Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Zakupilem ostatnio Intel Pentium Dual Core E5200 i teraz potrzebuje do niego jakas plyte glowna ;) mam na ten cel przeznaczone 350zl :) zastanawiam sie nad Microstar P31 NEO-F V2 (w Komputroniku jest po 241zl natomiast widzialem ja na allegro za 150zl) poza tym jezeli udalo by sie kupic dobra ale tania plyte glowna to byloby dobrze zebym zainwestowal w jakis zasilacz (400-450W powinno starczyc) ktory pociagnie Radeona 3870 512 MB ;) z gory dziekuje za porady :sciana: pozdrawiam

ps. najlepiej zeby na plycie mozna bylo zalaczyc dwa dyski twarde ze standardu ATA/133 bo takie mam...

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-ga-p31-es3g.0.337384.html

http://www.agito.pl/zasilacze/bequiet-pure-power-350w-bn094.221.339741.html

Całość przekracza budżet o 17zł

 

Płyta powinna dać całkiem dobre OC na E5200, zasilacz też wytrzyma Twój zestaw z OC i będzie miał zapas na ewentualnie wymianę karty czy innego podzespołu.

Link to post
Share on other sites

sorki niespojrzalem dokladnie Kubbak podal wersje mocno ekonomiczna

nie popieram to samo tyczy sie Twojego wyboru z allegro ale w tej cenie to moze i warto

zdecydowanie bralbym te

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=30582

a jak juz jestem w tym sklepie to i ten zasilacz Fortona

2 linie po 16A obciazalnosc 336W

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=49045

 

to jest i porzadna plyta i porzadny zasilacz

Link to post
Share on other sites

Chyba kupie ta MSI z allegro bo wg mnie to jest mega okazja i zostanie mi ok. 200zl wiec kupie zasilacz Chieftec 400W http://www.allegro.pl/item692528068_chieftec_400w_gps_400aa_101a_pfc_pcie_nowy_pewny.html z kosztami przesyłki wychodzi dokladnie 350zl :) i tak nie mam zamiaru jakos wielce podkrecac, wystarczy ze bede mogl E5200 podkrecic tak jak wszedzie jest napisane bez zmian napiecia do 3,3 GhZ :) pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

ten chieftec jest slabszy od fortona a plyta gorsza od gigabyta w sekcji zasilania wiec zadnego dobrego interesu nierobisz pozostajac w tej samej cenie

jesli chcesz zrobic dobry interes to wez jesli juz az tak Cie ciagnie te plyte neo f

ale nie zasilacz chiefteca 400 niedosc ze slabszy od fortona 350 to i drozszy i raczej glosniejszy

Link to post
Share on other sites

wiesz, tu nie chodzi o to czy wole ta MSI czy Gigabyte bo w sumie gigabyte bardzo lubie, bardziej chodzi o cene, bo dla mnie jesli ta plyta jest o 100zl tansza niz w sklepie to jest super okazja nawet jesli jest troche gorsza od gigabyte ale przynajmniej tansza o 60zl :) zastanowie sie jeszcze co z tym zasilaczem w sumie sie na tym nie znam, bardziej sugerowalem sie marka i iloscia W... bo plytke juz zamowilem :) pozdrawiam i dziekuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

kurde ten forton z allegro to przeciez stary jak swiat model

ma jedna linie 12V 19sto Amperową co daje 230W tego powinno sie wystrzegac o ile ktos ma pradozerne podzespoly ! a oni tam kurde napisali 320W na 12V - oszusci ! jeszcze zakryli logiem firmy tabliczke znamionowa- owszem cena niska ale to nie jest zasilacz taki jak opisuja

 

stary 350W (230W) bardzo slaby i bardzo tani

http://www.allegro.pl/item692295963_now ... _hurt.html

nowy 350W duzo mocniejszy (335W) i w niskiej cenie

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=49045

 

ps

zostalo zgloszone do dzialu naruszen naciaganie klienta przez te firme i psucie wizerunku Allegro jako dobrego posrednika w zakuopach -mam nadzieje ze szybko poprawia

Link to post
Share on other sites

Co do płyty to się nie wypowiadam bo od dawna mam platformę na AMD więc nie będę doradzał płyty pod Intela. Natomiast jeśli chodzi o zasilacz to owszem warto brać markowy, ale czasem marka, której być może nie znasz (np. Forton) jest równie godna polecenia jak Chieftec, który jest znacznie lepiej rozpoznawalny (lepszy marketing). Na tych samych podzespołach co Fortony robionych jest wiele markowych zasilaczy, nie jestem pewien nawet czy między innymi nie Chieftec...

