Skocz do zawartości

Noctua NH-D14 + EVGA SR-2


Recommended Posts

Witam,

 

Kolejny problem z doborem komponentow dla zestawu na EVGA SR-2. Szukam jakiegos dobrego chłodzenia dla podkreconych Xeon'ow na płycie dwuprocesorowej. Zastanawiam sie nad Noctua NH-D14 ale jego rozmiary sa dosc spore i nie mam pojecia jak to sie wszytko pomiesci. Byłbym bardzo wdzieczny za informacje jesli ktos jest uzytkownikiem takiej nietypowej płyty.

Link to post
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za błyskawiczną odpowiedz i sensowne propozycje. Magahalem i NOCTUA NH-U12P SE2 faktycznie wyglądają na idealne propozycje i w przeciwienstwie do Noctua NH-D14 nie utrudniają dostępu do płyty oraz górnych slotów PCIE.

 

Mogę wiedzieć do czego będziesz używał takiej mocy ?

 

Bede teraz prywatnie potrzebował mocnej stacji roboczej pod GPU computing i do dalszego poszerzania znajomosci 3ds max'a. Pozostały mi głównie efekty cząsteczkowe, a to juz nie działa na klastrze wiec config typu mobilna stacja robocza + serwery mnie nie ratuje. Są też niektore etapy obliczen w 3ds, ktore działają na ograniczonej liczbie wątków, a w pracy mam gotowe stacje dell'a i o zadnym OC nie ma nawet co pomarzyć.

 

Obecnie silniki renderujące na GPU są coraz lepiej dopracowywane wiec zanim uzyskają zgodnosc ze standartem przemysłowym, watro byc z nimi bardzo dobrze zaznajomionym, a zaletą płyty EVGA jest rowniez liczba lini PCIe. Do 4 GPU jest w stanie zapownic transfer x16, gdzie normalne płyty juz przy 2 GPU dają x16 + x8.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, ze skalowanie GPU pogarsza się wraz dokładaniem kolejnych kart ale w przypadku EVGA SR-2 i tak wygląda to lepiej niz w przypadku innych płyt. W kazdym razie nie mam zamiaru montowac zbyt wielu kart. Na poczatek biore jednego GTX580 3GB i w miare potrzeb pewnie dorzuce ze 2 kolejne. Na szczęście skalowanie GPU w przypadku CUDA prezentuje sie lepiej niz w przypadku gier. Od czasu do czasu odpale jakas gierke ale ten komputer bedzie do pracy po godzinach i nauki.

Link to post
Share on other sites

dodam od siebie ze

najleprzym wyborem bedzie Termalright archon 2x fan albo prolimatech armagedon 2x fan albo prolimatech super mega 2x fan

wiem bo znajomi ze sklepu tylko to montoja na swoich stacjach graficznych i paltformach do gier :>

Edytowane przez adriankiller
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na poczatek biore jednego GTX580 3GB i w miare potrzeb pewnie dorzuce ze 2 kolejne. Na szczęście skalowanie GPU w przypadku CUDA prezentuje sie lepiej niz w przypadku gier.

Jak kilka kart graficznych to ta płyta na pewno jest jedyna na dwa XEONy.

 

Na zestaw tylko z jedną kartą wybrałbym raczej płytę ASUS.

Format ATX i też dwa procesory XEON wejdą a o wiele mniej problemu z doborem obudowy bo każda to zmieści.

 

Jak złożysz to nam się pochwal osiągami tej stacji roboczej z prawdziwego zdarzenia.

Jakieś benchmarki typu CINEBENCH będą jak najbardziej mile widziane. :menda:

 

Przymierzam się do budowy czegoś podobnego na dwa XEONy, ale wdług mnie nadal koszty są niewspółmiernie kosmicznie wysokie do wydajności.

Tyle, że wygoda jest...i te kilkanaście rdzeni robi swoje przy końcowym renderowaniu w 3D. :D

Edytowane przez Kamerton
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dodam od siebie ze

najleprzym wyborem bedzie Termalright archon 2x fan albo prolimatech armagedon 2x fan albo prolimatech super mega 2x fan

wiem bo znajomi ze sklepu tylko to montoja na swoich stacjach graficznych i paltformach do gier :>

 

Dzięki ale obawiam sie, ze takie kloce sa wystarczająco problematyczne na płycie jednoprocesorowej, a w przypadku dual-socket 1366 bez uzycia piłki do metalu ich razem nie zmieszcze. Biore pod uwage opcje podane przez @misiek12_sdz i @voxcordi.

