Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Posiadam dosyć średni komputer, którego używam go gier lecz wyciskam na nim spore fps.

Specyfikacja:

Płyta główna B450M DS3H

Processor Ryzen 5 1600af (bez oc)

Grafika GT 1030 GDDR5 (podkręcona)

4x 4gb ram 3000mhz Patriot viper 4 (podkręcony)

Zasilacz Elementum E2 550W Certyfikat 80 PLUS

Obudowa iBox Passion V5

 

Przychodzę do państwa z zapytaniem czy jak na mój komputer i moje wymagania zasilacz nie stanowi żadnego problemu. Posiadam go od września i nie ma żadnego problemu lecz gdy patrzę co piszą niektórzy to mam małe wątpliwości więc wolę sie upewnić, czy mój zasilacz nie spali mojego kompa lub jakiegoś podzespołu. Jeśli ma to znaczenie to głównie jak na razie gram w rocket league oraz w fortnite a to nie są za bardzo wymagające gry. Temperatury w komputerze mam idealne i nie stanowią zagrożenia. Jedynie mam wątpliwości co do tego zasilacza. Proszę o przydatne odpowiedzi. Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Z zasilaczami Spc "Problem" jest taki że są to budżetowe produkty z budżetowych podzespołów aby były jak najtańsze. Na pewno są lepsze od zasilaczy z czarnej listy, ale ryzyko że przydarzy im się jakaś wada jakościową pod większym obciążeniem jest większe niż w zasilaczach bardziej markowych producentów. Osobiście uważam że taki zasilacz nie powinien pracować powyżej 50% swojego maksymalnego obciążenia przez dłuższy czas. Jeżeli założymy ze twoje cpu pobiera 100w to grafikę do 150w spokojnie możesz dołozyc wg mnie. Kolejna sprawa to długość działania. Taki budżetowy sprzęt zużyje się za 3 lata a markowy podziała 7-10 bo tyle jest na niego gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Sam używam takiego zasilacza w swoim komputerze. Zero problemów a mam napakowane w nim dużo dysków. Nie musisz go wymieniać chyba że zakup nowego zasilacza Cię w jakimś sensie nie potrzebnie uspokoi. Ja wolałbym na piwko te pieniądze przeznaczyć

Edytowane przez majster klepka
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz że twój sprzęt, zasilacz 350W by obsłużył z nie małym "zapasem", a ty mając 550W może nie najwyższych lotów ale nie jest to totalne padło myślisz o wymianie zasilacza? Słuchaj szamanów co biorą 2KW do SLI albo posłuchaj tego gościa bo sensownie prawi aż mu się należy piwo bo ci napisał 100% true w tym przypadku >>

W dniu 14.11.2021 o 02:54, majster klepka napisał:

Sam używam takiego zasilacza w swoim komputerze. Zero problemów a mam napakowane w nim dużo dysków. Nie musisz go wymieniać chyba że zakup nowego zasilacza Cię w jakimś sensie nie potrzebnie uspokoi. Ja wolałbym na piwko te pieniądze przeznaczyć

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.11.2021 o 19:13, Outsider572 napisał:

Zasilacz Elementum E2 550W Certyfikat 80 PLUS

Ciężko go nazwać dobrym, wytwór od SAMA najniższych lotów. Jakościowo jest to bardzo słaba jednostka grupowe regulacja i tandetne kondensatory.

Obecny zestaw nie dobije nawet do 150w z gniazdka.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Bastazar napisał:

Seasonic 750W, 10 lat gwarancji, modularny 80+ Gold, 477zł z darmową wysyłką. Warto się zastanowić.

 

LINK

Jakąś współpracę z Seasonic masz? Rozumiem firma ok sam jestem jej zwolennikiem ale czytaj do czego autor chce zasilacz... jego obecny komputer osiąga pobór prądu starych żarówek 100 watt :wariat: A ty go chcesz tak z hajsu pogonić, jak pomagać komuś to skutecznie, nie piłować na kimś kasę. :rotfl:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...