Skocz do zawartości

5-latek do aktualizacji


Recommended Posts

Jakies 5 lat temu kupilem taki zestaw

 

Procesor:Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Chłodzenie:SilentiumPC Fera 2 HE1224

Płyta główna:MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/

Pamięć RAM:Kingston 16GB (4x4GB) 2133MHz CL13 HyperX Savage

Dysk twardy:Samsung SSD850 EVO 250 GB

Karta graficzna:EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1367/7010)

Obudowa:SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

Zasilacz:Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Monitor:Asus VG248QE (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz)

 

Moje gry ACC i rf2 wazne zeby fpsy byly zawsze 140+ - detale moge przyciac. Wazna niezawodnosc calego zestawu. Bo przy wyscigach 24h CL sa nie wskazane ;)

Pani Dyrektor w domu zgodzila sie na maly upgradej - czyt oficjalnie pozowlila zakupic 3070. Nieoficjalnie sa jeszcze zaskroniaki ~ 2,5k.

 

Domyslam sie ze sama zmiana grafiki nic za bardzo mi nie da, stad moje pytanie czy jest sens np

Wymieniac

- procka na 5600x - nie intel gdzy TDP i temp pracy srednio mi sie podobaja

- mobo MSI MPG B550 Plus - poprzedniego zestawu nie krecilem i tu tez raczej nie bede

- zasilaczThermaltake Toughpower 750W 80 Plus Gold - mam z tej firmy i jestem mega zadowolony.

 

A nastepnie z czasem zmienic np ram i dysk i obudowe. Mam nadziej ze chlodzenie wystarczy.

 

Czy moze probowac sprzedac calosc i dolozyc i zbudowac wszystko od podstaw ?

W tej opcji jest kilka ale

- nie potrafie rozsadnie wycenic calosci

- nie wiem jak szybko calos sie sprzeda i o ile... A tu Pani Kierownik bedzie sie pieklic ze sa 2 skrzynki w domu i "to se ne da" :P

 

PS w opcji nr 1 i tak trzeba bedzie uplynnic czesci .

 

Dzieki

 
Link to post
Share on other sites
Teraz, mprzemo napisał:

Pani Dyrektor w domu zgodzila sie na maly upgradej - czyt oficjalnie pozowlila zakupic 3070.

Cenę zna? :D

1 minutę temu, mprzemo napisał:

Domyslam sie ze sama zmiana grafiki nic za bardzo mi nie da, stad moje pytanie czy jest sens np

 

Wiesz, masz ekran 1080p 144 Hz i do czegoś takiego mocny CPU to podstawa. Twoja i5ka jest już dość leciwa. 

 

2 minuty temu, mprzemo napisał:

- procka na 5600x - nie intel gdzy TDP i temp pracy srednio mi sie podobaja

 

Tylko bierzesz zestaw do gier, nie do ciągłego 100% obciążenia CPU. Różnice w poborze prądu w grach są znacznie mniejsze, bardzo mało. Podobnie z temperaturami. 

5600X wg mnie w swojej cenie jest nieopłacalny na tle i5 11400F. W ogóle nie przejmujesz się, nie zwracasz uwagi na wykresy z poborem, tempertaurami bo tego w ogóle nie odczuejsz w grach. Dajesz i5 11400F w niższej cenie na Z690 w promo Gigabyte z cashbackiem i jesteś dobre ponad 500 zł do przodu. 

 

W cenie 5600X masz i5 12600K - wydajniej, więcej rdzeni. Płyta trochę droższa ale dopłata i tak nie jest tutaj spora. Tragedii nie ma. W grach temperatury masz niskie nawet jak dasz SPC Fera 5 która podejdzie od ręki na LGA1700

 

5 minut temu, mprzemo napisał:

Czy moze probowac sprzedac calosc i dolozyc i zbudowac wszystko od podstaw ?

 

A jaki obecnie jest na chwilę obecną budżet? Koszt RTX 3070 + 2,5 zaskórniaków? W przypadku sprzedaży, wszystko to zwiększy się o kwotę jaką weźmiesz za swój obecny zestaw? 

