Skocz do zawartości

Karta od Geforce czy AMD - przyszłościowo.


Recommended Posts

Witam

 

Jak widzicie najbliższe 2 lata w grafikach?? Warto się bardziej zainteresować AMD czy NVIDIA oraz o co będzie łatwiej?? Obecnie wszystkie karty mają dostawy opóźnione itd. więc szukam GDZIEŚ gdzie można się w kolejkę zapisać po jakąś kartę dobrą. 

Jestem zapisany w EVGA USA ale ci nie wysyłają do Polski, mam znajomego w USA ale nie wiem czy będzie się dało jak już dostanę info o dostępności więc... szukam czegoś w EU. EVGA zablokowane ma kolejkowanie... ktoś może coś polecić albo gdzie szukać zapisów na karty czy to na ten czy na przyszły rok (premiery itp.).

 

Tak najlepiej uzyskać kartę bo sklepy mogą wywindować znowu ceny w kosmos. Po prostu czy jacyś inni producenci robią jak EVGA...

Edytowane przez krakow2000
Link to post
Share on other sites

Miałem rx 6700 xt gaming x, grałem na niej w cyberpunka bez problemu na ultra w 1440p jak chcesz grać na takiej rozdzielczości to celuj w  numerek wyżej 6600 xt i bez xt będzie za słaba, ewentualnie rtx 3060 ti 3070 lub 3080 lub ti, ewentaulnie rx 6800 xt.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, tokacz napisał:

jak w przyszłym roku szumne zapowiedzi się sprawdzą co do premiery nowych kart, to żadna obecna nie będzie przyszłościow

 

Zobaczysz ceny i dostępność RTX4000 to nagle się okaże, że taki 3080 stanie się bardziej długowieczny niż i7-2600k... 

 

Doświadczenie pokazuje, że najbardziej przyszłościowościowe są karty, które najwolniej się starzeją (każdy, kto np siedzi nadal na 1080 Ti potwierdzi moje słowa) - przy czym płacić 11-12k za 3090 tj czysta głupota. W związku z tym - przy obecnych cenach - moim zdaniem nadal najbardziej przyszłościowościową kartą pozostaje 3080. 85% wydajności Topowego 3090 za połowę ceny; maksuje wszystko w 2K (pomijając wynalazki typu RT, które zarzynają jego wydajność). 

 

Jeśli ktoś nie musi mieć karty fabrycznie nowej to albo poluje non stop na okazję - albo czeka na premierę RTX 4000 i wtedy szuka używki z dobrą gw. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.10.2021 o 23:25, Rebelmind napisał:

Doświadczenie pokazuje, że najbardziej przyszłościowościowe są karty, które najwolniej się starzeją (każdy, kto np siedzi nadal na 1080 Ti potwierdzi moje słowa)

Przecież to logiczne, że topowej wydajności sprzęty można używać dłużej bez stwierdzenia:

- Ta karta/procesor już nie daje rady w grach. Trza zmienić.

 

A przyszłościowa karta, to taka, która wyjdzie w przyszłości. Proponuję więc Nvidię z serii 4xxx. Jest przyszłościowa? Jest. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują teraźniejsze karty:menda:

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, lukasz272015 napisał:

Granie w chmurze na GN w 1440p na max to będzie przyszłość

Może kiedyś, narazie to jest "proteza" która dość skutecznie zastępuje "prawdziwe" granie, ale jednak nie do końca. W szybkie sieciówki przez GFN nie pograsz na przykład, a single player są o wiele bardziej grywalne na prawdziwym sprzęcie. No ale fajnie że da się odpalić np. CP2077 na 10-letnim laptopie i jako tako działa :D

No i plusem jest to że nie trzeba mieć dużej przestrzeni dyskowej ani czekać na pobranie aktualizacji, klikasz i grasz od razu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...