Skocz do zawartości

Pamięci DDR3 2x4gb 1333 + DDR3 2x8gb1600


Recommended Posts

Zobacz czy goodramy nie pójdą przypadkiem na 1600 . 

A jak nie to wywal goodramy , masz i tak dużo tej pamięci jak na taki sprzęt której pewnie nie wykorzystasz , chyba , że coś renderujesz  , ale to znów procesor lipa .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Przetestowałem nowe ramy Memtestem i podczas testu Memtest pokazywał timingi 9.9.9.24, gdy HWINFO pokazuje 11.11.11.29 z czego to wynika ?

Dołożyłem Goodramy i w BIOSie ustawiłem częstotliwość na 1600 zobaczymy, czy wszystko będzie ok.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites
W dniu 23.10.2021 o 18:40, jakub1t napisał:

A jak nie to wywal goodramy , masz i tak dużo tej pamięci jak na taki sprzęt której pewnie nie wykorzystasz , chyba , że coś renderujesz  , ale to znów procesor lipa .

Może się wtrącę, bo sam mam podobnej klasy sprzęt (podobny procek, 16 GB RAM). Po wyłączeniu zapisu plików stronnicowania na dysk (aby przyspieszyć działanie komputera i ograniczyć użycie dysku SSD) wspomniane 16 GB RAMu nie jest mi jakoś super trudno zapełnić. Wystarczy odpalić trochę zakładek w przeglądarce, do tego word, excel, matlab, pycharm + kite + spyder i zaczyna się zużycie pamięci na poziomie 14 GB. I gdyby nie plany zmiany komputera, to bym dokupował kolejne 8 GB (szkoda, że nie mam DDR4...).

Jeżeli ja bym miał decydować, to bym dorzucił te 2x4GB, sprawdził timingi i częstotliwości i korzystał na luzie...

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, sokół54 napisał:

Po wyłączeniu zapisu plików stronnicowania na dysk (aby przyspieszyć działanie komputera i ograniczyć użycie dysku SSD) wspomniane 16 GB RAMu nie jest mi jakoś super trudno zapełnić

Nie opłaca się wyłączać stronicowania. Pamięć wirtualna na SSD jest całkiem szybka więc nie odczuwa się jej tak jak na HDD, a zanim ci zajedzie dysk to i ten i tak będzie już przestarzały.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

zbiku90, myślę że jest to kwestia indywidualna. Ja to wyłączyłem bodajże po dorzuceniu kości RAM i mam trochę większy spokój pod względem żywotności dysku. Może jak bym mógł zrobić sobie macierz RAID 5 to bym się żywotnością nie przejmował (bo jak nawet dysk padnie, to mogę odzyskać dane na podstawie danych i sum kontrolnych z pozostałych dysków), ale niestety nie mam RAID 5 :/

 

Nie wiem czy to zbieżność nicków, ale z innego forum kojarzę takiego moderatora Żbika. Coś masz z nim wspólnego? :D

@zbiku90

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, sokół54 napisał:

Nie wiem czy to zbieżność nicków, ale z innego forum kojarzę takiego moderatora Żbika. Coś masz z nim wspólnego? :D

@zbiku90

Zbieżność nicków :P 

8 minut temu, sokół54 napisał:

Ja to wyłączyłem bodajże po dorzuceniu kości RAM i mam trochę większy spokój pod względem żywotności dysku.

Co kto lubi. Ja mam 16gb ram i ustawiony pagefile na stałe na 16gb. Przy moim korzystaniu i tak jest bardzo rzadko wykorzystywany. No i dysk mam MLC więc powinien trochę podziałać. Tak jak piszesz kwestia indywidualna. Nie wiem jak teraz ale parę lat temu Photoshop się crashował z wyłączonym stronicowaniem.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

Nie wiem jak teraz ale parę lat temu Photoshop się crashował z wyłączonym stronicowaniem.

Co prawda photoshopa nie wykorzystuję, ale programy symulacyjne, matlab, autocad, pycharm czy visual studio nie mają tendencji do wykrzaczania się. Chyba, że in RAMu braknie, to co innego :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...