 

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, kajtek. napisał:

Cenę zna? :D

Tak, ale zaczalem od myku przedstaw drozsze rozwiazanie, bo myslalem ze sie nie zgodzi w planach byl tylko up cpu + mobo i pozostawienie reszty czekajac na lepsze czasy kiedy to ceny gpu beda normalne. Ale skoro mam zgode to kuje zelazo....

 

56 minut temu, kajtek. napisał:

Wiesz, masz ekran 1080p 144 Hz i do czegoś takiego mocny CPU to podstawa. Twoja i5ka jest już dość leciwa.

Tak wiem dlatego planowalem najpierw upgrade cpu jak wspomnialem w punkcie wyzej

 

56 minut temu, kajtek. napisał:

Tylko bierzesz zestaw do gier, nie do ciągłego 100% obciążenia CPU. Różnice w poborze prądu w grach są znacznie mniejsze, bardzo mało. Podobnie z temperaturami. 

5600X wg mnie w swojej cenie jest nieopłacalny na tle i5 11400F. W ogóle nie przejmujesz się, nie zwracasz uwagi na wykresy z poborem, tempertaurami bo tego w ogóle nie odczuejsz w grach. Dajesz i5 11400F w niższej cenie na Z690 w promo Gigabyte z cashbackiem i jesteś dobre ponad 500 zł do przodu. 

 

W cenie 5600X masz i5 12600K - wydajniej, więcej rdzeni. Płyta trochę droższa ale dopłata i tak nie jest tutaj spora. Tragedii nie ma. W grach temperatury masz niskie nawet jak dasz SPC Fera 5 która podejdzie od ręki na LGA1700

 

Ok to tego nie doczytalem... ale jak juz mam wybierac to raczej chyba uderzylbym w 12 gen.

 

56 minut temu, kajtek. napisał:

A jaki obecnie jest na chwilę obecną budżet? Koszt RTX 3070 + 2,5 zaskórniaków? W przypadku sprzedaży, wszystko to zwiększy się o kwotę jaką weźmiesz za swój obecny zestaw? 

 

Niestety tak :( Dlatego torche kombinuje jak kon pod gore ;) 

 

Dzieki

 

 

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, kajtek. napisał:

W cenie 5600X masz i5 12600K - wydajniej, więcej rdzeni. Płyta trochę droższa ale dopłata i tak nie jest tutaj spora. Tragedii nie ma.

 

Ciekawostka:

https://www.igorslab.de/en/bad-cooling-at-alder-lake-problems-at-socket-lga-1700-on-the-lane-among-all-remedies/

Możemy niedługo widzieć "ciekawe promocje" na nowe płyty główne.

 

50 minut temu, mprzemo napisał:

Czy moze probowac sprzedac calosc i dolozyc i zbudowac wszystko od podstaw ?

Z próbą upłynnienia całego zestawu musisz uważać, na alledrogo szerzy się nowy patent na wyłudzenia poprzez zastraszanie za "Poniesione straty".

Na chwilę obecną lepiej sprzedawać części z osobna niż cały zestaw.  GPU i procka wraz z MB powinieneś upłynnić całkiem szybko, z resztą to może być różnie. Używane obudowy, jeszcze "starego" typu to towar średnio chodliwy. Ramy też nie powalają parametrami obecnie, te jednak w miarę łatwo sprzedać. Dysk i zasilacz też raczej ciężko sprzedać. Dysk jednak możesz sobie zostawić, obecnie ciężko przy graniu odczuć różnicę pomiędzy SSD Sata a SSD m2 pcie x 4 gen 4.0 TOP MEGA END. Sprawdź tylko ile z TBW Ci pozostało.

 

Osobiście wolałbym złożyć całą nową maszynę od 0. Będzie kosztować więcej, ale efekt jest tego warty. 

Co do konfiguracji - hmm, a może skoro planujesz taki konkretny sprzęt gamingowy, to może zamiast super mega procka, to może warto zainteresować się też monitorem. Wiem, wiem, jednoosobowa kadra kierownicza na takie manewry krzywo patrzy, ale można podnieść znacząco ogólne wrażenia z gry.