Link to post
Share on other sites

Jak kilka kart graficznych to ta płyta na pewno jest jedyna na dwa XEONy.

 

Na zestaw tylko z jedną kartą wybrałbym raczej płytę ASUS.

Format ATX i też dwa procesory XEON wejdą a o wiele mniej problemu z doborem obudowy bo każda to zmieści.

 

Jak złożysz to nam się pochwal osiągami tej stacji roboczej z prawdziwego zdarzenia.

Jakieś benchmarki typu CINEBENCH będą jak najbardziej mile widziane. :menda:

 

Przymierzam się do budowy czegoś podobnego na dwa XEONy, ale wdług mnie nadal koszty są niewspółmiernie kosmicznie wysokie do wydajności.

Tyle, że wygoda jest...i te kilkanaście rdzeni robi swoje przy końcowym renderowaniu w 3D. :D

 

W przypadku płyty asus'a problemem jest brak opcji OC xeon'ow ale moze moje informacje nie są aktualne wiec sprawdze co to za płyta.

 

Teraz jestem akurat na wakacjach wiec postaram się zrobić tak, zeby wszystkie komponenty dostarczono mi w pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy bede juz mogl je odebrac. Jak wszystko poskładam to podziele sie wynikami testow wydajnosci.

 

Też jakoś w 100% nie jestem przekonany do tego zakupu, bo to juz dosc leciwa platforma + stara architektura westmere-ep. Czekałem na bulldozer'y i sandy bridge EX ale ani jednym panom, ani drugim w ogole sie nie spieszy.

 

Początkowo brałem pod uwagę i7-2600k + mocny OC ale to wciąż jedynie 4 rdzenie i niemal pewny deficyt wydajnosci w przypadku obliczen na CUDA.

 

Z drugiej strony, jednoprocesorowa platforma na six-core xeon jest juz wystarczająco kosztowna, że wydaje sie jedynie jakims półsrodkiem i dokładająć ok. 4000zł do zestawu, dostajemy dodatkowe szesc fizycznych rdzeni + spore mozeliwosci rozbudowy. Przy całkowitej cenie platformy nieco ponad 16k zl jakos nie widze sensu zeby zaoszczedzic 25% i dostac 2 razy mniej.

 

Przymierzam się do budowy czegoś podobnego na dwa XEONy, ale wdług mnie nadal koszty są niewspółmiernie kosmicznie wysokie do wydajności.

Tyle, że wygoda jest...i te kilkanaście rdzeni robi swoje przy końcowym renderowaniu w 3D. :D

 

Do renderingu akurat mocy mi nie brakuje, bo mam w pracy 6 xeonow DP i 3 SP na wyłącznosc więc 15 prockow to prawie dwukrotny nadmiar w przypadku statycznych renderow i distributed rendering(ta sama klatka na max. 8 prockach jednoczesnie) ale takie rozwiązanie do wszystkiego sie nie sprawdza. Problem w tym, ze to same gotowce od dell'a, a te xeony maja jedynie po 2,5GHz i potrafią strasznie zamulac w obliczeniach na ograniczonej liczbie wątków.

Do modelowania i renderingu jest ok ale jak zechce sie popracować z cząsteczkami lub RealFLOW, to juz tak ciekawie nie jest.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Wode i Quadro rozważałem juz na wstepie ale z tego co wiem, to ten six-core Xeon ma niski mnoznik x18 i TDP 80W, a na EVGA sr-2 szyna rzadko poleci powyzej 200-210MHz wiec do 3,6-3,8GHz jakiegos niesamowitego chłodzenia mi nie bedzie potrzeba. Najwyzej jak pozniej wymienie procki na cos bardziej wyczesanego zeby mogło działać na 4,5GHz albo dorzucic 2 dodatkowe GTXy, to wtedy podłączy sie wodę. Na początek nie chce tez przeginać z cenami i zrobic tak, aby zbytnio nie przekraczac 16k zł.

 

Quadro tez założe, bo GTX pewnie bedzie czasami sypać artefaktami w 3ds maxie ale wystarczy mi quadro 4000, ktore na szczescie wcale nie jest szczegolnie drogie. W kazdym razie GTX580 3GB ma byc do CUDA i PhysX'a, a quadro jako podstawowa grafika do pracy.

Link to post
Share on other sites

A tak BTW to uważaj na chyba mostek północny. Przy multi-gpu w przyszłości obowiązkowo woda, na stocku reset po 15 minutach bo chispety się przegrzewają. EVGA sprytnie zrobiła to tak że grafy przykrywają wentylek na mostkach. i 2-3 grafy przykrywają całkowicie chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...