Skocz do zawartości

Karta graficzna pod PS22 i Lightroom około 1000 zł


Recommended Posts

Hej!

 

Dawno mnie tu nie było i jak zwykle wracam w potrzebie - po ostatniej aktualizacji photoshopa muszę w końcu nabyć nową kartę graficzną. Głównie pracuję nad obróbką zdjęć w Adobe Lightroom + retusz w PS i do tego tak naprawdę karta jest mi potrzebna. Od czasu do czasu pykam w jakąś gierkę, ale nie jestem fanatykiem prędkości i do dziś jakoś dawałam radę z moim starym geforce 650GTX. Moim marzeniem byłoby, gdyby udało się coś wyhaczyć za około 1000zł, ale wiem, że karty poszły w górę, więc jeżeli to nierealne to dajcie znać  - jestem w stanie naciągnąć budżet. (Ale niestety podczas ostatniego transportu monitora jakieś dziadostwo mi go porysowało od góry do dołu i to kolejny zakup w kolejce :( ).

 

Obecnie mam monitor podpięty na DVI, mam też opcję HDMI. Zależałoby mi, żeby karta miała jedno wejście HDMI.

 

Z góry dziękuję za jakieś polecajki!

 

 

Płyta główna AsRock z370 pro, procek i5-8600K, 16GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Co do karty do powyższych programów to optymalne minimum będzie GTX serii 16xx, lub RTX serii 3xxx (moim zdaniem minimum to GTX 1660 Super)

 

Tak na marginesie, kupowanie Quadro dla wersji programowej Adobe po 2019 roku nie ma sensu

 

Osobiście też bym się skłaniał w stronę wymiany CPU, dla tych programów poza liczbą rdzeni to ważna jest szybkość pojedynczego rdzenia a 8600k wydajnościowo jest porównywalny dla tychże aplikacji (8600k troszkę wydajniejszy ... ale jednak tylko troszkę )do prawie ośmioletniej "i"- siódemki czwartej generacji  

 

również nośnik m.2 (minimum 200GB) na "scratch" da spory komfort pracy - i to moim skromnym zdaniem jedyne sensowne zastosowanie dla nośników m.2 w pecetach

Edytowane przez Elomin
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za sugestie, ale procesora na razie nie planuję wymieniać. Tak jak pisałam, czeka mnie jeszcze spory wydatek na monitor, także chwilowo priorytetem jest dla mnie wymiana karty graficznej. Na kartę za 3 tysiące mnie chwilowo nie stać i tak jak mówiłam - nie zależy mi na czymś z najwyższej półki, tylko na czymś co zapewni mi normalne użytkowanie PS i LR. Czy GeForce GTX 1650 w tej sytuacji nie dałaby rady?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...