Skocz do zawartości

Jakie słuchawki dokanałowe TWS , DO 1300ZŁ


Recommended Posts

W dniu 25.10.2021 o 19:16, lucas-7 napisał:

Sony wf-1000xm4 mam polecam. Bardzo dobry dźwięk. Świetna funkcjonalność. Chyba najniższe opóźnienia. O nc nie ma co pisać bo też daje rade. Trochę tego przerobilem w ostatnim czasie i sonki zostały.

wziąłem Sony wf-1000xm4 rzeczywiście  ładnie grają :) , polecas jakieś ustawienia equalizera itp?

Link to post
Share on other sites

U mnie grają z Samsunga s20 plus dodatkowo do słuchania muzyki używam tylko apple music i jest rewelka na standardowych ustawieniach. Wydaje mi się ze w moim układzie one eq nie potrzebują. Zresztą przed nimi miałem bose quietcomfort earbuds i jak byś ich nie dostrajal to i tak miały dziwna średnicę.

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.10.2021 o 19:16, lucas-7 napisał:

Sony wf-1000xm4 mam polecam. Bardzo dobry dźwięk. Świetna funkcjonalność. Chyba najniższe opóźnienia. O nc nie ma co pisać bo też daje rade. Trochę tego przerobilem w ostatnim czasie i sonki zostały.

 

Daj znać co przerobiłeś, jestem ciekaw ;)

Dla mnie Sony są spoko, ale nie za taką cenę, może jakby jakaś promocja za 500-600zł była to jeszcze z przymróżeniem oka.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, lucas-7 napisał:

U mnie grają z Samsunga s20 plus dodatkowo do słuchania muzyki używam tylko apple music i jest rewelka na standardowych ustawieniach. Wydaje mi się ze w moim układzie one eq nie potrzebują. Zresztą przed nimi miałem bose quietcomfort earbuds i jak byś ich nie dostrajal to i tak miały dziwna średnicę.

równo schodzi ci bateria ze słuchawek? testuje teraz i u mnie czasami jest różnica aż 20% lewa miała 30 a prawa już 10% , może wadliwe trafiłem .

moje soniaki okazały się wadliwe niestety zaczęły trzeszczeć -,- .

21 godzin temu, FreeQ napisał:

Albo poczekaj na dostępność Soundcore Liberty 3 Pro 

Wiesz może kiedy będą dostepne w polskich sklepach?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, FeX napisał:

 

Daj znać co przerobiłeś, jestem ciekaw ;)

Dla mnie Sony są spoko, ale nie za taką cenę, może jakby jakaś promocja za 500-600zł była to jeszcze z przymróżeniem oka.

Cześć.Coś ciekawszego możesz polecić? Zastanawiam się nad wcześniej wspomnianymi a modelem SENNHEISER Momentum True Wireless 2. Poprzednio miałem pamu t6 slide ale w żadnych gumkach nie leżały mi dobrze w uchu, po godzinie ich noszenia uszy bolały okropnie. Do tego spory nadmiar basu (jak dla mnie) no i to duże nieporęczne etui. Teraz mam jabre elite 75t active i niby ok ale brak anc (jest tylko pasywna izolacja), brak kodeku aptx i dość duże rozmiary skłaniają mnie do poszukania czegoś innego. Budżet podobny jak autora tematu.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, GALAXYZ napisał:

równo schodzi ci bateria ze słuchawek? testuje teraz i u mnie czasami jest różnica aż 20% lewa miała 30 a prawa już 10% , może wadliwe trafiłem .

moje soniaki okazały się wadliwe niestety zaczęły trzeszczeć -,- .

Wiesz może kiedy będą dostepne w polskich sklepach?

Nie. Trzeba zapytać w sklepach które mają w ofercie poprzednią wersję. 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, FeX napisał:

Scarbir.com sobie poczytajcie, sporo modeli w rozsądnych cenach sobie gostek testuje. Ja akurat sprawdzałem póki co TWSY z listy do 50$ i 100$ i nie zawiodłem się na nich, a recenzje okazały się być obiektywne i bez przekłamań.

 Czytałem , Sony oddałem na reklamacje sporo problemów. Z nimi było jak dalej będą z nimi problemy to wezmę Soundcore Liberty 3 Pro , zaciekawiły mnie te słuchawki chętnie bym ich sprawdził i miałbym już jakieś porównani e do tych droższych dokanałowych słuchawek . Rzeczywiście trochę się pospieszyłem myślę że na obecną chwilę wziąłbym Soundcore, no ale cóż najwyżej będzie jakieś porównanie. Dzięki za link

Link to post
Share on other sites

Z tws miałem jeszcze sony wf-1000xm3. Natomiast byłem kiedyś w CT i tam właśnie porównywałem 1000xm4 z airpods pro, jabra 85t, bose qc earbuds . W wakacje chodziłem jeszcze z zestawem fiio fh7 z qudelix 4k i kablem zbalansowany więc jakieś tam odniesienie mam. Dla mnie sonki grają najmniej drażniącym dziwekiem który dodatkowo jest pełny i wyrazisty. Trochę nie podoba mi się scena która jest usytulowana z tyłu głowy a ja lubię z przodu.
Ja z nimi nie mam problemów. Dobrze działa zarówno sterowanie ręczne jak i głosowe. Procent baterii schodzi równo z każdej słuchawki. Inna sprawa że mało kiedy naładowanie słuchawek spada poniżej 100%. Jedna ważna kwestia ja tych słuchawek używam z gumkami nie piankami z zestawu.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, lucas-7 napisał:

Z tws miałem jeszcze sony wf-1000xm3. Natomiast byłem kiedyś w CT i tam właśnie porównywałem 1000xm4 z airpods pro, jabra 85t, bose qc earbuds . W wakacje chodziłem jeszcze z zestawem fiio fh7 z qudelix 4k i kablem zbalansowany więc jakieś tam odniesienie mam. Dla mnie sonki grają najmniej drażniącym dziwekiem który dodatkowo jest pełny i wyrazisty. Trochę nie podoba mi się scena która jest usytulowana z tyłu głowy a ja lubię z przodu.
Ja z nimi nie mam problemów. Dobrze działa zarówno sterowanie ręczne jak i głosowe. Procent baterii schodzi równo z każdej słuchawki. Inna sprawa że mało kiedy naładowanie słuchawek spada poniżej 100%. Jedna ważna kwestia ja tych słuchawek używam z gumkami nie piankami z zestawu.

I co lepiej na gumkach? Bo mam możliwość zakupu spinfit 360 , podobno są dobre , jakieś zauważalne zmiany?

5 minut temu, GALAXYZ napisał:

I co lepiej na gumkach? Bo mam możliwość zakupu spinfit 360 , podobno są dobre , jakieś zauważalne zmiany?

ja raczej zostanę przy Sony a jak już to zobaczę jeszcze te Soundcore , bose odpadają ,  a jakbyś miał porównać głośność Sony i bose QC to jak wypadają? , @FeX @lucas-7

Edytowane przez GALAXYZ
Link to post
Share on other sites

Bose przy wyższej głośności zaczynają charczeć. Sonki trochę stają się ostre i gubią delikatnie detal. Ja ich używam z symbian w peel. Kiedyś je kupiłem do innych doków i pasują. Planuję nabyć jakieś spin fit bo one zabierają trochę bassu i poprawiają przestrzeń. Jedna ważna sprawa to przynajmniej u mnie większy rozmiar gumek lepiej trzyma w uchu.

Link to post
Share on other sites

No i wszystko rozchodzi się o preferencje. Dla mnie przykładowo sony nie są warte więcej niz 400zl. Nawet LDAC ich nie ratuje. Bas nich nie ma żadnej precyzji jest po prostu obły, zalewa średnicę. Piszę to właśnie w odniesieniu do AirPods Pro. Szczególnie to slychac w klasycw Hip-Hopu. Oszem jest EQ, ale ma swoje granice a dwa dla mnie słuchawki mają grać z pudełka

 

Ja jakbym szukal cieplejszego grania to bym kupił 1more true wireless anc. Bas w nich ma lepszą kontrolę, chetniej sięga subbassu(jak na możliwości takich doków). Góra bardziej detalicza z naprawdę spoko sceną Ale to przez to że siedzi tam dynamik i armatura. ANC też spoko, akurat nie poziom Sony. Ale też bardzo ok. 

 

Sam osobiście czekam na Soundcore i kusi mnie jeszcze https://smartniej.pl/gadzety/tws-1-sluchawki-od-inzyniera-sennheiser/ te mogą być dobre. Robione przez gościa co stroil Sennheisery HD580 i HD800. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

 będę miał porównanie . :)

pierwsze wrażenie, biją na głowę soniaki biorąc pod uwagę cena/jakość ,  dzęki @FeX , Wysokie tony  są wyraziste i basik elegancki, nie zagłusza średnicy jak w sony. zobaczymy jak będzię po dłuższym czasie.

https://zapodaj.net/b8411a85abcb7.jpg.html

 

Edytowane przez GALAXYZ
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.12.2021 o 15:26, GALAXYZ napisał:

 będę miał porównanie . :)

pierwsze wrażenie, biją na głowę soniaki biorąc pod uwagę cena/jakość ,  dzęki @FeX , Wysokie tony  są wyraziste i basik elegancki, nie zagłusza średnicy jak w sony. zobaczymy jak będzię po dłuższym czasie.

https://zapodaj.net/b8411a85abcb7.jpg.html

 

 

Soundcore Liberty 3 pro ma trochę większe opóźnienia niż Sony .

Link to post
Share on other sites

pracują na LDAC. ładnie brzmią i wogóle, ale mają ogromnego laga , sony wogole nie ma opóznienia , w Liberty jest taki lag ze nadają  sie tylko do słuchania muzyki, chyba ze jakiś update wprowadzą. albo może to wina mojego Xiaomi Redmi Note 10 pro.

Link to post
Share on other sites

Dziwne takie rzeczy nie powinny występować. Włącz opcje programisty w telefonie(na niecie będzie napisane jak to zrobić). Potem tam zjedz na dół to zakładki związanej z BT i upewnij się że telefon wymusza LDAC i będą też tam opcje z transmisją danych. No i prawda czy apka do słuchawek ma najnowszy firmware.

Link to post
Share on other sites
Dziwne takie rzeczy nie powinny występować. Włącz opcje programisty w telefonie(na niecie będzie napisane jak to zrobić). Potem tam zjedz na dół to zakładki związanej z BT i upewnij się że telefon wymusza LDAC i będą też tam opcje z transmisją danych. No i prawda czy apka do słuchawek ma najnowszy firmware.
Ldac ma 3 opcję
Conection
Standard
Quality

Ta ostatnia drastycznie zwiększa jakość kosztem zasięgu i opóźnień.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...