 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, Adames napisał:

 

Ciekawostka:

https://www.igorslab.de/en/bad-cooling-at-alder-lake-problems-at-socket-lga-1700-on-the-lane-among-all-remedies/

Możemy niedługo widzieć "ciekawe promocje" na nowe płyty główne.

Dziekuje za tipa musze to dokladnie przeczytac na razie rzucielem tylko okiem

 

9 minut temu, Adames napisał:

Z próbą upłynnienia całego zestawu musisz uważać, na alledrogo szerzy się nowy patent na wyłudzenia poprzez zastraszanie za "Poniesione straty".

Ponownie dziekuje za ostrzezenie

 

9 minut temu, Adames napisał:

Na chwilę obecną lepiej sprzedawać części z osobna niż cały zestaw.  GPU i procka wraz z MB powinieneś upłynnić całkiem szybko, z resztą to może być różnie. Używane obudowy, jeszcze "starego" typu to towar średnio chodliwy. Ramy też nie powalają parametrami obecnie, te jednak w miarę łatwo sprzedać. Dysk i zasilacz też raczej ciężko sprzedać. Dysk jednak możesz sobie zostawić, obecnie ciężko przy graniu odczuć różnicę pomiędzy SSD Sata a SSD m2 pcie x 4 gen 4.0 TOP MEGA END. Sprawdź tylko ile z TBW Ci pozostało.

Jezeli chodzi dysk to mysle chcialbym go zatrzymac nawet jako jakis magazyn na jakies zdjecia czy dokumenty. Maly ale zawsze moze sie przydac.

 

Wszystko to co sie nie uda sprzedac ani wykorzystac (a z togo co mowisz to pewnie obudowa i zasilacz) pewnie bede musial dobrze ukryc w piwnicy przynajmniej na razie zeby nie kuło w oczy Kierowniczke. Albo dorzuce gratis jak kto np kupi zestaw cpu+gpu+mobo.

 

18 minut temu, Adames napisał:

Co do konfiguracji - hmm, a może skoro planujesz taki konkretny sprzęt gamingowy, to może zamiast super mega procka, to może warto zainteresować się też monitorem. Wiem, wiem, jednoosobowa kadra kierownicza na takie manewry krzywo patrzy, ale można podnieść znacząco ogólne wrażenia z gry.

 

To sa plany na przyszly rok, byc moze VR, ale musze potestowac czy moj organizm da rade bo niektorzy nie wytrzymuja np 3h ciaglej jazdy w wyscigu.

 

Jezeli chodzi o wrażenia to sam fakt scigania i rywalizacji z ludzmi ktorzy scigaja sie live daje najwiekszego kopa. Grafika schodzi na drugi plan.

Ni mniej wide screen podnosi nie tylko wrazenia ale dzieki wieszemu FOV moża tez byc bardziej "konsystentnym" ;) 

 

24 minuty temu, Adames napisał:

Osobiście wolałbym złożyć całą nową maszynę od 0. Będzie kosztować więcej, ale efekt jest tego warty. 

ale to pewnie musialbym liczyc kolo 10k za cała nowa skrzynke 

Link to post
Share on other sites

Wedlug moich wyliczen 3070 - 5500 moze ciut taniej cos sie znajdzie, plus zaskorniaki 2,5 czyli lacznie masz okolo 8k

 

To ja proponujesz opchnac stara bude w calosci albo na czesci i kupic gotowca:

https://sklepasus.pl/komputery-stacjonarne-i-aio/komputery-stacjonarne/komputer-stacjonarny-rog-strix-ga35-g35cg-1170kf112t

Chyba ze jestes osoba ktora woli sama zlozyc swoj komputer od zera.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Genghis Khan napisał:

Zakup tego modelu za kwotę 9399 zł takiego gotowca uważam za nieuzasadniony. To może być niezły komputer, ale nie w tej cenie. 

