Skocz do zawartości

Super karta?


Recommended Posts

Godzinę temu, krzysiulos napisał:

https://www.x-kom.pl/p/664318-karta-graficzna-nvidia-inno3d-gefroce-rtx-3060-twin-x2-oc-lhr-12gb-gddr6.html czy takie cos starczy na lata jakby się dołożyło do tego dobrego kompa? Czy nadal nieopłacalne jest branie nawet top kart w obecnym czasie i czekac z 2 lata pewnie na normalność?

To nie jest top'ka. Do 1080p wystarczy na kilka lat. Już do 1440p raczej nie. Zależy jak bardzo Cię ciśnie na zakup... Mówi się, że warto poczekać z zakupem kart, ale termin podawanych przewidywań co raz to mocniej przesuwa się bardziej w odległe.

1 minutę temu, sznib napisał:

3060 to średnia półka. Na lata starczy, ale musisz mieć świadomość ze trzeba będzie schodzić z detalami w nowszych, bardziej wymagających tytułach. Dużo też zależy od rozdzielczości, do4k ta karta jest na pewno za słaba.

Popieram.

P.S. Do 4K to i nawet mój 3080 Strix OC jest za słaby.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie aktualnie inwestowanie "na lata" w sprzęt do 1080p to nieporozumienie. Standardem powoli robić się powinno 1440p. 4K do monitorów to imo bezsens. Miałem 32" 4K@60Hz, sprzedałem w końcu i zmieniłem na 34" 3440x1440@144Hz, dodałem do tego RX 6700xt. Jestem bardziej niż zadowolony z obecnej konfiguracji a jedynym co nie wyciąga 60fps na najwyższych jest CP2077 (może jakieś inne też ale nie miałem okazji trafić). RT jest mi zbędny więc zrezygnowałem z RTX.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie tyle ileś lat, bo przy premierze Ada Lovelace (Q3 2022) - jeśli tylko potwierdzą się przecięli nt skoku wydajności - będziemy mieć powtórkę z szopki. Po prostu trzeba śledzić sytuację na rynku na bieżąco i próbować ustrzelić swój egzemplarz. Proponuję mocno przy polować w okolicach Black Friday, bo chodzą plotki, że będzie to ostatnia większa dostawa przy jeszcze nie tragicznych cenach. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Upgrade to jeszcze mały problem. Ja w czerwcu zeszłego roku kupiłem rx 5700xt za 450€. W październiku, po premierze rtx 3000 myślałem że sobie w nogi strzelę jak zobaczyłem jakie tanie mają być nowe karty. Jak wyszło każdy wie. W maju tego roku sprzedałem 5700xt za 850€, dołożyłem 50€ i kupiłem rx 6700xt. Gdybym teraz miał składać kompa to bym odpuścił i kupił Xboksa z Game Passem.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, CozzY napisał:

Standardem powoli robić się powinno 1440p

Standardem robiło by się gdyby ceny kart były normalne a,że każdy wie jak jest to 1080p będzie b.długo na topce.

 

6 godzin temu, krzysiulos napisał:

Ale i tak wg. wszystkich te karty nie są tyle warty i każdy kto chce teraz składać nowego kompa czy upgrade'ować zeby starczyl na ileś lat nawet jak sie nie gra w Cyberpunka to mu się to odradza.. konsoli nie chce bo mam ps4 i mam tyle gier ze nie wiem kiedy je przejde.

Jeżeli masz konsolę,dużo gier i nie wiesz kiedy je przejdziesz to po co zakładasz temat i pytasz o kartę graficzną,ona ci ma pomóc:?:

8 godzin temu, sznib napisał:

W obecnej sytuacji lepiej kupić konsolkę do grania niż przepłacać za GPU. zwłaszcza że końca tej drożyzny nie widać.

Inflacja, tzw. Kryzys kontenerowy w Chinach, problemy z dostawami wody dla TSMC (ciekawe, że o tym szeroko rozumiane media milczą), szalejący kurs dolara, kryptowaluty, kopacze kryptowalut (akurat złamali LHR), do tego jeszcze nowe podatki. A to i tak tylko część problemów (ot, choćby gigantyczny popyt i brak mocy przerobowych na Tajwanie).

