Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w zakupie karty


Recommended Posts

Witam

 

Jestem nowy na tym forum i chcialbym poznac wasze zdanie na temat zakupu karty do kwoty 700zł. Pewne pojecie na ten temat posiadam i kilka swoich typów, jednak nie chce opierac sie tylko na wlasnych wnioskach ale poznac takze opinie innych. Prosba o obiektywizm bez szalonych wypowiedzi fanatyków danej firmy.

 

Procek - Phenom II X4 955 BE

Płytka - Gigabyte Ma770T ud3

Pamiec - 2x2gb hyper- x 1600 na cl9

 

PS: Pytanie z innej beczki, a moze ktos akurat to testowal. Czy pamieci na zegarze 1333 i timingu cl7 beda wydajniejsze od takich jak ja mam czy na odwrot ? Przypuszczam ze roznice wielkie nie beda w strone cl9, ale nie jestem pewien za jakies podpowiedzi z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koobe
Link to post
Share on other sites

no z tym radkiem 6870 to sam powiem ze sie zastanawiam, ale z tego co zauwazylem w wielu testach ze 560 z nim troche wymieka , pomimo tego ze w benchmarkach lepiej wypada, chyba ze testy sa niewiarygodne.

 

Ps: Tak mi sie przypomnialo ze w sumie moim glownym celem bedzie battlefield 3 wiec karta mogla by byc w jakims stopniu pod niego moze ktos wie jak sprawa z teselacja bedzie sie przedstawiala.

Link to post
Share on other sites

no z tym radkiem 6870 to sam powiem ze sie zastanawiam, ale z tego co zauwazylem w wielu testach ze 560 z nim troche wymieka , pomimo tego ze w benchmarkach lepiej wypada, chyba ze testy sa niewiarygodne.

 

Ja przejrzałem kilka testów, i w grach te karty za bardzo od siebie się nie różnią. GTX 560 Ti znaczną przewagę ma chyba tylko tutaj http://www.hwcompare.com/8890/geforce-gtx-560-ti-vs-radeon-hd-6870/ , ale to gry ewidentnie pod Nvidię, więc może dlatego. Ja bym brał chyba GTX 560 Ti, bo cena ta sama, wydajnośc mniej więcej też, no i oferuje PhysX, a AMD niestety może się tylko (no w sumie nie tylko, ale ni wiem, czy coś jeszcze jest wykorzystywane w grach) pochwalić możliwością pracy na trzech monitorach (komu to potrzebne?).

Ps: Tak mi sie przypomnialo ze w sumie moim glownym celem bedzie battlefield 3 wiec karta mogla by byc w jakims stopniu pod niego

 

W zalecanych wymaganiach jest GeForce GTX 460 lub Radeon HD 6850, a zalecane, to pewnie ustalili takie, żeby nie było żadnych problemów z grą w max detalach, przynajmniej tak mi się wydaje. A raczej wydawało do premiery Wiedźmina 2 (zalecany GTX 260 wymięka na ultra). Możesz się wstrzymać z zakupem i poczekać na jakieś informacje o optymalizacji, ale za 700 zł chyba nie znajdziesz niczego lepszego niż 6870/560 Ti. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Wiesz co musialo Ci sie cos pomylic chyba. Bo te ceny w ceneo tam znalazlo 560 a nie 560 ti tam sie wkradl im jakis blad ceny 560 TI to chyba z 800zl to musze dac. Mozesz zobaczyc rowniez test 6870 autorskich z porownaniem referenta 560 Ti i wychodzi to bardzo podobnie jedynie w stalkerze i dircie 3 wychodzi kilka fps wiecej ale to akurat nie sa gry za ktorymi przepadam wielce. Poza tym sam widzisz ze korzystnie to nie wychodzi a nawet ponad 800zl to juz nie moj przedzial cenowy.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co musialo Ci sie cos pomylic chyba. Bo te ceny w ceneo tam znalazlo 560 a nie 560 ti tam sie wkradl im jakis blad ceny 560 TI to chyba z 800zl to musze dac.

