Skocz do zawartości

Odpowiednik dla 5600X? Zmiana na Intela?


Recommended Posts

Cześć,
szukam nowego procesora do tego zestawu, naturalnym wyborem byłoby 5600X, ale dostanie teraz tego procesora (nowego) w jakiejś odpowiedniej cenie graniczy z cudem. 
Jest jakiś odpowiednik tego procesora, do którego można dopłacić, albo coś opartego na Intelu? (wtedy wchodzi w rachubę sprzedaż aktualnej płyty i kupno innej).

 

Pamięć: GoodRam IRDM PRO 2x8GB DDR4 3600 CL17-19-19 IRP-3600D4V64L17S/16GDC
Płyta: MSI B450-A PRO MAX AM4
Procesor: AMD Ryzen 5 1600 AF 12nm AM4

Karta graficzna: Gainward GeForce RTX 3060Ti Ghost OC 8GB GDDR6
Zasilacz: Seasonic CORE GC-650 Gold 650W


 

Edytowane przez Aircod
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Jest szansa że teraz po premierze Adlera 5600x potanieje:

 

 

W Polsce to pewnie najprędzej na black friday,

Albo kup i5-11400f(839zł) + MSI MAG B560M BAZOOKA b560 (600zł) do tego cashback 160zł

 

Ta i5-11400f wygląda interesująco, ale nadal 5600X jest od niej lepszy :/
Czyli muszę czekać

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Aircod napisał:

ale dostanie teraz tego procesora (nowego) w jakiejś odpowiedniej cenie graniczy z cudem. 

 

Serio tak mocno poszedł w górę? Pod koniec lipca zamawiałem procka OEM za 1350 zł, ale zobaczyłem, że z dnia na dzień dali BOXa 1249 zł, więc szybka zmiana zamówienia. Na następny dzień był z powrotem za 1399 zł. xd 

 

Niektórzy mówią, że 1400 zł to ocena overpriced dla 6-rdzeniowca. Ale cena wynika z (nie licząc teraz świeżo po premierze Alder Lake'a) najwydajniejszego IPC na rynku. Po przesiadce z R5 2600 odczułem znacząco różnicę w aplikacjach siedzących na rdzeniu i w OpenGL. 

 

Myślę, że teraz 5600X będzie tanieć, więc imo warto poczekać. 

 

Edit: 1600AF to ten sam procesor, co 2600, więc będziesz tak samo zadowolony jak ja. 

Edytowane przez WPRD700
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, WPRD700 napisał:

 

Serio tak mocno poszedł w górę? Pod koniec lipca zamawiałem procka OEM za 1350 zł, ale zobaczyłem, że z dnia na dzień dali BOXa 1249 zł, więc szybka zmiana zamówienia. Na następny dzień był z powrotem za 1399 zł. xd 

 

Niektórzy mówią, że 1400 zł to ocena overpriced dla 6-rdzeniowca. Ale cena wynika z (nie licząc teraz świeżo po premierze Alder Lake'a) najwydajniejszego IPC na rynku. Po przesiadce z R5 2600 odczułem znacząco różnicę w aplikacjach siedzących na rdzeniu i w OpenGL. 

 

Myślę, że teraz 5600X będzie tanieć, więc imo warto poczekać. 

 

Edit: 1600AF to ten sam procesor, co 2600, więc będziesz tak samo zadowolony jak ja. 


Mam dwie jednostki i w jednej właśnie też przesiadałem się z 1600AF na 5600X (przeważnie moja oba komputery mają jednakowe części) i rzeczywiście był bardzo duży skok wydajności. Tylko jeszcze 3 miesiące temu udało mi się ten model dostać za 999zł (nowy), a teraz nawet używki w tej cenie nie można znaleźć. 

 

@wrobel_krk Właśnie na tym komputerze mam monitor Full HD, więc różnica jakaś jest, przy 1440p rzeczywiście jest mniejsza. 

Szukam też po zagranicznych sklepach, nauczony trochę polowaniem na karty graficzne, ale ceny są praktycznie takie same jak w Polsce. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.11.2021 o 11:29, WPRD700 napisał:

Myślę, że teraz 5600X będzie tanieć, więc imo warto poczekać. 

Żaden z Ryzenów 5000 nie będzie tanieć niestety i taki trend utrzyma się do premiery sklepowej modeli non-k i płyt opartych na tańszych chipsetach (koniec Q1 2022). 

 

Do 12600k MUSISZ kupić w tej chwili płytę Z690 (900+ pln) oraz upolować gdziekolwiek Ram DDR5 - i nagle lądujesz w okolicach 5800x (lub ponad), który jest niewiele wolniejszy od tegoż 12600k. AMD i partnerzy mają doskonale tego świadomość więc ceny ani drgną, szczególnie że płyt pod AM4 już się tyle nie sprzeda. 

 

@AircodNa początku stycznia targi CES, mają pokazać Ryzen 6000 oparte na architekturze Zen3+ i będą to ostatnie procki pod AM4. Wtedy też upatrywałbym pierwszych obniżek Ryzen 5000.

 

Przesiadka na Rocket Lake-S, mając płytę B450, wydaje się bez sensu. Musisz po prostu ostro zapolować na okazję i dodawać 5600x.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Do 12600k MUSISZ kupić w tej chwili płytę Z690 (900+ pln) oraz upolować gdziekolwiek Ram DDR5

No nie trzeba na ddr4 tez jest ok.Sam jakbym skladał to 12700k i gigabyte ud z ddr4 ale nie potrzeba tak mocnego procesora bo i tak mam świeżynkę

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...