Skocz do zawartości

Problem z benq 2411 - brak 144 hz


Recommended Posts

Witam

Mam mały problem z powyższym monitorem, otóż parę dni temu zmieniłem PC na lapka i chciałem podpiąć lapka do monitora który mi pozostał po PC. Niestety w ustawieniach nie mam możliwości wyboru 144hz. Wcześniej miałem podłączony monitor po DVI-D do GTX ASUS 970 teraz mam po HDMI 2.1 do RTX 3060 w wersji laptopowej. Ktoś z was miał już taki problem?

Dzięki z góry za pomoc 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o HDMI to podłączyłem innym to ten sam efekt

Jeżeli masz na myśli inny typ kabla to nowe laptopy lenovo legion nie mają innego wyjścia do wyświetlania obrazu (chyba jeszcze przez USB-C mogę ale nie mam ani takiego przewodu ani takiego wyjścia w monitorze)

Dodam jeszcze tylko że kabel ten co podłączyłem (bo na początku myślałem że stary jest np HDMI 1.2 - nie wiem kiedy go kupilem więc nawet nie jestem w stanie określić jaki to jest ) kupiłem dzisiaj i jest to HDMI 2.1

Link to post
Share on other sites

BenQ Zowie XL2411 ma wejście z transmiterem HDMI 1.2 lub HDMI 1.4

także zmiana kabla HDMI nie pomoże, bo będzie zawsze max 1920x1080@60Hz

 

aby obsłużyć sygnał 1920x1080@144Hz przez kabel HDMI potrzeba standardu HDMI 2.0 w monitorze

 

 

trochę matematyki: (jak by ktoś napisał że przez HDMI 1.4 przejdzie FullHD 144Hz :P)

  • HDMI 1.4 max obsługuję 3840x2160x30 = czyli 248 832 000 px/s
  • HDMI 2.0 max obsługuję 4096x2160x60 = czyli 530 841 600 px/s
  • a na rozdzielczość. 1920x1080x144Hz = trzeba 298 598 400 px/s

 

a co najciekawsze 1920x1080x120Hz = wynosi 248 832 000 px/s 

czyli taki sygnał powinien przejść przez HDMI 1.4 a jeszcze mi się to nie udało xD

Link to post
Share on other sites

meh.... czyli trzeba go zmienić :(

no dobra ale kontynuując (nie chce zakładać nowego tematu) mój laptop to Lenovo legion 5 15 - dokładny model https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r5-16gb-512ssd-3060-w10_1.bhtml?gclid=CjwKCAjwh5qLBhALEiwAioodsy1OpQz99scjc3Q934QqHF_31gJ5PlclgmPQLorufC1XN0iToeWpJBoCnYQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

i teraz będąc szczery ogarniam podzespoły PC (które lepsze co lepsze itd) ale no ni chu chu nie znam się na kablach - niestety. Pytanie brzmi czy jak kupie kabel USB-C - DP to uciągnie to 144 hz? czy lepiej od razu nastawić się na HDMI?? Mogę jeszcze zwrócić kabel (zakup przez neta mogę oddać w ciągu 14 dni) ale jeśli nie uciągnie mi ten USB -C - DP to bez sensu, a może DP - HDMI (gdzieś czytałem że powinienem kupić HDMI - DP że niby to jest ważne itd ale nigdzie nie ma - nie wiem może ktoś na forum beke sobie kręcił :()

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...