Skocz do zawartości

Zestaw pod AutoCAD i do rozbudowy


Recommended Posts

Moja siostra przedłużyła mowę o pracę więc kupuje sobie komputer, bo laptop laptopem a kompa trza mieć do pracy. I chcieliśmy wraz z siostrą zacząć od czegoś skromnego, co można by było później mocno rozbudować, siostra zamierza się dokształcić i zacząć działać z grafiką 3D. I złożyłem dla niej coś takiego, co zaraz zobaczycie, jak się wam to podoba?

 

 

Gigabyte GA-870A-USB3 rev.3.1 /AMD 870, DDR3, AM3+/

305zł

 

AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

249zł

 

Kingston 4GB 1600MHz CL9 HyperX Blue

115zł

 

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

185zł

 

Samsung SH-222AB SATA (black)

90zł

 

SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza)

125,00zł

 

OCZ StealthXStream2 600W

239zł

 

Acer G225HQbd (16:9, 5ms, DVI)

399zł

 

Razem: 1707zł

 

Do zestawu zamierzamy dokupić używaną grafikę pokroju 8800GT, a myszkę i klawiaturę kupimy w stacjonarnych sklepach, bo siostra chce sobie dopasować :)

 

W późniejszym czasie zmiana 445 na jakiegoś porządnego buldożera (8-rdzeniowca), dokupienie 3 kostek kingstona (łącznie będzie 16 GB i to powinno starczyć - więcej się nie da) i kolejne 2 Samsungi do raid 5

 

Co wy na to ?

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

konkretnie :) ale SSD na system ojjjj... przydalby sie :D a gryzonia polecam : Logitech MX Revolution. Swoją cene ma, ale można użytkować bez najmniejszych problemów całe dnie :) (ja mam duże dłonie i jest właściwie troche za mała :P) ale polecam

Link to post
Share on other sites

w chwili obecnej moja siostra pracuje tyko w 2D i rysuje rzuty. Nie korzysta z 3D w AutoCAD'ie. Lecz jak zacznie do zmieni się procesor na jakiegoś więcej jajowego.

 

A tak na powaznie, nie lepiej wziac S1155?

 

GreQ nie płacz, ale procesory AMD są wydajniejsze w renderingu od Intelkowych. Twoje i7 2600k może się chować przy Phenomie II x6.

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Cytuję jednego z kolesi, który codziennie pracuje w AutoCAD:

 

"przyzwoita praca w w7 to min 4 gb ram a sam rendering w maxie wiadomo im wiecej rdzeni tym szybciej się z tym upora ... wg testów procki AMD z renderingiem w maxie sobie lepiej radzą niż intele wiec taki PII - 6 rdzeniowy będzie najlepszym rozwiązaniem"

Link to post
Share on other sites

No sorry Madzina, ale nie widze nigdzie potwierdzenia jego tezy...

 

Ma racje wiecej rdzeni = lepiej, ale 4 rdzenie intela sa tak samo wydajne jak 6 amd, albo i wydajniejsze :)

 

Zauwaz do tego ze w intelu masz 8 watkow.

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Moze chodzilo o ten test:

 

http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-2010/Image-Rendering-3DS-Max-2010,2420.html

 

;-)

 

Coz, 3D Max to nie AutoCAD, ale to taki szczegol.

Poza tym jesli mowisz "Sandy Bridge", myslisz "podkrecanie" i nie ma to zwiazku z podkrecaniem rzes przez siostre :) A to wlasnie w tym przypadku SB zaczyna sie rozkrecac tam, gdzie AMD ze swoimi 6 jajkami zaczyna dostawac zadyszki.

Edytowane przez biuro74
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...