 

Faktycznie :roll: . Sorry, nie zwróciłem uwagi. Na górze jak wół jest MSI GeForce with CUDA GTX 560Ti TWINFROz OC 1GB, a pod spodem podane zwykłe GTX 560. Tak mi się właśnie wydawało, że 560 Ti za 700 zł to coś nie halo, ale napis na górze skutecznie mnie zmylił :P . To w takim razie ja bym brał HD 6870, wg mnie nie warto dopłacać, a jak 800 zł to nie Twój przedział cenowy, to już tym bardziej. Poczekaj jeszcze na opinie innych, ale wątpię, czy za 700 zł coś lepszego znajdą. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Ja w pierwszej chwili tez wszedlem i mowie sobie " qrde jaki tani ten 560 ti, chyba cos przeoczylem " ale faktycznie to bład wyszukiwania. Z reszta tak jak mowie nawet na benchmarku w testach ten 560 ti wcale cudów nie tworzy, a jest droższy o 150 zł. Nie wiem jak to jest do końca może testy sa mało wiarygodne, poczekam co powiedzą inni na ten temat, ale faktycznie w tym przedziale cenowym to nic ciekawego już nie ma.

Link to post
Share on other sites

Z reszta tak jak mowie nawet na benchmarku w testach ten 560 ti wcale cudów nie tworzy, a jest droższy o 150 zł.

 

Myślę, że to się może zmienić wraz z premierą nowych gier (np. BF3), bo 560 Ti jest teoretycznie trochę mocniejszy (takie przynajmniej odnoszę wrażenie, patrząc na testy), a do np. DiRTa 2, często używanego w testach, wystarczy już coś pokroju HD 6790, żeby pograć w maksymalnych detalach, więc BF 3 będzie prawdziwym testem nowych kart i tam mocniejszy 560 ti może mieć przewagę. Ale myślę, że będą to różnice naprawdę nieduże, co widać w testach Wiedźmina 2, tam nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy HD 6870 i 560 Tii. Tak czy inaczej, wg mnie nie warto dokładać 150 zł i ja bym brał HD 6870. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, wg mnie nie warto dokładać 150 zł i ja bym brał HD 6870.

 

Sam ostatnio stanąłem przed problemem wyboru karty grafiki co prawda chciałem jakiegoś GTX'a ale też rozważałem kupno Radka :) W końcu zdecydowałem się na 560 ti wolałem troszkę dopłacić niż potem żałować :) I teraz nie żałuję dlaczego? :) otóż nic tak nie cieszy jak takie małe pierdółki zwane PhysX oraz Cuda wykorzystane w grach :D Co z tego, że w jakimś tam teście radek wypadł lepiej skoro i tak nie ma szans zaoferować takiegos poziomu rozgrywki co GTX :)

Jedynie musiałem troszkę się sterownikami pobawić i teraz poza Armą 2 (która jest grą bardzo zrąbaną pod względem optymalizacji) wszystko jest git :)

 

Zresztą Twój wybór zależy od tego w jakie gierki będziesz grał :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Czy dla jednej technologi Physx warto ? nie wiem sam musial bym sie zastanowic bo gier wartych zagrania z technolgia physx jest na palcach u jednej reki poza tym juz w nie gralem a ile wyjdzie wartych zagrania ciezko pow. poza tym jak widze karte drozsza od radka o w sumie 25% jego ceny ktora wnosi mi physx i praktycznie przyrost wydajnosci rzedu 1-2 fpsy na grze ( czasami wypada slabiej od 6870 zalezy jaka gra ) no to nie wiem czy to jest sens to juz lepiej doplacic do 6950 albo 570.

Link to post
Share on other sites

Czy dla jednej technologi Physx warto ?

 

A to już musisz sam zdecydować. Gier, w których PhysX naprawdę coś daje, jest chyba tylko dwie - Alicja i Batman AA, w reszcie produkcji obsługujących tę technologie nie zauważa się różnicy podczas akcji. Wg mnie zdecydowanie nie warto, ale potrafię zrozumieć ludzi, którzy kupują karty Nvidii dla tejże technologii.

to juz lepiej doplacic do 6950 albo 570.

