Skocz do zawartości

EVGA SR-2 Extended E-ATX


Recommended Posts

Witam,

 

EVGA SR-2 jest płytą dual socket 1366, a co za tym idzie, wyraznie rozni sie gabarytowo w stosunku do konsumenckich płyt jednoprocesorowych. Byłbym bardzo wdzieczny jesli ktos moze zaproponowac kilka modeli zgodnych ze wspomnianym mobo. Jest ktos moze zorientowany czy "Fractal Design Define XL - Black Pearl" bedzie sie nadawała do zestawu bazującego na tej płycie?

Link to post
Share on other sites

Ta plyta to nie E-ATX a HPTX :)

 

HPTX jest znacznie wieksze, co za tym idzie kompatybilnosc z roznymi modelami obudow spada :)

 

Kompatybilne modele:

 

 

Lian Li PC-V2120

Mountain Mods U2-UFO, Extended U2-UFO, Ascension, Extended Ascension, Pinnacle 18 or Pinnacle 24 with HPTX tray assembly

Lian Li PC-P80

Danger Den Black-Series - LDR - Tower 29

LittleDevil PC-V10

Cubitek Tank

HighSpeed PC's Top Deck Tech Station

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płyta jest formatu HPTX co za tym idzie będziesz potrzebował obudowy takiego formatu:

 

http://www.cooling.pl/obudowy-hptx,kategoria,107_244.html

 

"Byłbym bardzo wdzieczny jesli ktos moze zaproponowac kilka modeli zgodnych ze wspomnianym mobo."

Ale modeli czego ? Obudowy w/w, jeśli chodzi o procesory, info ze strony evgi "Supports Dual QPI Socket 1366 Intel Xeon 5600 and 5500 Processors" .

 

Kolega z góry mnie wyprzedził.

Edytowane przez MazocHH
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje. Własnie niektore sklepy podają standard EVGA SR-2 jako Extended E-ATX, a inne HPTX. W kazdym razie dziekuje wszystkim za dodatkowe informacje i propozycje.

 

Szkoda tego fraktala, ze nie da rady.

 

Pozdrawiam!

 

@Voxcordi, zauwazyłem w Twojej sygnaturce Noctua NH-D14. Jak to chłodzenie sprawuje sie w parze z podkreconym Xeon'em? Szukam tez dobrego chłodzenia pod 2 six-core xeony i najbardziej zainteresowala mnie wlasnie Noctua NH-D14 ale nie wiem czy takie gabaryty faktycznie sa konieczne dla dobrego i cichego chłodzenia. Te xeony maja akurat byc w wersji 80W + OC.

Link to post
Share on other sites

ten xigmatek fajny, do niego dwa jednoliniowce 80+gold i takie cuś http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=21193 do spięcia

 

do tego mogą być takie karty fajne http://www.galaxytech.com/__en_gb__/Product25.aspx

7 wejdzie :wariat:

 

choć 4 dwuslotowe GTX590 też, nie wiem ile tej mocy GPU potrzeba :wariat:

Edytowane przez Bany_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pod wzgledem wyglądu ten xigmatek jakos szczegolnie mi sie nie widzi, bo najbardziej spodobał mi sie wspomniany wczesniej fractal ale z drugiej strony nie widzi mi sie zeby placic 1200-1400zl za samą obudowę wiec najprowdopodobniej skorzystam z porady i wybiore xigmatek.

 

W zbyt wiele GPU inwestowac początkowo nie bede. Biore GTX580 3GB ze wzgledu na 512 shaderow i 3 GB pamieci/GPU. Pod GPGPU bedzie sie dobrze sprawować, a w miare ewentualnej potrzeby zawsze mozna dołożyć kolejne.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Teraz mam jeszcze 2 tyg. wakacji i niektore komponenty sa sprowadzane jedynie na zamowienie ale postaram sie zrobic tak, zeby dostac wszystkie komponenty w pierwszym tygodniu sierpnia. Wyników testów też jestem bardzo ciekaw wiec podzeiele sie nimi jak wszystko bedzie juz śmigać.

Link to post
Share on other sites

Wyników testów też jestem bardzo ciekaw wiec podzeiele sie nimi jak wszystko bedzie juz śmigać.

 

Dla mnie najbardziej interesujący jest wyniki benchmarku CINEBENCH i to ten dotyczący procesora, czyli konkretnie wydajności procesora w renderowaniu a nie wynik OpenGL, czyli karty graficznej.

 

Dwa XEONy powinny dać sporego kopa przy renderowaniu. CZEKAMY na testy jak na...zbawienie ! :D

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że cena takiego zestawu z dwoma XEON zależy od modelu procesora czyli od jego ceny.

 

Najtańsze z serii X5600 to ok. 1500 zł za sztukę, czyli parka za ok. 3000 zł.

 

Ze średniej półki to parka za ok. 8000-9000 zł.

 

Najdroższa parka to ponad 12.000 zł.

 

Czyli kompletny komputerek może kosztować od 5000 do 14.000 zł. :o

 

Jakby do tego jeszcze karta NVIDIA QUADRO z wysokiej półki, czyli co najmniej model Quadro 5000...

 

BAJKA tylko dla obrzydliwie bogatych ! ...lub bezgranicznych maniaków...http://i56.tinypic.com/v3m4v5.gif

Edytowane przez Kamerton
Link to post
Share on other sites

BAJKA tylko dla obrzydliwie bogatych ! ...lub bezgranicznych maniaków...