Reasumując nie przepłacaj i bierz tego Fortona polecanego przez lopeza.

Link to post
Share on other sites

wiesz, tu nie chodzi o to czy wole ta MSI czy Gigabyte bo w sumie gigabyte bardzo lubie, bardziej chodzi o cene, bo dla mnie jesli ta plyta jest o 100zl tansza niz w sklepie to jest super okazja nawet jesli jest troche gorsza od gigabyte ale przynajmniej tansza o 60zl :)

Ta cena musi się skądś wziąć. To wersja OEM (bez pudełka, bez kabli, dosłownie sama płyta w folii) i ma 3 miesiące gwarancji (prawdopodobnie to poserwisowa wersja).

Ja bym nie oszczędzał tak na tej płycie, żeby potem nie narzekać.

Link to post
Share on other sites

oszczedzisz b. niewiele a do tak slabo zasilanej plyty niewlozysz nigdy a juz szczegolnie z OC ani E8000 ani tym bardziej Q9000 + brak gwarancji - juz sam rozwaz

to co masz w sklepie esc wyjdzie razem z przesylka 380zl a jest nieporownywalnie lepsze niz zakupy ktore wypatrzyles a z przesylka wyjda zaledwie 20 zlotych mniej

Link to post
Share on other sites

ale ta plyta glowna i tak ma byc przejsciowa, tak samo procesor i zasilacz... ma wystarczyc do odpalenia nowych gier na wysokich detalach i ma starczyc na PES2010 :) a w przyszlym roku mam zamiar zmontowac caly zestaw od podstaw za 3000-3500zl :) mam po prostu nadzieje ze ta plyte glowna zamontuje bez problemu i wszystko bedzie chulac, bo w porownaniu z moja obecna (ECS RC410L/800-M2) i prockiem (Celeron D 2,53) to i tak plyta MSI i E5200 dadza niesamowita roznice i ze spokojem starczy mi to do nastepnego lata :) a potem bede montowal przyszlosciowy komputer (chociaz w obecnych czasam ciezko jest taki zmontowac z racji postepu technologicznego)

Link to post
Share on other sites

dobrze mowisz nie ma co montowac przyszlosciowego bo przyszlosc konczy sie szybciej niz zauwazasz:)

e5200 na 3.8 ghz wystarczy Ci jeszcze dlugo - niedoceniasz jego mozliwosci , potrzebna Ci tylko porzadna grafa

tym bardziej bierz plyte w ktorej w przyszlym roku zmontujesz Quada i bedziesz mial extremalna wydajnosc po taniosci

zreszta rob jak chcesz grunt to sie nieprzejmowac;)

Link to post
Share on other sites

to ostatnie zdanie jest zlota zasada posiadania kompa :) mam Radeona 3870 512 MB wiec chyba niezla karta, kupowalem rok temu (teraz jest drozsza niz wtedy xP) wiec mam nadzieje ze niezle podkrece tego procka :) ja wychodze z zalozenia ze do kompa trzeba kupowac to co najlepsze ale nie patrzec daleko w przyszlosc bo tak to sie nic nie kupi... za pare lat procesory i7 beda tym samym czym teraz sa Celerony albo tego typu procki... bez sensu sie spinac, lepiej zlozyc kompa z wydajnych czesci za 2500-3000zl i za 2-3 lata kupic nastepnego, tez wydajnego za 3000zl (bo co Ci po tym ze zlozysz teraz kompa za 6000zl jak za rok sie bedziesz wkurzac ze poczekalbys rok i kupilbys takiego samego za 4500zl) pozdro i dzieki za pomoc :)

ps. jeszcze jedno pytanie -> ta plyta MSI ma jedno zlacze ATA/133, w zwiazku z tym moje pytanie, w jaki sposob moge podlaczyc do tej mobo naped DVD i dwa dyski ATA/133? Istnieja jakies przejsciowki do tasiemek lub cos w tym rodzaju? Prosze o odpowiedz :P

Link to post
Share on other sites

Raczej watpie ze dwa dyski (80 i 120 GB) uzywane od 3 lat sprzedam za 190zl ;p nie ma zadnej opcji zebym dal rade podlaczyc dwa dyski? ale rozumiem ze jesli odlacze naped DVD i podlacze tasme do 2 dysku to bedzie dzialal? jesli tak to i tak przejsciowo moze byc bo napedu uzywam w sumie rzadko :) a dysk pod SATA chyba najlepszy bedzie WD Caviar 500GB co?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...