 

Wiadomo, że lepiej. Ale zastanów się, czy chcesz wywalić 1200 zł na kartę graficzną. Na HD 6870 pograsz we wszystko, co wyszło na maksymalnych detalach (wyjątkiem jest Wiedźmin 2 - tam trzeba wyłączyć uberpróbkowanie), nadchodzącego Battlefielda 3 również odpalisz na najwyższych, przynajmniej tak wynika z podanych wymagań, ale za 2 lata możesz już grać "tylko" na wysokich, a na HD 6970/GTX 570 grałbyś na maksymalnych. Musisz sam zdecydować. Mnie by tam było szkoda wydać prawie półtora patyka na kartę :). Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem pphysyx prawie nic nie daje a wydajność spada dwukrotnie sam testowałem wcześniej miałem gtx jak chcesz te pierdołki sobie włonczyc to kup sobie przynajmniej gtx 570 a najlepiej gtx 580 albo 560 ti i do tego drugą kartę np gtx 260 do physyx moim zdaniem optymalny wybór będzie radeon 6870 polecam HAWK msi twin froz 3 karta bardzo wydajna doskonale się podkręca przy tym jest bardzo cicha i chłodna po oc przegania gtx 560 ti a przy tym jest tania ja za swoja dałem 630 zł spokojnie wiedzmin 2 chodzi na ultra detalach min fps jaki udało mi sie zauwazyc to chyba 35 przeważnie jest 42-45 oczywiscie w rozdzielczości ful hd[ 1920 x 1800] doskonała wydajność za stosunkowo niska cenę

 

Moim zdaniem pphysyx prawie nic nie daje a wydajność spada dwukrotnie sam testowałem wcześniej miałem gtx jak chcesz te pierdołki sobie włonczyc to kup sobie przynajmniej gtx 570 a najlepiej gtx 580 albo 560 ti i do tego drugą kartę np gtx 260 do physyx moim zdaniem optymalny wybór będzie radeon 6870 polecam HAWK msi twin froz 3 karta bardzo wydajna doskonale się podkręca przy tym jest bardzo cicha i chłodna po oc przegania gtx 560 ti a przy tym jest tania ja za swoja dałem 630 zł spokojnie wiedzmin 2 chodzi na ultra detalach min fps jaki udało mi sie zauwazyc to chyba 35 przeważnie jest 42-45 oczywiscie w rozdzielczości ful hd[ 1920 x 1800] doskonała wydajność za stosunkowo niska cenę

 

oczywiscie bez uberpróbkowania to zabija nawet gtx 580 który kosztuje ok 1600zł
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem optymalny wybór będzie radeon 6870 polecam HAWK msi twin froz 3 karta bardzo wydajna doskonale się podkręca przy tym jest bardzo cicha i chłodna po oc przegania gtx 560 ti a przy tym jest tania ja za swoja dałem 630 zł

 

Qrde to faktycznie ladne osiągi i macie racje ze chyba nie bedzie sensu bo jak sie chce troche wiecej to juz lepiej by bylo wsadzic nie 200zl wiecej tylko z 1200 zeby to mialo jakies rece i nogi. Zastanowie sie nad tym MSI ,a moze ktos jeszcze polecil by jakas sprawdzona wersje z autorskim chlodzeniem ?

 

PS:

Na HD 6870 pograsz we wszystko, co wyszło na maksymalnych detalach (wyjątkiem jest Wiedźmin 2 - tam trzeba wyłączyć uberpróbkowanie)

 

No myślę ze z metro 2033 moze by byly jeszcze problemy ale z ta gra maja do tej pory problem nawet radki 6990 :)

 

 

 

Czekam na jakas propozycje od kogos na temat tej wersji radka 6870 takiego cena/jakośc tak jak mowilem 700zl moze ewentualnie lekko przekroczyc.

Edytowane przez koobe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...