku.

Wiele osób ma ten sam problem i jak narazie pozostał on nierozwiązany, ale ja wierze, że ci się uda. :wariat:

Link to post
Share on other sites

Pewnie dlatego, że tu nie ma problemu bo w chwili obecnej nie działa.

 

Nie rozumiem?

 

<p>Dostalem dzis email zwrotny: </p>

<p>"(..)</p>

<div dir="ltr">

<div style="FONT-FAMILY: 'Calibri'; COLOR: #000000; FONT-SIZE: 12pt">

<div>Problem z brakiem sterowników Audio HD w zestawieniu płyty X48 oraz karty GTX590 został potwierdzony.</div>

<div>Jednak nie jest to uszkodzenie karty.</div>

<div>Skontaktowałem się w tej sprawie z producentem sterowników GPU i</div>

<div>uzyskałem informację od nvidii, że prowadzą prace nad rozwiązaniem tego problemu.</div>

<div>Niestety nie są w stanie określić dokładnego terminu wypuszczenia łatki.<strong> (..)"</strong></div>

</div>

</div>

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...