Skocz do zawartości

GTX 750 Ti OC problem


Recommended Posts

Cześć. 

Moja karta graficzna ma swoje lata, chciałoby się ją wymienić, ale obecne ceny skierowały mnie w kierunku OC. 

Karta (GTX 750 Ti) jest od gigabyte. Pobrałem MSI afterburner, podkręciłem rdzeń do 1386 MHz (+171 MHz) w boost, pamięć do 3200 MHz (z bazowych 2700, czyli +500 MHz). Testowałem stabilność w grach typu sniper elite 4, metro last light i cs:go (deatmatch)- bez crashy przy graniu tak po 1-2 godziny, temperatura GPU około 75 stopni. Uznałem wynik za zadowalający, tym bardziej że inni w internecie chwalili się jeszcze wyższymi osiągami w OC. 

Odpaliłem więc CSa, ale już jako mecz rankingowy. Pierwsza runda- GPU crash, niestabilna praca. Zacząłem mu obniżać taktowanie pamięci- zrobiło się lepiej, ale dalej problemy były. Dziś podczas rozgrywki, przy +350 MHz na pamięciach miałem znów crash. Obecnie mam na pamięci +300 MHz. 

Zastanawia mnie czemu bardziej wymagające tytuły nie crashują, a CS już tak. Ba, na deatchmatchu nie ma problemu, ale na rankingowym (na tej samej mapie co deatchmatch) takie problemy... 

Napięcia nie podwyższałem, bo nie chciałem mocniej temperatur podbijać.

Macie jakieś sugestie? 

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, jakub1t napisał:

Moja 750ti się kraszuje w cs go po 5 minutach bez oc . Benchmarki mogą chodzić cały czas  lub gra WOT . Moja jest na bank uszkodzona no i to uszkodzenie wychodzi najszybciej w cs go  

To widzę, że CS lepszy od wszelkich wygrzewaczy do sprawdzania stabilności :D

 

18 minut temu, Yokai napisał:

Podaj nazwy wszystkich podzespołów swojego PC.

procek: i5-4460,

grafika: Gigabyte GTX 750 Ti 2 GB

płyta główna: Gigabyte b85-HD3-A

RAM: 2x8 GB Kingston 1600 MHz DDR3, zapięte na Dual Chanel

Dysk: system na SSD Samsung 860 EVO, gry na HDD Toshiba 1 TB, kopie zapasowe na drugim Toshiba HDD 1 TB, wszystkie trzy dyski połączone pod SATA 3

zasilacz: nie pamiętam już producenta, ale był przewymiarowany (650 W) i nie był to producent z czarnej listy zasilaczy

 

Uwagi:

1. system, który jest na SSDku jest klonem partycji C z dysku HDD

2. obecne napięcie GPU ustawione na 0.937 V (wg HWMONITOR)

 

Coś jeszcze potrzebujesz?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Yokai napisał:

Zdejmij boczny panel obudowy i zrób zdjęcie tabliczki znamionowej zasilacza.

Z całym szacunkiem, ale czy teraz się nabijasz? Przecież ta karta jak i procesor w stresie ciągnie razem około 100 -150 W przy zasilaczu 650 W. Chcesz zobaczyć rozpiskę napięć i prądów na zasilaczu? Zasilacz nie był noname, parę lat temu kosztował jakoś 300 zł. Rozumiem, jak bym podkręcał jakąś mocną kartę- duży pobór mocy, spadki napięć, rozjeżdżanie się napięć na liniach zasilających, ale nie przy takim obciążeniu jak 750 Ti :D

Poza tym jest jeszcze VRM...  

Model zasilacza Aerocool VX-650

Nie mogę już edytować poprzedniego posta, więc napiszę nowy:

Dziś na nastawach +171 rdzeń oraz +300 pamięć znowu był crash. Obniżyłem wartości OC odpowiednio do : +160 rdzeń, +280 pamięć. 

Zastanawiam się czy by nie zrobić eksperymentu- obniżyć rdzeń do np +100, a pamięć podciągnąć do +400 MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...