Skocz do zawartości

Komputer z procesorem Ryzen 9 5900X


Recommended Posts

Witam

 

Palnuje po latach zmienic komputer na nowy. Zeby zestaw mi posłużył po wielu przemysleniach w pierwszej kolejnosci wybór padł na Ryzena 9 5900x. I tutaj... Problem jak dla mnie na chwile obecna jest wybór chłodzenia. Procesor prawdopodobnie bedzie ustawiony na fabryczne podkrecenie w BIOS. Poczatkowo zastanawialem sie nad Powietrzem Sielentium PC Grandis 3 czy Fortisem 3 ale nie wiem czy z tym procesorem te chlodzenia sobie poradza i czy nie bedzie kolizji z kosciami pamieci ect. Wiele osob poleca mi chłodzenie wodne ze jest ono o wiele lepsze bardziej wydajne ect. Problem tkwi w kluturze pracy takich chłodzen. Czytałem o Navisach 240 czy 280 ale okazuje sie ze "klekaja" po kilku miesiacach, lozyska zaczynaja halasowac i wiatraki zyja swoim zyciem. Podczas Stresu ponoc nie idzie spokojnie usiedziec takie jest to irytujace. Znajomy juz wymienil 3 sztuki i wlaczy dalej. Ja takiej cierpliwosci nei mam. Jestm zielony w tym temacie wiec prosze o pomoc. Dodam ze zastanawialem sie nad jeszcze nad Arctic Liquid Freezer II 280 (ACFRE00066A) ale jak mowie nigdy nei mialem do czynienia z coolerami wodnymi

 

 

Wstepnie wybrany zestaw ( pytanie czy wszystki i co ew. sie pomiesci )

 

  • Obudowa – Sielntium Armis AR6X EVO TG ARGB

  • Płyta Główna - Gigabyte X570 AORUS ELITE

  • Procesor - Ryzen 9 5900X

  • Pamięć – G.SKILL DDR4 RipjawsV 32GB ( 2x16GB )

  • Karta - Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE LHR 12GB GDDR6

  • Dysk - ADATA 1TB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

  • Zasilacz - be quiet! Straight Power 11 750 W

 

Prosze o pomoc i ewentualne doradztwo z góry dzieki !!!

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego chcesz ten komputer. Chłodzenie Arctic II podkręconego 16'o rdzeniowca i komfort pracy w porównaniu z Assassin III jest bez porównania (czyli chłodzenie zbliżone klasą do Noctua NH-D15, czy BQ DRP). Navisy są zwyczajnie kiepskie (mniej wydajne/głośniejsze), w dodatku droższe, a LF II 360 wyciągniesz w nieoświetlonej wersji za jakieś 430zł, jak ci zależy na światełkach, to 100zł więcej. W grach nie będziesz słyszał tego chłodzenia (bo karta graficzna je zagłuszy), w normalnej pracy też nie słyszę komputera stojącego pod biurkiem. Oczywiście wymaga to samodzielnego ustawienia krzywych dla wentylatorów.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...