Skocz do zawartości

Zestaw do pracy i gier (6000)


Recommended Posts

Cześć :) Przymierzam się do wymiany całego komputera, ale od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco z nowościami i sytuacją na rynku. 

Budżet to coś około 6000 zł. Jeśli będzie sens, może być trochę więcej. Komputer chcę mieć na lata, a służyć on ma do codziennej pracy i komfortowego grania w bardziej wymagające gry.
Planuję zachować obecną obudowę - Corsair Carbide Series 330R (jeśli jest kompatybilna z nowym sprzętem). 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Fet0r napisał:

i komfortowego grania w bardziej wymagające gry.
 

nie bardzo wiem co w/g Ciebie oznacza komfortowe granie ale widziałeś ceny kart grafiki ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma szans na "komfortowe granie" w tym budżecie.

Najtańsza sensowna karta to RTX3060, który kosztuje około 4000 zł i jej zakup nie ma najmniejszego sensum jeżeli ktoś naprawdę nie musi albo nie zwraca uwagi na ceny. Ceny całej reszty gratów też są odjechane, ale nie aż tak. Konkluzja jest taka, że nie ma sensu teraz wymieniać sprzętu, jeżeli jest to tylko zachcianka. Nie piszesz jakiego rodzaju ma być ta praca i co masz w tej chwili. To co można zrobić i nie płakać, to wymiana procesora, ew. całej platformy, jeżeli jest taka potrzeba, dołożenie pamięci itp. Niestety ostatnie 2 lata to nie był dobry moment na kupowanie komputera, najbliższy rok też tym momentem raczej nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Opcji jest dużo ja zaproponuje 2 które sam bym wybrał. 

1.

i5 12600k - 1500

Z690 - 1000

2x8gb ddr4 3600mhz - 400

Zasilacz 400-450

Ssd 300-400

Rx 6600 - 3000 do fhd i kiedyś wymiana

2.

Jak za drogo czekasz na 12400f za około 1000 i b660 za około 500-600 plus ewentualnie lepsze GPU i masz zestaw za 6000-7000tys

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, olo163 napisał:

Opcji jest dużo ja zaproponuje 2 które sam bym wybrał. 

1.

i5 12600k - 1500

Z690 - 1000

2x8gb ddr4 3600mhz - 400

Zasilacz 400-450

Ssd 300-400

Rx 6600 - 3000 do fhd i kiedyś wymiana

2.

Jak za drogo czekasz na 12400f za około 1000 i b660 za około 500-600 plus ewentualnie lepsze GPU i masz zestaw za 6000-7000tys

Też mogłem mu napisać 5 różnych konfiguracji z kartami do "wymiany" jak sytuacja wróci do normy , tyle że założenia są zupełnie inne "Komputer chcę mieć na lata, a służyć on ma do codziennej pracy i komfortowego grania bardziej wymagające gry."

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Mogłeś pisać nikt Ci nie bronił. 

Napisałes co napisałeś i nic z tego nie wynika dla autora. Ma czekać na cud czy co mu proponujesz? 12600k czy 12400f powinny starczyć na 5 lat a rynek GPU idzie tak do przodu że nie ma kart na 5 lat do komfortowego grania. Może kupić to co jest albo nie kupować nic. Ceny są jakie są sytuacja jest jaka jest. 

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, olo163 napisał:

Mogłeś pisać nikt Ci nie bronił. 

Napisałes co napisałeś i nic z tego nie wynika dla autora. Ma czekać na cud czy co mu proponujesz? 12600k czy 12400f powinny starczyć na 5 lat a rynek GPU idzie tak do przodu że nie ma kart na 5 lat do komfortowego grania. Może kupić to co jest albo nie kupować nic. Ceny są jakie są sytuacja jest jaka jest. 

wynika dokładnie tyle ile z Twojej odpowiedzi , czekam na odpowiedź od autora a co do reszty to zgadzam się z piotr.potulski

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Obecna konfiguracja ma już ponad 6 lat jak nie więcej. Nie ma sensu nic z tego zachowywać. Wiem, że sprzęt jest teraz drogi i szybko nie zdrożeje, dlatego proszę o dobranie najlepszej konfiguracji na obecne czasy. Powiedzmy, że mogę wydać 6500. 

Na innym forum doradzono mi kupić taką konfigurację (6080zl)

 

image001.png.12589af28c95b4a7a6cdb674e4e12cbd.png

Edytowane przez Fet0r
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Fet0r napisał:

Na innym forum doradzono mi kupić taką konfigurację (6080zl)

Doradzono Ci dobrze. 

 

O ile 12 Generacja intela wnosi powiew świeżości i przeskok wydajności, to prawda jest taka, że z czymś pokroju 3060TI, czy nawet 3070 nie ma kolosalnej różnicy w grach, a na ddr5 + mobo + CPU potrzeba wydać sporo hajsu.

 

Ja do tego configa dodałbym jeszcze jeden wentylator 120 mm , tak aby na przodzie były 2, pierwszy wieje w stronę cpu, drugi w stronę GPU.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Fet0r napisał:

Obecna konfiguracja ma już ponad 6 lat jak nie więcej. Nie ma sensu nic z tego zachowywać. Wiem, że sprzęt jest teraz drogi i szybko nie zdrożeje, dlatego proszę o dobranie najlepszej konfiguracji na obecne czasy. Powiedzmy, że mogę wydać 6500. 

Na innym forum doradzono mi kupić taką konfigurację (6080zl)

 

image001.png.12589af28c95b4a7a6cdb674e4e12cbd.png

Kluczowym jest kupić i mieć w ręku kartę graficzną. Ta z Twojego zestawu w jakiej cenie Ci doradzili? 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Adames napisał:

O ile 12 Generacja intela wnosi powiew świeżości i przeskok wydajności, to prawda jest taka, że z czymś pokroju 3060TI, czy nawet 3070 nie ma kolosalnej różnicy w grach

Tylko jak pc ma być na 5 lat a przynajmniej jego platforma to jak możesz to wg mnie warto poczekać na 12400f i b660, polując w tym czasie na 3060ti, bo GPU za 3 lata można zmienić a różnica miedzy 11400 a 12400 jest znacząca no i jest wsparcie dla pcie4.0 a pc ma być na kilka lat. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...