Skocz do zawartości

Komputer się nie uruchamia


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bautkoo,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Witam, ostatnio postanowiłem zafundować sobie komputer, po całkowitym złożeniu i podłączeniu komputer się nie uruchamia jedyne co słychać to "pstryknięcie" w zasilaczu. 

Specyfikacja:

Płyta: Gigabyte Z590 UD AC

Procesor: Intel i7 10700k

Karta: rtx 3060

Dyski: samsung ssd 980 m. 2 nvme

Samsung 870 qvo sata 2.5

Zasilacz: supremo fm2 gold 750W

 Proszę o pomoc

 

 

 

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, wodego napisał:

Co na to diody LED statusu?

 

Nic się nie świeci 

 

11 minut temu, BlackCoffe napisał:

Rozłóż i jeszcze raz złóż kompa. Monitor podłączyłeś do gniazda na płycie głównej czy karcie graficznej?

Monitor podłączyłem do karty graficznej, teraz jestem w trakcie ponownego składania 

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, wodego napisał:

Pstryknięcie w zasilaczu wygląda mi na zadziałanie jakiegoś zabezpieczenia. Nie podłączaj niepotrzebnych urządzeń na razie czyli karty i dysków.

 

Tak zrobię ale już jutro, na dzisiaj mam już troche dość, prześpię się i będę próbował ale dzięki wielkie za chęć pomocy 

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Bautkoo napisał:

Witam, ostatnio postanowiłem zafundować sobie komputer, po całkowitym złożeniu i podłączeniu komputer się nie uruchamia jedyne co słychać to "pstryknięcie" w zasilaczu. 

Specyfikacja:

Płyta: Gigabyte Z590 UD AC

Procesor: Intel i7 10700k

Karta: rtx 3060

Dyski: samsung ssd 980 m. 2 nvme

Samsung 870 qvo sata 2.5

Zasilacz: supremo fm2 gold 750W

 Proszę o pomoc

 

 

 

Edit: zasilacz sprawdzony i działa, boje się ze to coś z procesorem albo płytą, no cóż 

Advertisement
Link to post
Share on other sites

Jeżeli już bym na coś stawiała jeżeli chodzi o płytę to to, że masz starszy BIOS i potrzebujesz aktualizacji. A żeby zrobić aktualizację potrzebujesz procek, który na pewno będzie działał więc niestety musisz iść do serwisu by Ci wgrali najnowszy BIOS.

Link to post
Share on other sites
26 minut temu, BlackCoffe napisał:

Jeżeli już bym na coś stawiała jeżeli chodzi o płytę to to, że masz starszy BIOS i potrzebujesz aktualizacji. A żeby zrobić aktualizację potrzebujesz procek, który na pewno będzie działał więc niestety musisz iść do serwisu by Ci wgrali najnowszy BIOS.

Rozumiem, dzięki wielkie we wtorek albo środę pójdę do serwisu i zobaczymy, na razie jedyne co to po ponownym złożeniu i próbie odpalenia zasilacz jakby próbuje uruchomić komputer ale nie może 

5 minut temu, Bautkoo napisał:

Rozumiem, dzięki wielkie we wtorek albo środę pójdę do serwisu i zobaczymy, na razie jedyne co to po ponownym złożeniu i próbie odpalenia zasilacz jakby próbuje uruchomić komputer ale nie może 

Tym razem chwilę po napisaniu tamtego posta komputer się odpalił, normalnie weszło do biosu i chyba działa 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...