Skocz do zawartości

Jakie wizualne z RGB solidne i ciche chłodzenie wodne wybrać ??


Recommended Posts

Witojcie ;)

 

Sprawa wygląda tak, obecnie posiadam I7 8700, rozmyślam zakup chłodzenia wodnego, aby też poprawić wygląd estetyczny w obudowie. Myśląc przyszłościowo ma to być też chłodzenie pod procesor I7 12700K lub bez K ALDER LAKE, który w przyszłym roku być może zakupie. Obudowa Sharkoon TG5 https://www.morele.net/obudowa-sharkoon-tg5-4044951020584-1479927/?gclid=EAIaIQobChMIoKqJ9rvA9AIVsAZ7Ch0-0g63EAQYBSABEgJPGvD_BwE. Chłodnice zamierzam montować z przodu, gdyż niestety na topie obudowy jest mało miejsca ( zawadzają kości ram i radiator od sekcji zasilania). Wielkość chłodzenia biorę pod uwagę 240/280/360mmm z wentylatorami RGB.  Budżet przewiduje +/- 800 zł. Moi faworyci to NZXT z serii x63, x73 RGB. Deepcool Castle 240, 360ex RGB , nie będe ukrywał wizualnie najbardziej Mi sie podobają, ale biorę też jakieś Wasze propozycje pod uwagę. Trochę po czytałem po forum i po necie poszperałem i dużo ludzi narzeka na NZXT na kulturę pracy, że są głośne pompy i wentylatory, oprogramowanie kulawo chodzi itd... Jak to jest w teorii ???  Chciałbym żeby to cicho w miarę chodziło, a nie jak odkurzacz....

 

Link to post
Share on other sites

Kajtek, myślałem nad tym Arctica LFII ARGB czytałem i oglądałem różne recenzje, ma dobre opinie w testach, ale z ta pompką mogli się postarać, żeby jakoś to jakoś wizualnie wyglądało...:/ Natomiast ta propozycja od Wróbla :)  EK-AIO 360 D-RGB, przyznam szczerze nie słyszałem o tej firmie, ale oglądając na kanale Gamernexus, wypadło rewelacyjnie i też wizualnie fajnie wygląda, tylko niestety w Polsce to jest dość egzotyczna firma jeśli chodzi o chłodzenie wodne i nie wiem czy bym się zdecydował na coś takiego. Zastanawiam się też jakiej wielkości wziąć to AIO żeby było w miarę ciche.... z tego co wyczytałem i oglądałem różne materiały to AIO 280mm to jest taki najlepszy kompromis, tylko że te wentylatory maja 140mm średnicy, a Ja z przodu mam 3x 120mm.... 

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, wrobel_krk napisał:

@Revenantma albo miał to chłodzenie ek to Ci może powiedzieć więcej

 

Miałem dość długo nim wróciłem do lapka, nawet tydzień temu zamówiłem je ponownie w wersji full black dla kumpla (wraz z zestawem LGA 1700 od EK). 

 

Wydajność + niezawodność = EK AIO

Wydajność + cena = Arctic Liquid Freezer II
Modularność = Alphacool Eisbaer (ale jest brzydki plus słaba pompa, żeby to wyglądało to trzeba by wymienić... wszystko - do kompa bez przeszklonej obudowy git). 

 

Imo EK wygrywa gwarancją, serwisem i wsparciem, wyglądem i pancernością. Liquid wygrywa ceną (anihilacja, ale praktycznie brak gwary) a Alphacool to fajna opcja jak robi się silent builda w np. Define R bez przeszklonego boku i planujemy np. wodowanie GPU kiedyśtam (pompa może być wtedy lekkim problemem ale da radę). 

 

EK-AIO teraz można nawet zamówić w PL w paru sklepach, nie trzeba już zamawiać w Słowenii jak ja to musiałem robić.

