Skocz do zawartości

Zasilacz do RTX3080Ti - czy 650W wystarczy?


Recommended Posts

Cześć :)

 

Zakupiłem ostatnio RTXa 3080Ti a w obecnej budce mam zasilacz Seasonic 650W ( LINK ) i pytanie czy jest on wystarczający?

Producent zaleca zasilacz 750W z tego co widzę, ale poważnie z procesorem i5-10400F może tyle łyknąć?

 

PS:

Wiem, że procesor troszę raczej za słaby do tej grafiki, ale myślę nad wymianą, tylko czekam aż intel pokaże tańsze i5 i tańsze płyty bez OC procka, ewentualnie jeszcze na AMD, ale to też nie wiadomo kiedy nowa podstawka się pojawi? :)

 

Link to post
Share on other sites

Siemasz,

Ewidentnie 650w jest za malo na 3080ti, 3080ti gdzie występuje solidny peak i nawet przykładowo popularny rmx 650w  moglby byc za slaby podczas skoku a dwa ze to juz stara zasilka, kilku osobom z taka sama moca  juz wylaczalo komputer podczas grania .750W to sensowne minimum do 3080, a 850W do 3080 Ti.

Link to post
Share on other sites

Poważnie celować aż w 850W?

Możesz polecić dobre zasilacze pod tę kartę?

Budżet najchętniej taki nie za wysoki... Nie znam się, ale uda się coś w okolicy bardziej 400zł niż powyżej?

 

Ktoś mi powie za ile mógłbym sprzedać mój obecny zasilacz? Ma tam 7 miesięcy, pudełko gwarancję itp.

 

Pozdr :)

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, DeltaWorld napisał:

Poważnie celować aż w 850W?

 

RTX3070Ti

RTX3080

-potrzebują 650W

 

Do 3080Ti + gdybyś zmienił cpu na,przykładowo z poborem mocy 125W uwzględniając OC łącznie z RAM - wystarczy ci z zapasem 750W dobry zasilacz.

Na chwilę obecną z twoim procesorem twój zasilacz wystarczy,przy okazji możesz zakupić 750-tkę jak się trafi w dobrej cenie.

Edytowane przez Tiamina
Link to post
Share on other sites

3080Ti potrafi połknąć 410W+

Do tego i5 w przyszłości jakieś 170W+

 

Już mamy około 600W, gdzie dochodzą jeszcze inne podzespoły, skoki poboru itp. Najzdrowszy zakrest pracy PSU podaje się 40-60% obciążenia, przyjmując więc 70% jako realny zdrowy zakres, to właśnie 850W wydaje się bardziej zasadnym zakupem.

Zmienisz cepa, wzrośnie zapotrzebowanie i znowu będzie na granicy? Bez sensu, tym bardziej że markowe zasilacze SeaSonic czy Corsair mają po 10 lat gwarancji, więc ta różnica w cenie w przekroju dekady jest znikoma. A tak jeszcze duża szansa, że większość czasu PSU będzie działało pasywnie.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.11.2021 o 15:32, Overclock666G napisał:

"janek20 rozsądnie ci podał realny pobór prądu

bo i miałem/mam cały ten sprzet a i mam miernik to wiem ile 'ciągnie''

a przy dzisiejszych zasilaczach ktore mają duzą sprawność oraz inną kulturę pracy to spokojnie można obciążać do 80 procent

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...