Skocz do zawartości

Gigabyte z490 vision g problem z sata


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez woziu174,

Recommended Posts

Cześć. Mam problem z płytą Gigabyte z490 vision g na które siedzi procek i9 10850k. Dzisiaj przy próbie włączenia komputera nie chciał bootować się system. Windowsa mam zainstalowanego na dysku m.2 oraz mam dysk ssd oraz hdd i napęd podłączony przez sata. Zresetowałem bios i po wejściu do biosu nie widział żadnych urządzeń podłączonych przez kabel sata. Po odłączeniu wszystkich urządzeń sata komputer działa i bootuje normalnie. Wszystko działało prawidłowe przez ok rok i nagle dzisiaj coś się stało. Próbowałem innych kabli sata, przeinstalowałem windowsa oraz sprawdziłem dyski które działają pod innym komputerem. Czy to może być uszkodzona płyta główna czy coś inego? 

Link to post
Share on other sites

Jak podpinam dysk czy napęd bios czasem wykrywa czasem nie. Jak wykryje dysk ssd to w programie Intel Optane pokazuje że jest uszkodzony SMART a podłączyłem dysk pod drugi komputer i normalnie działa. Napędu np w ogóle  nie widzi i wtedy windows nie chce bootować napęd sprawdzony też na drugim komputerze i działa normalnie 

 

Bios zresetowany przez wyjęcie baterii na 30 min po 2 razy nic nie dało  

Link to post
Share on other sites

Próbowałem na wszystkich portach sata i niestety nic. Wyjąłem też dysk m.2 i też bios nie widział żadnych urządzeń

Tylko właśnie nie wiem czy jest to awaria płyty czy procesora trochę się znam na komputerach ale właśnie nie wiem czy za taką awarię odpowiada procesor czy płyta

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...