Te komputery często kupowane są przez górników, ponieważ mają karty bez LHR. Tutaj cena już to odzwierciedla. Dla gracza LHR nie ma znaczenia.

 

Nie ma tam dokładnie wypisanych części użytych do jego budowy, nawet bazując na zdjęciach i zakładając, że ma AiO i MB jest lepsza niż w GD15K (GA15), to prawdopodobnie reszta części jest taka jak w komputerku, który budowałem dla siebie:

 

 

Link to post
Share on other sites

Ok. Rozumiem, nie każdemu musi się podobać.

 

Pod wieloma względami mój komputer jest identyczny do tego co podlinkowałeś, a niemal połowę tańszy. Kultura pracy tego zapewne pozostawia wiele do życzenia, nawet jeżeli temperatury są w miarę ok. 

 

Ten filmik to reklama a nie recenzja.

Nie zrozum mnie źle, nie ma nic złego w kupowaniu sprzętu niższej jakości, pod warunkiem że cena jest adekwatna i wiesz co kupujesz.

 

Kupno całego prebuild miało jakiś sens na wczesnym etapie, kiedy ceny gpu szybko rosły, a gotowców jeszcze nie. Obecnie już dawno po zawodach i przepłacanie za gpu masz uwzględnione w cenie.

 

 

 

 

Zapomniałem dodać, przez Asusa wzrosły mi rachunki za ogrzewanie!

 

Screenshot_20211208-165748_Firefox.jpg

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Adames napisał:

Pod wieloma względami mój komputer jest identyczny do tego co podlinkowałeś, a niemal połowę tańszy. Kultura pracy tego zapewne pozostawia wiele do życzenia, nawet jeżeli temperatury są w miarę ok. 

 

Zestaw na 3070 w polowie nizszej cenie? z procesorem na I7? chyba nie znasz aktualnych cen grafiki.

 

Ten zestaw posiada asusa roga 3070 karta ktora na rynku jest warta 5500+ a gdzie reszta?

 

Moze kiedys bedziesz mial okazje potestowac taki zestaw a nie hejtujesz cos czego nie znasz i piszesz glupoty.

 

 

Link to post
Share on other sites

11700kf nie jest najbardziej opłacalnym prockiem.  W grach nie jest szybszy od 5600x. Jakbym wsadził RTX 3070 zamiast 3060Ti (Wtedy różnica btoyła 1000 zł) to wydajność byłaby identyczna, a tak jest trochę mniej fps (15-20%).

 

Nie rozumiesz, ja kupiłem takiego właśnie gotowca (podobny), tylko bez gpu. Stąd dokładnie wiem jakie są rozwiązania.

 

Kupno takiego gotowca za tą cenę jest pozbawione sensu. Za kwotę ok 8000 zł (razem z Gpu) otrzymasz zestaw o identycznej w grach wydajności, który na dodatek będzie miał zdecydowanie wyższą kulturę pracy.

 

A i jeszcze jedno, karta graficzna tam to raczej nie nie Asus ROG 3070, to prawdopodobnie:

https://techlord.pl/asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6-p-3686.html

 

Kultura pracy kart 3070 dual fan od Asusa pozostawia wiele do życzenia. Kilka przewinęło się przez moje biurko.

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Adames napisał:

A i jeszcze jedno, karta graficzna tam to raczej nie nie Asus ROG 3070, to prawdopodobnie:

https://techlord.pl/asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-v2-lhr-8gb-gddr6-p-3686.html

 

 

Znow wypisujesz glupoty...

 

Poczytaj sobie opinie:

 

https://www.x-kom.pl/p/604786-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-rtx-3070-dual-oc-8gb-gddr6.html

 

5,7 / 6pkt

 

cytuje potwierdzony zakup:

 

Bardzo dobra karta graficzna. Z początku miałem pewne obawy czy aby karta z dwoma wentylatorami nie będzie zbyt ciepła czy głośna ale okazało się że moje obawy były bezpodstawne. Widać że Asus przyłożył się do jakości produktu co przełożyło się na bardzo dobrą kulturę pracy. Karta jest masywna i robi wrażenie. Wygląda lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach.
Na samym pulpicie karta u mnie chodzi pasywnie czyli temperatura poniżej 40 stopni. Maksymalne temperatury jakie widziałem to 72 stopnie w Cyberpunk 2077 z włączonym raytracingiem na ultra. Wentylatory pod większym obciążeniem są oczywiście słyszalne ale nie hałasują.
Z czystym sumieniem polecam!
 Zwiń

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Piszesz na podstawie czyjejś opinii, ja tych kart kilka miałem. Nawet MSI Ventus lepszy. 

