Skocz do zawartości

Telewizor do gier 4-5k zł 48 cali


Recommended Posts

Cześć

Chcę kupić telewizor UHD, około 48cali, preferowany OLED.

 

Nie znalazłem monitora, który by mnie zadowolił w 100%, więc po prostu muszę kupić TV. A mając telewizor OLED na którym oglądam filmy i seriale, to cóż, niestety jakość OLED-a robi swoje i stąd po prostu preferowałbym OLED-a.

 

Obecnie na oku mam jedynie LG C1 48. Ale nie pogardzę innymi możliwościami. Szczególnie nie wiem jakimi ewentualnie modelami NIE-Oledowymi się interesować.

Telewizor będzie stał na biurku, będzie podłączony pod Nvidia Shield Pro. A grać będę poprzez Nvidia GeForce Now RTX 3080( dopiero gdzieś od grudnia jak subskrypcja ruszy).


Jaki telewizor możecie jeszcze polecić?

 

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, kluseczka napisał:

Szczerze, jak będzie stać na biurku, to IMO wybrałeś najlepszy. Ciężko będzie go przebić pod Twoje wymagania, 120 Hz, OLED.. Ewentualnie mogę polecić Philipsa, nawet ucinając lekko parametry, bo ambilight robi turbo robotę na wieczornych sesjach ;) 

Jeszcze rozmyślam nad Qledami od Samsunga, szczególnie w kwestii samej jasności SDR jak i HDR. Tutaj OLED-y odstają i to mocno. No i poniekąd w kwestii ewentualnych wypaleń. Co prawda nie korzystam tak intensywnie, by mogło się coś wypalić, w tygodniu to 2-3 h max, w weekendy jedynie dłużej, ale jednak przy QLED miałbym większą swobodę i nie musiałbym się o nic martwić.

Ewentualnie jeszcze mogę na upartego przestawić swojego OLED-a 55 cali i darować sobie zakup telewizora. Choć jak się przystawiałem na odległosć 1,2m to to już jest na styk te 55 cali i bardziej komfortowe byłoby 48.
Ewentualnie poczekać na modele 2022 i zobaczyć czy nie wypuszczą więcej ciekawszych modeli w mniejszych rozmiarach. Bo jak patrzyłem na Samsunga QN95A, to on występuje w najmniejszej wersji 55 cali i jest przesadnie drogi jak na LCD.  Dopiero model niżej chyba ma 50 cali.
Takiego QN95A bym wziął z chęcią, ale w 50 calach i w maks 5k, a nie 7 czy 8k jak kosztuje. I dla lepszej jasności HDR mógłbym poświęcić tą idealną czerń. :)

Edytowane przez Nehero
Link to post
Share on other sites

W kwestii telewizorów w mojej opinii Samsung to Top1 porównując wszystkie inne w swojej kategorii cenowej - w końcu mają patent na matryce ;) Osobiście myślę, że ceny nowych modeli raczej będą jeszcze większe, niż są teraz.. Takie czasy :D Ale jeżeli masz dobry tv, to bym faktycznie się wstrzymał i polował na jakieś dobre promocje przy BF, świętach lub po nowym roku, gdy będą czyścić magazyny :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...