Jeszcze na początku roku samozwańczy eksperci i inni spekulanci sugerowali, że sytuacja na rynku półprzewodników i szerzej elektroniki poprawi się już na początku roku 2022. Do końca tego roku pozostało 3 miesięc. Dziś już wiadomo, że na normalne rynkowe ceny, można liczyć raczej za 3 LATA niż miesięcy.

Elektronika ma drożeć więc lepiej kupić konsolę i darować sobie PC-ty.

A wszystko to przez burdel covidowy którego nie ma ale pieniędzy więcej każdy chce.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dla tych, którzy myślą, że ceny się unormują i będzie miód i mleko nie biorąc pod uwagę, że producenci to mają w pupie obniżanie cen oraz kryptowaluty bo i tak zarabiają rekordowo:

https://www.purepc.pl/plyty-glowne-i-karty-graficzne-beda-jeszcze-drozsze-calkiem-mozliwe-wszystko-za-sprawa-drozejacej-folii-miedzianej

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.09.2021 o 21:44, krzysiulos napisał:

Ale i tak wg. wszystkich te karty nie są tyle warty i każdy kto chce teraz składać nowego kompa czy upgrade'ować zeby starczyl na ileś lat nawet jak sie nie gra w Cyberpunka to mu się to odradza..

 

Bo ludzie wciąż pamiętają po ile karty chodziły jeszcze do niedawna, jakie były trendy przy premierze nowych architektur itp więc globalny kryzys - który nie dość że trwa już ponad rok i nadal się pogarsza to na dodatek nie widać jego końca - jest bardzo nowym i nieznanym doświadczeniem. Wszyscy naiwnie liczymy, że sytuacja wróci do normy, podczas gdy teraz normą może być szopka, jaką mamy od premiery Amperów / RDNA2. 

 

Niech przestrogą zaś w wyrażaniu swoich mądrości i błędnym prorokowaniu będzie przykład autora wątku o Amperach, @joker5513. Jak większość, nie dorwał swojej 3080 na premierę w sklepie, pojechał więc i zapłacił bakszysz Januszowi - za co został dojechany publicznie na forum (także przeze mnie - kajam się), bo "ileż to on nie przepłacił, bo karty przecież zaraz będą dostępne....". Tymczasem już po kilku miesiącach mógłby tą swoją kartę puścić nie za ~4500 (za ile bodajże kupił od Janusza), a za 7500 pln // oczywiście, zostałby wtedy bez 3080, bo mocfelki / xscam bardzo długo nie realizowali zobowiązań z premiery a nowej karty przecież za tyle nie znajdzie w PL.

 

W dniu 30.09.2021 o 22:40, CozzY napisał:

Upgrade to jeszcze mały problem. Ja w czerwcu zeszłego roku kupiłem rx 5700xt za 450€. W październiku, po premierze rtx 3000 myślałem że sobie w nogi strzelę jak zobaczyłem jakie tanie mają być nowe karty. Jak wyszło każdy wie. W maju tego roku sprzedałem 5700xt za 850€, dołożyłem 50€ i kupiłem rx 6700xt.

 

No to zrobiłeś prawie dobry interes. Ja szwagrowego 5700 XT wymieniłem mu w szczycie na 6800 nonXT - 1:1 bez dopłay, Nitro za Nitro. Górnik nawet się osobiście po kartę pofatygował :D 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam powyższe. Dodam tylko że moja 3080 Strix OC zamówiona w xkomunie 17 września 2020 (równo 13 miesięcy dziś mija) za 4270zł  dalej do mnie nie dotarła. Mędrcy zaproponowali mi voucher na 1000zł na zakupy w ich pożal się Boże sklepie w zamian za anulowanie zamówienia. Takiego wuja!!! Jestem 40-50 w kolejce i sprzedadzą mi tą kartę w cenie z premiery choćby skały defekowały :[ Sooner or later...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...