W innym temacie pokazywałem zdjęcia. Generalnie kupuje je, bo są małe a kultura pracy jest nieistotna. To jedyny powód.

 

26 minut temu, Genghis Khan napisał:

Poczytaj sobie opinie:

Są też ludzie, którzy piszą pozytywne opinie o komputerach z allegro.  Poczytaj sobie opinie:

https://allegro.pl/oferta/pc-do-gier-i7-radeon-rx-16gb-ssd-512-dvd-monitor24-10705287595#productReviews

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

"Opinia" człowieka który wymienił sobie kilkuletnie gpu na cokolwiek i pieje nad tym zachwyty jest nic niewarta. 'Opinie' dostępne w takich sklepach są w zasadzie umieszczane przez sam sklep, który redaguje fragmenty wpisów od ludzi tak jak im pasuje. Jedyną wartością płynącą z komentarzy pod produktami są czasem zgłoszenia dotyczące błędów fabrycznych, braków czegoś lub wadliwych partii - jednak po takie trzeba sięgać za granicę. 

 

Opis i zdjęcia gotowca podlinkowanego na sklepasus nie opisują sprzedawanego przedmiotu. Główne fotografie przedstawiają 2080Ti Turbo (suszarka z turbiną), a inne 2080ti Strix (czyli kompletnie przeciwne sobie modele kart...). Warianty z 3070 na zdjęciach i filmach wydają się mieć właśnie model Dual. Jest on w sumie niczym specjalnym, więc ciężko o testy porównujące go bezpośrednio z lepszymi. To konstrukcja wypadająca podobnie do FE i radzi sobie całkiem w porządku, ale względem tuf/rog strix lub innych dużych x trio lub aorus master będzie o półkę-dwie niżej (głośność vs temperatura).  

 

 

TLDR: Ciężko powiedzieć co tak na prawdę będzie w tym gotowcu. To czy jest opłacalny można potwierdzić lub obalić porównując jego ceny z innymi - autor tematu może to zrobić sam. Nie jest to jednak cena atrakcyjna na tle gotowców dostępnych w okazjach. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

5 godzin temu, Adames napisał:

Zakup tego modelu za kwotę 9399 zł takiego gotowca uważam za nieuzasadniony. To może być niezły komputer, ale nie w tej cenie. 

 

Jakiejś szczególnej tragedii nie ma. Pod względem wydajności jest jak najbardziej ok. CPU 8/16 + 32 GB DDR4 + system  wypadają tutaj raczej ok pod względem cenowym. Obecnie nawet jakbyś chciał złożyć na 5600X to z 32 GB DDR4, systemem i RTX 3070 raczej nie zmieścisz się w budżecie. 

 

Kwestia tego co tam dokładnie siedzi. Jaka płyta, chłodzenie, zasilacz, SSD, model GPU. 

 

RTX 3070 to obecnie około 5300 zł, 32GB DDR około 600 zł z tych bardziej 3200 MHz, system 500 zł - razem około 6500 zł. Reszta wychodzi około 2800 zł także tutaj cena jest jak najbardziej ok patrząc na CPU i7, SSD NVMe 4.0. 

Link to post
Share on other sites

Po modelu ktory widnieje na stronie G35CG-1170KF112T wyglada to ciekawie:

 

https://rog.asus.com/pl/desktops/full-tower/rog-strix-gt35-g35-series/spec

 

Chipset z590

750w 80+ gold

240mm liquid cooler

 

Fajnie by bylo gdyby napisali producenta, wiadomo plyta to asus ale taki zasilacz ??