EDIT: i olać wszelkiego rodzaju aseteki (corsairy, nzxt, navisy sravisy itp) oraz podobne rozwiązania typu aio od bequieta bo to jest proszenie się o problemy + wysoki pricetag za słaby produkt. Np. w takim navisie coldplate woła o pomstę do nieba... 

Edytowane przez Revenant
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EK zamówiony w Słowenii jest po trzech dniach roboczych u klienta. Dwa razy kupowałem, raz 240 drugi 360 Basic. Ostatnio mieli super promocje, nie pamiętam dokładnie ale coś około 30%. Teraz ceny są jak z przed promocji. Trzeba powiedzieć, że to ciche chłodzenie, choć wentylatory do super cichych się nie zaliczają. Mają podwójne łożysko kulkowe, więc do pracy poziomej idealne. Sam używam EK 360 Basic, bo mnie akurat nadmiar świecidełek nie rajcuje;)

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, choleryk65 napisał:

choć wentylatory do super cichych się nie zaliczają

 

Zaliczają, w odpowiednim zakresie. Na moje ucho było to do max 1100-1200rpm w Define R6 (radiator na topie) z budą obok twarzy. AIO i LC i tak nie powinno mieć rpm wyższego niż 800rpm (na tym polega sens chłodzenia wodnego). A pompa imo 1600-1800rpm sweet-spot. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Revenant napisał:

EDIT: i olać wszelkiego rodzaju aseteki (corsairy, nzxt, navisy sravisy itp) oraz podobne rozwiązania typu aio od bequieta bo to jest proszenie się o problemy + wysoki pricetag za słaby produkt. Np. w takim navisie coldplate woła o pomstę do nieba...

Podpisuję się rękami i nogami, wszelkie wynalazki typu Navis, ROG, Aorus itp. nie mają racji bytu. Jak zwykle najlepiej zaufać firmom które robią wodne od lat kilku(nastu), wiele już było wymienionych więc nie będę się powtarzał. Chyba że wygląd>>wydajność to droga wolna :D

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, PabloNH napisał:

Revanant, a z jakiej strony zamwialeś to AIO EK ?? Jak wygląda serwis gwarancyjny z tej Firmy ?? Gwarancja jest na 5lat ??

 

5 lat. Ja zamawiałem swoje DRGB bezpośrednio na stronie EK (wysyłka ze Słowenii). Parę dni po zamontowaniu AIO padł mi tylko jeden wentylator - a dokładniej RGB wentylatora (sam wentyl działał). EKWB wysłało mi całe nowe chłodzenie i zabrało stare. Mają bardzo dobre podejście do serwisu i gwarancji - nie obijają się. 
Teraz zamówiłem EK-AIO 360 Basic dla kumpla bodajże na pcforce + bracket LGA 1700 od EK (darmowy, wysyłka 13-14 euro). 

Link to post
Share on other sites

Fajny temat, dzięki niemu znalazłem coś co by mi spasowało pod 12900k - EK-Nucleus AIO CR240 Vision D-RGB

A tu się okazuje że out of stock

Wie ktoś czy mają duże braki, ewentualnie kiedy będą dostępne, ewentualnie inny sklep gdzie można kupić?

 

A powiedzcie mi czy takie coś: EK-Quantum Power Kit D-RGB P240 to jest takie AIO proste w montażu? 

 

Drugie pytanie: Czy warto rozważyć: NZXT Kraken Z63 2x140mm lub Corsair iCUE H100i ELITE 2x120mm, ewentualnie ROG RYUJIN II 240?

 

Obecnie na 8700k mam kraken z53 od 3 lat i zero problemów. Z tym że Z63 nie ma bracketu w pudełku pod LGA 1700 i trzeba zamawiać przez stronę producenta (a to oznacza 2 tygodnie minimum czekania). Z kolei iCue i Ryujin II ma już zestaw w komplecie.

Gdyby EK-Nucleus AIO CR240 Vision D-RGB był dostępny to brałbym w ciemno...

 

Będę wdzięczny za pomoc. pozdr

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...