Skocz do zawartości

i5 2500k 4.7ghz czy ustawiłem wszystko prawidłowo ?


Recommended Posts

Miałem kiedyś 2600k podkręcone. Potem przez jakiś czas miałem downgrade właśnie do 2550K, który trzymałem jako drugi komp.

Prawda jest taka, że ten procesor Ci się kończy w dzisiejszych grach i działa na granicy możliwości co u siebie obserwowałem bo miałem go w parze z RTX 2060.

On po prostu ma za mało rdzeni i te co są, działają Ci pewnie w większości aplikacji na 100%. Przy tym podkręceniu jakie masz i warunkach, uznałbym te temperatury za normalne...

Zacznij myśleć nad upgrade...

 

Poka napięcie max jakie rzeczywiście jest w windows jak masz go obciązonego na 100%.

 

 

Edytowane przez effendi3GO
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie jest napięcie pod obciążeniem, najlepiej jakimś syntetykiem np. Cinebench 20? Odczytaj w hwinfo albo cpu-z. Secondary Current Limit da się chyba też podnieść powyżej tych 32A. Czy chłodzenie jest ok to się okaże jak podasz napięcie, może być za wysokie na dodatnim offsecie.

Link to post
Share on other sites

Napięcie w normie, z tym chłodzeniem zbytnio nie poszalejesz jednak, zostawiłbym jak jest.  FYI mój 2500K robił stabilne 4,5ghz @ 1,3V, 4,8 @ 1,37 i 5,0 @ 1,45. Przy ostatnim ustawieniu był już też problem z temperaturami (pod Zalmanem 10x i w CM HAF 912 z mocnym przeciągiem) i używałem go tylko do benchmarków, na co dzień latał przeważnie na 4,5 właśnie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.10.2021 o 16:09, zbiku90 napisał:

Napięcie w normie, z tym chłodzeniem zbytnio nie poszalejesz jednak, zostawiłbym jak jest.  FYI mój 2500K robił stabilne 4,5ghz @ 1,3V, 4,8 @ 1,37 i 5,0 @ 1,45. Przy ostatnim ustawieniu był już też problem z temperaturami (pod Zalmanem 10x i w CM HAF 912 z mocnym przeciągiem) i używałem go tylko do benchmarków, na co dzień latał przeważnie na 4,5 właśnie.

Mam jeszcze jedno pytanie orientujesz się czy ta płyta ma możliwość ustawienia stałego core voltage ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...