 

Ja bym jeszcze zapytal sie czy gwarancja jest typu next business day taki bonusik, jezeli cos sie stanie to nie trzeba tego nigdzie wysylac tylko serwisant przyjezdza na nastepny dzien, alienware tak ma.

 

Kolejna sprawa to model grafiki, moze udaloby sie to zweryfikowac poprzez sklep asusa.

 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Genghis Khan napisał:

Fajnie by bylo gdyby napisali producenta, wiadomo plyta to asus ale taki zasilacz ??

 

Na podstawie doświadczeń moich i tych widzianych przy recenzjach różnych modeli, to podejrzewam że takie coś wstawili:

 

Zasilacz: Prawdopodobnie Great Wall.  (te sklepowe zasilacze to często też Great Wall, tylko płacą extra za brandowanie, tu nie ma takiej potrzeby)

SSD - napisali performance pcie 4.0, prawdopodobnie jest to nowszy OEM Only WD = jakość na poziomie najtańszego SSD MVMe jaki uda się znaleźć. 

240 AiO - brandowany najtańszy Asetek: https://www.asetek.com/liquid-cooling/gaming-enthusiasts/cpu-cooling/amd-ryzen-5000-3000xt-3000-series-cooling/

(nawet chyba xkom zamówił u nich partię, sądząc po spamie reklamowym i tym, że umieścili własne logo na bloku)

Mobo - najtańsze z tym chipsetem - dodatkowo upośledzone ze złączek. 

RAM: i7 oficjalnie wspiera 3200, więc pewnie jak w moim - 3200 cl22 sk-hynix DDie (zgodne z JEDEC). U mnie ruszyły na 3600 cl 18 po podniesieniu napięcia do 1.35

Wentylatory - Absurdalnie niskiej jakości, coś co należy wymienić jak najszybciej. 

 

Komputery asusa potrafią bardzo mocno się różnić pomiędzy sobą (w obrębie tego samego modelu) i nic tak do końca nie jest pewne. Skoro na stronie sklepu asus polska nie napisali jaki chipset siedzi w środku, to niestety nie możesz zakładać za pewniak, że jest tam Z590. Napisali że core i7 11700K więc będzie, myślałeś, że chipset Z590 zamiast H510, trudno, masz 14 dni na zwrot.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Adames napisał:

Komputery asusa potrafią bardzo mocno się różnić pomiędzy sobą (w obrębie tego samego modelu) i nic tak do końca nie jest pewne. Skoro na stronie sklepu asus polska nie napisali jaki chipset siedzi w środku, to niestety nie możesz zakładać za pewniak, że jest tam Z590. Napisali że core i7 11700K więc będzie, myślałeś, że chipset Z590 zamiast H510, trudno, masz 14 dni na zwrot.

 

Sam sobie przeczysz, napisales ze procesor taki bedzie a czemu nie malby byc chipset z590?  Skoro taka informacja widnieje na stronie asusa? Piszesz bzdury.

 

16 godzin temu, Adames napisał:

Te komputery często kupowane są przez górników, ponieważ mają karty bez LHR. Tutaj cena już to odzwierciedla. Dla gracza LHR nie ma znaczenia.

 

Kolejna bzdura te kompy maja lhr jest to w linku ktory podalem wczesniej.

 

13 godzin temu, Adames napisał:

Kupno takiego gotowca za tą cenę jest pozbawione sensu. Za kwotę ok 8000 zł (razem z Gpu) otrzymasz zestaw o identycznej w grach wydajności, który na dodatek będzie miał zdecydowanie wyższą kulturę pracy.

 

Czekam niecierpliwie na specyfikacje bo jak zwykle piszesz bzdury

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites

Asus może uaktualnił już karty do LHR, ale nie bez powodu na alledrogo był wysyp różnych gotowców bez gpu, w dobrych cenach, nawet uwzględniając niską jakość komponentów. Myślisz, że ktoś kupił sobie 10 komputerków bez powodu? 

