Skocz do zawartości

Po dołożeniu RAM komputer nie startuje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć.  Liczę na waszą pomoc, bo nie chcę oddawać komputera do serwisu, a sam średnio znam się na takich sprawach.

Mój sprzęt to:

płyta MSI B450-A PRO

procesor AMD Ryzen 5 2600

grafika Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5

pamiec Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4

zasilacz SilentiumPC  Vero L2 600W 80 Plus Bronze

 

Posiadam go od niecałych dwóch lat i ostatnio postanowiłem dołożyć sobie więcej Ramu. Dokupiłem drugi taki sam zestaw Viperów i dzisiaj je wpiąłem. Niestety po uruchomieniu komputera Bios nie startuje, na monitorze jest czarny ekran. Wiatraki pracują normalnie, tylko nie ma obrazu. Stwierdziłem, więc że trzeba zresetować BIOS. Wyjąłem baterię i zresetowałem go zworką, ale nic to nie dało. Wyjąłem więc nowe kości i zostawiłem tylko stare. Ponownie odpaliłem kompa i znowu nic. Czarny ekran. 

No i teraz zaczynam się martwić czy coś mi nie padło. Ani na starych, ani na nowych kościach komputer nie startuje. Próbowałem też różnych kombinacji z układem kości, ale za każdym razem to samo. Nie mam pojęcia co mogło się stać.

 

Dodam jeszcze, że przed dołączeniem nowych kości czyściłem komputer w środku sprężonym powietrzem, może wtedy coś schrzaniłem, chociaż robiłem to już wiele razy z moim starym komputerem i nigdy nie było problemów.

 

Proszę o jakieś rady jak rozwiązać mój problem. Co poszło nie tak, ewentualnie co mogło paść i dlaczego?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Otoshi
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, Otoshi napisał:

Jestem idiotą, podłączyłem monitor do płyty głównej zamiast do karty.

Nie bądź dla siebie takie surowy ;) Czasem takie oczywiste błędy są najtrudniejsze do zlokalizowania, dobrze jest 2x dokładnie sprawdzić całe okablowanie jak coś jest nie tak.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...