 

Nie tyle dla bogatych co dla tych, ktorym sprzet zarabia na siebie :)

 

Sam bralbys kredyty zeby to wziac jakbys wiedzial, ze po dwoch miesiacach Ci sie wydatek zwroci ;)

Link to post
Share on other sites

A jak koszta takiego high-enda?? :D

 

Staram sie nie przekroczyc 16k zl ale jest trudno i trzeba kombinowac z podzespołami.

 

Prawdopodobnie z 10-12 tys. sama plyta + proce :)

 

Na szczescie jest nieco lzej. Te xeony to akurat najtansze profesionalne six-core. Za mobo i 2 procki wychodzi ~7k zl. Niestety nie ma zadnych przejsciowych modeli i przypadku procka z mnoznikiem wyzszym o 1-2 jest juz właśnie 12k.

 

Quadro z serii 4000 powinno mi wystarczyc, bo do CUDA i OpenCL i tak bede miał GTX'a. Na dodatek kosztuje 5 razy mniej niz Quadro 5800.

 

Nie tyle dla bogatych co dla tych, ktorym sprzet zarabia na siebie :)

 

Sam bralbys kredyty zeby to wziac jakbys wiedzial, ze po dwoch miesiacach Ci sie wydatek zwroci ;)

 

Komputerek bedzie oczywiscie na siebie zarabiac. Mam dobre stanowisko w prestizowym studiu ale musze tez popracowac nad własnym portfolio, własnymi projektami i dobrze zaznajomic sie z renderami GPGPU zanim uzyskają zgodność ze standardem przemysłowym i wejdą do masowego użytku. Na innowacjach i nowinkach mozna sie chyba najszybciej wzbogacic i praca tez jest ciekawsza. Wczesniej wybralem unity3d i wyjatkowo sie oplacalo.
Link to post
Share on other sites

@saddam.

Wydaje się, że w mojej konfiguracji model NH-D14 jest trochę na wyrost. Z powodzeniem wystarczyłby NH-U12P SE2. Właśnie ze względu na konstrukcje NH-D14 musiałem wymienić RAM na modele z niskim radiatorem i pozbyłem się Reaper-ów.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powodzenia w zakupach i oby sprzecik sie sprawowal dobrze :)

 

Pracowałem juz na Xeonach westmere-ep oraz starszych i szczerze mowiąc cudów nie oczekuje. Wystarczy zeby wszystko smigało w cywilizowanych warnkach i ograniczyc do minimum koniecznosc renderingu na klastrze. W kazdym razie dzieki za życzenia. Wszystko zamówie około wrotku, środy tak zeby wszystko bylo gotowe na początek sirpnia.

 

@voxcordi, dziekie za porady! Też mi sie tak wydawało po zapoznaniu sie z gabarytami tego NH-D14. Tym bardziej, że wybrane six-core xeony maja TDP 80W + niski mnoznik wiec na zegary powyzej 3,8GHz nawet nie licze. Dopóki nie wymienie prockow na cos, co sie kreci do ~4,5GHz, pozostane przy megahalemach. Widzialem w jednej podanej recenzji, ze pasują idealnie, a dla pewnośći wybrałem też zestaw pamieci z niskimi radiatorami.

 

W kazdym razie, jestem bardzio wdzeczny za wartosciowe porady.

 

Na dzien dzisiejszy cała konfiguracje prezentuje sie tak:

 

EVGA Classified SR-2 (270-WS-W555-ER) 1x 501,66 €

Enermax TB Silence 12 cm (UCTB12) 1x 7,52 €

Enermax Magma UC-MA12 2x 15,88 €

Gainward GeForce GTX 580 3 Go Phantom 1x 440,63 €

G.Skill Extreme3 4 Go PC12800 Ripjaws CAS 9 6x 26,33 €

Hitachi Deskstar 7K3000 SATA Revision 3.0 - 2 To 1x 77,75 €

HP ZR24W 2x 359,45 €

Intel Xeon E5645 2x 409,62 €

Kit de visserie 1x 15,88 €

Kit anti-vibrations pour ventilateur 2x 2,50 €

Microsoft Wireless Desktop 3000 1x 37,54 €

Noctua NT-H1 1x 6,68 €

OCZ Agility 3 - 120 Go 2x 150,41 €

OCZ Z Series modulaire - 1000W 1x 133,77 €

Prolimatech Megahalems rev.B 2x 42,63 €

Xigmatek Elysium - Noir 1x 142,13 €

 

Total HT : 3 482,52 €

TVA (19,6%) : 682,57 €

Total TTC : 4 165,09 €

 

 

Ogolnie wszystko wygląda ok ale jeszcze pewnie cos pozmieniam przed zamowieniem.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie najbardziej interesujący jest wyniki benchmarku CINEBENCH i to ten dotyczący procesora, czyli konkretnie wydajności procesora w renderowaniu a nie wynik OpenGL, czyli karty graficznej. Dwa XEONy powinny dać sporego kopa przy renderowaniu. CZEKAMY na testy jak na...zbawienie ! :D

To co w moje sygnaturze wynik 13 pkt. w CB.

 

http://www.benchit.pl/ranks_scores/20503.jpg

Edytowane przez KONAn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...