Skocz do zawartości

Modernizacja starego komputera czy nowy


Recommended Posts

Witam mam obecnie komputer jak na foto , mimo twardego resetu , dalej tnie , strony czasem otwierają się po kilkanaście sekund , a wyłączanie i załączanie trwa nawet 5 min , w mozilli często karty ulegają awarii itp , czy tego reanimować , czy składać coś nowego , budżet 2 tyś zł , będzie mi służył do przeglądania internetu , oraz oglądania filmów na youtube itp , dodam że komputer jest teraz bardzo "głośny"

komp1.jpg

komp2.jpg

komp3.jpg

komp4.jpg

komp5.jpg

Edytowane przez stasiu1971
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja:

Intel Core i3-10105, 3.7GHz, 6 MB, BOX (BX8070110105) - Procesor - Morele.net

I3 10105 4 rdzenie 8 wątków (jak stare i7) ze zintegrowanym GPU które sprzętowo wspiera dekodowania h265/264/vp8/vp9 

Gigabyte B560M DS3H V2 - Płyta główna - Morele.net

Płyta b560 pozwalająca ustawić ram na 3200mhz gear1 - ta wersja nie ma vga pod monitor jeżeli masz tylko takie wyjście to zmień na 

Gigabyte B560M DS3H - Płyta główna - Morele.net

Ram 2x8gb 3200MHz

Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (PV416G320C6K) - Pamięć - Morele.net

Dysk ssd m2 500gb na system i programy

Kingston SKC2500 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SKC2500M8/500G) - Dysk SSD - Morele.net

Stary HDD możesz podłączyć jako magazyn danych lub na kopie zapasowe.

Cooler Master MWE 500 White V2 500W (MPE-5001-ACABW-NL) - Zasilacz - Morele.net

Zasilacz to budżetowa jednostka 500W z zapasam mocy jakbyś chciał podłączyć kiedyś zewnętrzne gpu. 

Jej główny plus do DC-DC + LLC

SilentiumPC Signum SG1 (SPC229) - Obudowa - Morele.net

Obudowa spc dość przewiewna z 1 wentylatorem dodatkowe można dokupić ale jak nie masz gpu to zdecydowanie warto dopłacić do chłodzenia cpu

np.:

SilentiumPC Fera 5 (SPC303) - Chłodzenie CPU - Morele.net

lub

SilentiumPC Signum SG1 (SPC229) - Obudowa - Morele.net

Zestaw od 1950 do 2100

 

 

Link to post
Share on other sites

OK dzieki panowie któryś z zestawów wybiorę , ale myślę że ten z I5 lepszy ??  mam monitor LG flatron E2240S. 

 

edit , widzę jeden problem brak stacji do dyskietek i miejsca dla niej w obudowie (dużo filmów na krążkach) 

 

Edytowane przez stasiu1971
Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/obudowa-chieftec-ci-01b-op-1128877/

 

Wejdzie do niej to co zaproponował @kajtek.i masz miejsce na napęd A nawet na prawdziwą stację dyskietek xD

 

Miałem tą obudowę do jednego projektu, fajna konstrukcja. Nie jest ciasno (jest w sumie sporo nawet). Jakbyś kiedyś wymyślił, że masz ochotę pograć w gierki, to wracasz kartę bez problemu. 

 

Kosztuje trochę więcej niż standardowa obudowa, ale myślę że warto mieć czasem coś nietypowego.

 

Obecnie obudowy z miejscem na napęd należą do rzadkości, bo mało Komu w sumie napęd jest potrzebny.

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Nie nie ma tam WiFi.

Do 100 zł można dokupić kartę WiFi - pod pci-e lub USB, wtedy będziesz miał łączność bezprzewodową lub dopłacić ok. 200 zł do płyty głównej z zintegrowanym WiFi. 

 

Ogólnie, to uważam, że w tej konfiguracji od Kajtka należałoby uwzględnić większy dysk, 250 GB na obecne czasy to trochę mało. Większy dysk SSD potencjalnie jest trwalszy, z racji większego TBW (Total Bytes Written) - czyli ilości danych, jaką producent deklaruje, że bezproblemowo można zapisać na nim. Po przekroczeniu TBW dysk nie przestaje działać, tylko znacząco wzrasta ryzyko awarii. 

 

Za 265 zł można kupić dysk Kingston KC 2500 500GB

https://www.x-kom.pl/p/563132-dysk-ssd-kingston-500gb-m2-pcie-nvme-kc2500.html

110 zł drożej, a 2x więcej miejsca i 2x większe TBW

 

Przykładowa konfiguracja uwzględniająca WiFi oraz obudowę z miejscem na napęd:

https://www.morele.net/inventory/info/2d385185/

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...