Skocz do zawartości

Złożenie komputera - budżet 2k nowy, max 1,5k używany


Recommended Posts

Witam, jako że narzeczony potrzebuje komputera na codzień do prac biurowych, typu "solidworks autocad i programy ERP typu sap", tak mi powiedział..
Potrzebuje pomocy, ponieważ w ogóle się na tym nie znam.
Kiedy zamierzam kupić komputer? : Grudzień

 

Których części potrzebuję : Cały zestaw od a do z 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Pewnie będzdie chciał

 

Rozdzielczość mojego monitora i model: to ma

 

Specjalne wymagania : Autocad solidworks 3d

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak

 

Własna propozycja zestawu : Brak

 

Inne : brak 
Potrzebuję samej stacji
Za niedługo święta i chciałabym mu sprawić fajny prezent, niestety nie wiem jak to ugryźć. 

Edytowane przez dawciooo
Link to post
Share on other sites
  • dawciooo zmienił tytuł na Złożenie komputera - budżet 2k nowy, max 1,5k używany

może być pod warunkiem, że będzie wart. O większej kwocie myślałam żeby wziąć na raty, ale będę w stanie dołożyć 

znajomy z pracy złożył coś takiego i cenowo to wygląda całkiem przystępnie, a wydaje mi się, że na jakieś prace biurowe wystarczy:

Procesor-i3-10300 Socket 1200 =600zł
Płyta Główna -Gigabyte H410M H V3 - Socket 1200 =310zł
Dysk- GOODRAM 128GB 2,5" SATA SSD CX400 = 90zł
RAM- Kingston FURY 16GB (1x16GB) 2666MHz CL16 Beast Black = 310zł
Zasilacz - 400-450W wystarczy obojetnie= max 200zł
Obudowa= 150zł

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, dawciooo napisał:

solidworks autocad

A jak skomplikowane projekty? Podstawowe to można na i3 pracować, wtedy zmieścisz się do 2k spokojnie, bardziej zaawansowane - ciężkie, z renderem 3D - wtedy przydałby się jakiś sensowny GPU, a do 2 tyś to grząska sprawa. 

 

np coś takiego za 2 tyś zł:

https://www.x-kom.pl/lista/7efxetddb

 

+100 zł za montaż, jak nie chcesz sam tego ogarniać. 

 

Za ok. 200 zł więcej można pokusić się o procesor core i5 10400 - będzie znacząco szybszy. Do podstawowych projektów autocad nawet i3 wystarczy, co nie zmienia faktu, że jednak polecałbym dołożyć te 200 zł do i5.

Link to post
Share on other sites

Podstawy 3D można na zintegrowanej grafice ogarniać, a jak zacznie się podobać i przestanie wystarczać, wtedy przejść na "Prawdziwą maszynę".

 

Polecane opcje też zależą poniekąd od tego, czy masz ochotę sam(a?) składać komputer i celujesz w dalszą rozbudowę, czy zależy Ci aby postawić skrzynkę i niech działa. Pisząc poprzednią propozycję nie uwzględniłem monitora, licencji na windows, klawiatury i myszki, tutaj to ciężko o sensowną konfigurację wszystkiego w budżecie 2 tyś zł. 

 

https://www.x-kom.pl/p/693366-all-in-one-lenovo-ideacentre-aio-3-24-ryzen-5-16gb-512-win10.html

Maniacy składania własnego PC i idealnego dobierania komponentów pewnie mnie zlinczują za zaproponowanie "stacjonarnego laptopa", ale takie coś do podstawowej pracy też się nadaje. Nie kosztuje wiele, jest zdecydowanie lepiej wykonane od popularnych gotowców, no i w pudełku znajdziesz wszystko co potrzebne do podstawowej pracy.  Jak przyjdzie taka potrzeba, to można podłączyć drugi monitor. O rozbudowie zapomnij, to się stawia na biurku i używa.

 

Nie ma rozwiązań idealnych, ale takie coś ogólnie daje radę.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...