Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, szukam najwydajniejszego laptopa do 2k.

Będzie używany przez dziewczynkę w wieku 10 lat, do standardowych zastosowań, głownie nauka zdalna, przeglądanie internetu, YT, Netflix, jakieś programy biurowe. 

Fajnie by było znaleźć coś, co już posłuży kilka lat sprawnie, szybko i bez zacięć, to priorytet ;) 

Wszelkie dodatki, podświetlana klawiatura, damski kolor obudowy, dotykowy ekran itp mile widziane, jeśli tylko cena pozwoli

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: max 2000zł

2) Laptop nowy/używany: nowy

3) Rozmiar matrycy: standardowa - 15 - FHD

4) Główne zastosowanie : podstawowe zastosowania, nauka zdalna, przeglądanie internetu, filmy na YT, Netflix itp

5) Miejsce użytkowania: głownie w domu

8) System operacyjny: Windows

Link to post
Share on other sites
Ja uważam że lepiej coś nowego z gwarancją. I5 6 gen to staroć patrząc że teraz mamy gen 11. 
Jeśli patrzysz tylko na cyferki to owszem, jednak do ww zastosowań to tak i5 6 gen daje rade i jeszcze długo będzie dawc radę. Tym bardziej że to sprzęt dla 10latki.

Takiego e7470 używa moja córka od 2lat i chwali sobie, do elekcji i rozrywki jak na jej wiek (12lat) sprzęt jak znalazł.
W dodatku obudowa solidna nie plastikowa wydmuszka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

To nie zmienia faktu że jeśli ma mieć podświetlaną klawiaturę, dotykowy ekran, a przy tym wystarczyć na kilka lat to budżet jest tak ze 2 razy za mały.

https://www.morele.net/laptop-lenovo-flex-5-15iil-8011642/

 

To tylko "dodatki" napisałem, że nie mam nic przeciwko, ale nawet się nie spodziewam, że to w tej cenie możliwe ;) 

Sprzęt ma po prostu działać, przez kilka lat bez zacięć. 

4 godziny temu, olo163 napisał:

Ja uważam że lepiej coś nowego z gwarancją. I5 6 gen to staroć patrząc że teraz mamy gen 11. 

Właśnie sam się nad tym zastanawiam, wolałbym coś nowego z gwarancją i już nowszej generacji, bo jednak ma to posłużyć kilka lat i chciałbym uniknąć sytuacji w której jakiś podzespół przestanie być wspierany, będzie miał problem ze sterownikami czy coś. Słyszałem, ze Win 11 ma nie wspierać starszych generacji procesorów?

 

10 godzin temu, raiders napisał:

Tylko polisingowy sprzęt np dell e7470 za 1500zl.

Zapomnij o nówce z ww wymaganiami w tej ce je, chyba że dołożysz kolejne 2-2,5 tys.

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e7470-i5-fhd-8gb-256gb-ssd-w10-10639637875

Ciekawa propozycja, sam używam identycznego jako służbowy i sobie chwale, dodatkowo matowa matryca i dobre kąty widzenia co jest dla mnie bardzo ważne. 

 

Podsumowując, sprzęt ma po prostu działać sprawnie przez kilka lat w zastosowaniach podanych w pierwszym poście. 

Jeśli to możliwe, poproszę o dwie propozycje, jedną na sprzęt nowy z gwarancją i drugi np. poleasingowy oraz krótki opis czym się różnią i co mogę zyskać/stracić decydując się na konkretnego laptopa ;)

 

Z góry dzięki każdemu za pomoc w wyborze ;)

Link to post
Share on other sites

Ten dell:

"

Jako jeden z niewielu laptopów został zaprojektowany zgodnie z wojskowym certyfikatem MIL-STD
"

Niesamowicie,  niewiarygodnie, cudownie bez znaczenia. Tam gdzie wytrzymałość ma znaczenie, wojsko kupuje inne komputery na zamówienie. Tam gdzie nie nie ma wymogów nikt na to nie patrzy.

 

Biznesowe łapki generalnie jednak są wytrzymałe i trwałe, mam w pracy takiego już 10 letniego HP, sporo przeżył ekstremalnych warunków jak na ten sprzęt i dalej działa.

 

Problem że starymi łapkami jednak dotyczy baterii, nawet jak wsadzisz nową, to ciężko oczekiwać długiej pracy jak na dzisiejsze standardy. Z drógiej strony pewnie pracuje dłużej od najtańszych współczesnych konstrukcji.

 

Czasem też warto wymienić pastę termoprzewodzącą, inaczej będzie hałasował.

 

Jeżeli budżet ciasny, a wymagania niewielkie, to śmiało można brać używkę, do filmów, neta i Worda, da radę. To nie gry, tu sprzęt się wolniej starzeje.

 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, raiders napisał:

Jeśli patrzysz tylko na cyferki to owszem, jednak do ww zastosowań to tak i5 6 gen daje rade i jeszcze długo będzie dawc radę.

Nie mam pewności 100% ale wydaje mi się że tam jest matryca TN, dla mnie i mojego dziecka IPS nawet najtańszy jest 100x lepszy. Jak to dziewczynka wg mnie tym bardziej będzie dbała o laptopa i raczej używała w domu na biurku wiec wytrzymałość obudowy jak dla mnie drugorzędna. Poza tym gwarancja, nowa bateria = brak problemów. Może za równe 2000 nie kupi się nic mega ciekawego ale na promocjach właściwie co tydzień coś jest w przedziale do 2200-2300

Link to post
Share on other sites

Ja wiem ze znajdziesz zawsze jakiś argument aby być na nie.

Tak nie masz pewności, a ja ci powiem ze na pewno jest tam IPS.
Co do gwarancji to również jest, koszt nowej baterii to 138zl

Tylko pytanie czy jest sens jak łapek ma być stacjonarna opcja?

Także dla chcącego nic trudnego, a nie mam zamiaru się tu licytować kogo racja jest t a jedyna najważniejsza :)

Nie każe kupować z ww linku są jeszcze takie sklepy jak amso, precio.... Można zobaczyć ofertę itp itd.
Kupujący ma swój rozum i dokona sam wyboru.

A co do lapkow z promocji za 2300 to dalej nie kupisz nic co spełnia wymagania z 1 postu.

Link to post
Share on other sites

Do 2000 zł ciężko ale za

2200zł: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-a3-r5-3500u-8gb-512ssd-w10.bhtml

 

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/model/NX.HVUEP.00K  Ekran 1920x1080 IPS jest

 

Ja teściowi wybrałem acera tylko 17 cali, jak na laptop który ma być używany w domu przez 10-latkę będzie wystarczający.

Ja jestem zwolennikiem nowych na gwarancji sprzętów, za takim używkami z prockiem z przed 5 lat jest dobrze dopóki się nic nie zepsuje.

Mam lenovo 17 cali z i5-6200u ponad 5 lat, laptop budżetowy ale jako biurkowo/łóżkowy sprawia się świetnie, nawet jeszcze pasty nie trzeba zmieniać.

Jakbym miał kupować przenośny to bym kupił takiego della.

 

Plusem 3500u jest całkiem niezła Integra, gdzie dzieci lubią zagrać w mało wymagające gry,a ta daje lepsze możliwości niż stary intel.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...