 

Tak to zresztą się robi: Zamawiasz kilka sztuk gotowców. Sprawdzasz czy mają LHR, jeżeli tak, to oddajesz do sklepu, jeżeli nie, to wystawiasz na alledrogo. Jak sprzeda się w dobrej cenie górnikowi, to sprzedajesz osobno kadłubek. Jak się nie uda sprzedać dobrze GPU -> oddajesz komputer do sklepu. Profit. 

 

Za ok. 2500 zł dało się kupić tego asusa, tylko z r7 5800X i 16 GB ram. Dodaj kolejne 16 GB ram (280 zł) i GPU (5200 zł) i odtworzysz dokładnie to samo, taniej, 1400 zł taniej. Jeżeli tyle jest warta sama gwarancja Asusa to ok. 

 

Miałeś kiedykolwiek styczność z gotowcami które polecasz, czy bazujesz jedynie na reklamach?

Kupno 11700KF kiedy budujesz komputer jest bez sensu, niezależnie od przeznaczenia. W gotowcach wpychają go, bo nikt kupować go nie chce, stąd w gotowcu jest "tańszy" niż na rynku.

 

Na stronie sklep asus:

Cytat

Operatorem prowadzącym sprzedaż przez stronę www.sklepasus.pl jest i-Terra Sp. z o.o.. Al. Niepodległości 44 70-404 Szczecin. NIP: 9552342588

Nie jest ważne co asus umieści na swojej stronie, jak i-Terra się nie odniesie do tych info, to w środku mogą być plastikowe chomiki.

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Ludzie kupuja te komputery i zostawiaja sobie karty do swoich komputerow, wiadomo ze jest problem z kartami graficznymi a takie zestawy sa dostepne z dobrymi kartami graficznymi w rozsadnej cenie. Dlatego takze pojawiaja sie ograbione rogy bez gpu takze z tych z lhr przez graczy i osoby ktore upgraduja sobie sprzet.

Moj kolega chwile temu sobie zrobil taki upgrade a ze mial swojego ukochane fractala wiec interesowala go grafika ktora wydlubal z zestawu.

Zreszta bylo to opisane w tym filmiku ktory wyslalem. Przed wzrostami cen kart graficznych taki komputer to byla cena podzespolow plus tysiac zlotyc albo wiecej bo producenci doliczali sobie za bajery typu ledowe podwietlenie obudowy, wodne chlodzenie oraz za gwarancje na caly zestaw czyli ewentualne diagnozowanie usuwanie usterek, to takze jest opisane w filmiku ktory wyslalem.

Tak mialem stycznosc z gotowcami i mam bardzo dobre opinie na ich temat a alienware mialem osobiscie i go smialo polecam. (mialem wersje z aio)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Chlopaki dzieki za propozycje zarowno ta gotowa, jak i to "wykastrowana". Kazda jest warta uwagi i rozwarzenia. Mnie na tym zalezy zeby poznac rozne zdania.

 

To jest niczym jak z kupnem domu. Albo budujesz sam albo kupujesz od "developera" mozna kupic (tez w roznym stanie surowym czy developerskim :P). Kazda opcja ma swoje plusy i minusy. Ale jak kazdy kto za cos placi sprawdza sie z czego to zbudowane i jak sie sprawdzi w przyszlosci :) 

 

Mnie np bardziej ciekawi czy jak zrobie up gpu+cpu+mobo+psu to np

czy wszystko wejdzie mi w obudowe

czy moje pamieci daja rade (pewnie da sie je ciut podkrecic, fajnie jakby plyta to wspomagala)

 

Jaka bylaby orientacyjna realna cena zestawu jezeli chcialbym sprzedac ? Myslalem 1,5k za calosc i wtedy mialbym ok 9k na złożenie czegos - tylko aktualnie z 3070 to chyba raczej malo realne zeby to spełniało wymogi jezeli chodzi o niezawodnosc. 

 

Dodatkowo informacje w stylu sprzedazy na allegro i 12 gen sa bardzo przydatne.

 

 

 

Edytowane przez mprzemo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...