Skocz do zawartości

Czy istnieje taki laptop?


Recommended Posts

Witajcie!

Pisze z ciekawym zapytaniem, mianowicie:
Czy da się obecnie kupić (w normalnym, dowolnym sklepie gdzie dostanę paragon/fakturę i gwarancję), od normalnego (znanego) producenta, laptop który ma więcej niż 17,3 cala?
18,4 będzie w porządku, 20" to byłoby super - potrzebuję takiej "krowy" tylko w stanie nowym, niekoniecznie z "i9-RTX-M.2-bajery" - wszystko w sumie jedno, bo konfiguracja jest mniej ważna - główne zapotrzebowanie jest aby na tym dało się sprawdzić maila czy Facebooka, obejrzeć film na YouTube, ale przede wszystkim oglądać Netflixa, Playera, i "wstaw dowolne on-line cudo do oglądania seriali i filmów".
Rozdzielczość nie ma znaczenia o ile jest to przynajmniej 1920x1080 (FHD). 
Tak, znany jest mi wynalazek o nazwie "Monitor/Telewizor", ale w tym wypadku laptop jest jedynym sprzętem docelowym.
Obecnie w użyciu jest 17,3 i mógłby być po prostu większy.

Dzięki za odpowiedzi, i serdeczne pozdrowionka :D

Link to post
Share on other sites

44 tysiące to trochę dużo XD
Mam w rodzince osobę która na co dzień jeździ "tirami" - projektor odpada, bo rozwiązanie nie sprawdzi się na takiej powierzchni.
Z tego samego powodu odpada monitor i telewizor.
17'3 się sprawdza, ale dostałem zapytanie w ogóle o 24 cale - taki telewizor jest u niego w domu i taki chciałby móc używać (kazałem o tym co najwyżej pomarzyć).
Ja częściowo znalazłem rozwiązanie swojego problemu - mianowicie to: https://www.morele.net/tablet-xoro-megapad-2404-v5-24-16-gb-czarny-xor400654-8959170/ , ale "dotykowy" i "android" może być problemem nie do przeskoczenia w tym przypadku.

Edytowane przez android717
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz już laptopa, a chciałbyś mieć większy ekran do filmów to przejżyj sobie jakieś rzutniki mobilne. Wyświetlisz z niego obraz na każdej ścianie suficie i do niedzielnego oglądania może się to nada.
Tylko żeby nie było, nie polecam, bo nie mam zielonego pojęcia, jak to się spisuje na co dzień, ale można się tym zainteresować i poczytać, który jest warty uwagi. Bo w obecnych czasach takich krów już nie robią, a mobilne ekrany są cholernie drogie, ale nie większe niż 15 cali.
https://www.x-kom.pl/p/624472-projektor-philips-picopix-max-one.html

Link to post
Share on other sites

Problemem tego tabletu jest dotykowość - jak trzeba odpisać na maila czy napisać do kogoś na Facebooku to większość się ze mną zgodzi, że pisanie tego na 24" ekranie jest łagodnie ujmując problematyczne. Można to poniekąd ominąć klawiaturą i myszką na bluetooth i chyba pójdę w tę stronę i poświęcę czas na prezentację i naukę tego rozwiązania. 
Komputer AiO łączy wady tableta i laptopa - jest ciężki jak jasny gwint to raz, druga sprawa - bateria w tym urządzeniu to jest kwestia kpiny. Mobilność tego też pozostawia wiele do życzenia - tablet, mimo że jest duży, jesteś w stanie jakkolwiek oprzeć lub dostosować, komputer All in One musi stać w miarę stabilnie na płaskim podłożu.
Cios ostateczny w stronę AiO jest taki, że skoro i tak musisz podłączyć fizyczną klawiaturę i myszkę pod AiO, to równie dobrze można to zrobić w tablecie.

Ok, myślałem że jest jeszcze gdzieś jakiś producent który robi po prostu duże laptopy dla grafików czy kogoś tego typu, no ale jest jak jest i trzeba korzystać z rozwiązań alternatywnych...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...